Nádejam je koniec. Diskutovaný seriál od Marvelu definitívne skončil

Nenechajte si ujsť

She-Hulk už pokračovať nebude

Zlé správy pre všetkých fanúšikov seriálu She-Hulk. Jeho herecká hviezda Tatiana Maslany čerstvo potvrdila, že seriál žiadna budúcnosť nečaká. Marvel síce svoju komediálnu novinku z právnického prostredia oficiálne nikdy nezrušil a niektorí fanúšikovia preto dúfali v pokračovanie, na papieri je však projekt dávno mŕtvy.

Tatiana Maslany informáciu priniesla v rozhovore na Twitchi, kde na otázku, či diváci môžu dúfať aj v ďalšiu sériu, reagovala jednoznačne. „Naozaj si to nemyslím. Myslím, že sme vyčerpali náš rozpočet a v Disney sa tvária ako „Nie, ďakujem“,“ potvrdila herečka.

She-Hulk mnoho komiksových postáv
Zdroj: TMDB

She-Hulk na Disney+ štartovala v októbri 2022 a zaznamenala prevažne pozitívne prijatie. Podpísalo sa na ňom neopozerané zasadenie, rovnako ako skvelá Tatiana Maslany v hlavnej úlohe. Nie každý však bol zo seriálu nadšený a časť diváckej obce kritizovala slabé efekty, nepresvedčivý príbeh, ale tiež prílišnú snahu Marvelu pretlačiť do čela silnú ženskú hrdinku.

Doplatil na vysoký rozpočet

Problémy s efektami potvrdila aj herečka, ktorá priznala, že tvorcovia operovali s obmedzeným rozpočtom. Pri natáčaní mali napríklad inštrukcie predstaviť She-Hulk, teda ženskú verziu Hulka, len v prípade absolútnej nevyhnutnosti. Dôvodom boli vysoké náklady na špeciálne efekty.

Portál Variety však okrem vysokých nákladov odhalil aj ďalšie problémy seriálu. Išlo napríklad o časté prepisovanie scenárov a nejednoznačnú víziu pri jeho smerovaní. V dôsledku týchto rozhodnutí sa museli niektoré časti pretáčať, čo viedlo k zvyšovaniu rozpočtu. Ten sa nakoniec vyšplhal až na 25 miliónov dolárov za epizódu, čo bol vzhľadom na pôvodný plán natočiť sitkom z právnického prostredia veľký problém. Táto skutočnosť sa tiež podpísala na definitívnom rozhodnutí v She-Hulk nepokračovať.

Daredevil She-Hulk
TMDB

Diváci však zároveň museli koniec She-Hulk prinajmenšom predpokladať. Aktuálna klíma v Marveli je prinajmenšom napätá a komiksová továreň rieši viacero veľkých problémov. Televízne tituly aj veľké filmy v kine divákov prestávajú zaujímať, spoločnosť tiež bola nútená preobsadiť hlavného záporáka celej piatej fázy MCU, na ktorom postavila svoju budúcnosť. Marvel preto aktuálne zaradil spiatočku, výrazne redukuje počet prichádzajúcich noviniek (tento rok v kinách bude štartovať iba Deadpool 3), a začína sa sústreďovať na kvalitu.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -