Ľudia v MCU si konečne všimli obrovskú sochu v oceáne. Ako je možné, že im to trvalo tak dlho?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery z druhej epizódy seriálu She-Hulk. Pokiaľ ste ju ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

She-Hulk odkazuje na film Eternals

Nie príliš obľúbeným počinom štúdia Marvel je minuloročný film Eternals. Ten nám predstavil novú kozmickú skupinu hrdinov. Títo hrdinovia na konci filmu porazili Celestiála, a to tak, že ho premenili v kameň. Doteraz o tejto udalosti (a obrovskej kamennej soche vo vode) žiaden iný Marvel projekt nehovoril. Na tohto obra z Eternals ale upozornil článok zo seriálu She-Hulk.

Ešte na začiatku druhej epizódy totiž vidíme Jennifer Walters/She-Hulk, ktorá si hľadá novú prácu po tom, ako ju vyhodili. Na jednej zo stránok, ktoré si čítala, je možné na boku zahliadnuť niekoľko navrhovaných článkov. Jeden z nich je o mužovi s kovovými pazúrmi, ktorý sa pobil v bare. To je zjavne odkaz na Wolverina a viac sa o tom sa viete dočítať v tomto článku. Druhý však odkazoval na Eternals.

She-Hulk Eternals easter egg
Zdroj: tvline.com

„Prečo z oceánu trčí obrovská socha muža?“

Určite šlo o tento film, keďže práve on spôsobil to, že sa z ničoho nič v oceáne objavila obrovská socha. Zaujímavé je ale to, že takýto nie najmenší detail iné projekty, ktoré vyšli po spomínanom filme, vôbec nespomenuli. Je ťažké povedať, ktoré všetky projekty sa odohrávajú po Eternals, keďže MCU časová os od štúdia je v novej fáze trošku nepresná.

Aspoň teda podľa fanúšikov, podľa ktorých nesedí. Projekty, ktoré sa podľa štúdia chronologicky odohrávajú po Eternals, by ale mali byť tieto:

  • Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva
  • Spider-man: Bez domova
  • Ms. Marvel
  • Moon Knight
  • Hawkeye
  • Thor: Láska a hrom

Fanúšikovia či filmové stránky tam zaraďujú niekedy aj Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, Spider-Man: Ďaleko od domova a The Falcon and the Winter Soldier.

Eternals
Zdroj: reddit.com

Tie sa ale podša oficiálnej osi na Disney+ odohrávajú pred ním. To nič ale nemení na tom, že ani v jednom z týchto projektov nebol jediný odkaz na skameneného Tiamuta. Najbližšie k tomu bol štvrtý film o Thorovi, ktorý nám počas scény v meste bohov ukázal dvoch živých Celestiálov, nazerajúcich do hlavnej siene. Poriadny odkaz nám teda priniesol až teraz seriál She-Hulk.

Koľko času prešlo medzi udalosťami filmu Eternals a druhou epizódou She-Hulk?

Na túto otázku je ťažké odpovedať, keďže ako som spomínal, časová os Fázy 4 je akási zvláštna a nepresná. Nikto teda nevie presne povedať, koľko času ubehlo medzi týmito dvoma projektmi. Čo sa týka filmu Eternals, o ňom sa najčastejšie vraví, že sa odohrával v novembri/decembri 2023, aj keď producent filmu tvrdí, že to bolo v lete 2024 (cca ako Spider-Man: Ďaleko od domova).

Oficiálna MCU časová os na Disney Plus
Oficiálna MCU časová os na Disney+; Zdroj: thedirect.com

Ide o dva dosť odlišné dátumy, ale s istotou je naozaj ťažké povedať, aká je pravda. Producent sa totiž môže mýliť, zatiaľ čo fanúšikovia môžu lepšie odpozorovať z pozadia a podobne, kedy sa to odohrávalo. Čo sa týka seriálu She-Hulk, u neho to je podobne komplikované. Scenáristka Jessica Gao napríklad tvrdí, že sa odohráva nie dlho po udalostiach filmu Shang-Chi.

She-Hulk a Eternals musia byť od seba zhruba pol roka

Po druhej epizóde, v ktorej na net uniklo video Abominationa/Emila Blonskeho (Tim Roth) vs. Wonga (Benedict Wong) to do seba aj zapadá. Shang-Chi, v ktorom to video bolo natočené, by sa podľa veku hlavného protagonistu mal odohrávať začiatkom roka 2024, čo na Disney+ osi nesedí. Podľa nej totiž vychádza až v druhej polovici toho istého roka.

Časová os na Disney+ She-Hulk zas posunula až za seriál Hawkeye (Vianoce 2024), teda až niekedy na rok 2025, čo mi príde dosť ďaleko. Fáza 4 sa ma predsa len zamerať na vysporiadanie sa s lusknutím tesne po tom, ako sa stalo. Berme teda, že sa She-Hulk odohráva niekedy v strede roka 2024Shang-Chi začiatkom roka 2024 a Eternals koncom roka 2023. Rozdiel medzi projektmi by tak bol cca pol roka.

Ak by sme ale vzali do úvahy časovú os štúdia Marvel, v ktorej by sa Eternals odohrávalo v polke roka 2024 a She-Hulk až niekedy začiatkom roka 2025, tiež by tam mohol byť rozdiel zhruba toho pol roka. Tak či onak, pol rok je presne ideálna doba na to, aby sa o takomto obrovskom zjave stále písalo, čiže sa dá predpokladať, že približne taká doba prešla. Štúdio Marvel by ale určite urobilo najlepšie, ak by k obrázkovej časovej osi pridalo aj číselnú.

Čo hovoríte na tento „malý“ odkaz na Eternals? Aj vám sa zdá časová os novej fázy akási mätúca?

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -