Po 14 rokoch oživili legendu. Shrek 5 prichádza, poznáme dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dátum vydania filmu Shrek 5

Aktualizované 10. júla 2024: Prostredníctvom portálu Deadline sa dozvedáme, že štúdio DreamWorks Animation naplánovalo premiéru filmu Shrek 5 na 1. júla 2026. O réžiu sa postará Walt Dohrn, ktorý písal scenáre ku druhému a tretiemu Shrekovi.

Pôvodný článok

Už je to takmer 15 rokov, odkedy sme videli zeleného zlobra a jeho spoločníkov. Teraz však prichádza skvelá správa pre všetkých, ktorí netrpezlivo čakajú na ďalší film. Jeden z hercov pri rozhovore s portálom Collider prezradil nielen kedy dostaneme animák Shrek 5, ale priniesol aj ďalšiu skvelú správu. Chystá sa aj spin-off s milovanou postavou.

Znie to síce neuveriteľne, ale tento rok to už bude 25. výročie, odkedy sme prvýkrát videli na plátne Shreka, Fionu či Oslíka. Animovaný kúsok, ktorý so svojimi jedinečnými vtipmi a narážkami oslovil aj dospelé publikum si získal nemalú priazeň. Preto prišli aj ďalšie tri pokračovania, muzikálové spracovanie či niekoľko spin-offov.

Návrat k starým priateľom

Jedným zo spin-offov bol aj Kocúr v čižmách, ktorý dostal počas minulého roka pokračovanie s poditutlom Posledné želanie. V kinách si vyslúžil takmer pol miliardy (presnejšie 485,2 milióna dolárov) a jednoznačne pochvalné reakcie od divákov aj kritikov. Okrem toho však priniesol aj ďalšie prekvapenie. Kocúr v hlasom Antonia Banderasa sa plavil naspäť do Kráľovstva za sedmoro horami, aby navštívil starých priateľov.

Takto nám dalo štúdio Dreamworks jednoznačne najavo, že dostávame ďalší film zo série. Teraz sa o ňom dozvedáme trochu viac vďaka Eddie Murphymu, ktorý je celé dekády hlasom Oslíka. Pri promovaní svojho filmu Policajt z Beverly Hills: Axel F padla od moderátora Steva Weintrauba aj otázka ohľadom milovanej značky.

shrek oslík
Zdroj: TMDB

Budúci rok a potom spin-off s Oslíkom

Muprhy prezradil, že na piatom filme sa začalo pracovať niekedy pred 4 či 5 mesiacmi. Zatiaľ nahral svoje prvotné scény a počas roka sa budú dokončovať ďalšie. Potom dodal, že po dabingu ku Shrekovi 5 bude pracovať aj na samostatnom filme s Oslíkom. Ozrejmil:

„Budeme robiť Shreka a potom budeme robiť Oslíka. Nie, nie naraz. Začal som pracovať na Shrekovi, myslím, že vyjde v roku 2025 a potom budeme pracovať na Oslíkovi.“

Podľa hercových slov vyzerá, že film Shrek 5 dostaneme už počas budúceho roka, čo je skvelou správou pre fanúšikov. Ešte lepšou môže byť, že sa v samostatnom kúsku ukáže aj legendárny spoločník – hovoriaci osol, ktorý nevie, kedy má zatvoriť ústa.

Čo hovoríte na to, že by sme mali dostať ďalší Shrek film už počas budúceho roka? Ako sa vám pozdáva nápad samostatného projektu s Oslíkom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -