10 zaujímavých faktov o postave Shuri z Black Panthera, ktoré ste možno nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Black Panther stále kraľuje rebríčkom, pričom iba včera prekonal neuveriteľnú hranicu jednej miliardy zarobených dolárov. K tomuto úspechu samozrejme prispela aj postava Shuri, ktorú si zamiloval snáď každý. Mladá princezná – Sestra T’Challu – Ktorá vedie celý technologický vývoj vo Wakande. Takýto post by jej závideli aj géniovia ako Tony Stark alebo Peter Parker. Ako ste sa mohli dozvedieť z nášho predošlého článku, Shuri si ešte v MCU užijeme mnohokrát. Najbližšie to však bude práve vo filme Avengers: Infinity War! Teraz sa ale poďme pozrieť na 10 zaujímavých faktov o tejto postave, ktoré ste (určite) nevedeli!

Shuri fakty

Aj ona je Black Panther

Po jednom útoku ostal T’Challa pre jeho zranenia v kóme. A keďže Wakanda nemôže byť bez vládcu a ochrancu, Shuri bola ďalšou na rade. Obliekla si teda kostým Black Panthera a vydala sa do boja. Neskôr zachránila celý národ a vyliečila T’Challu, takže sa dostal z kómy. Bast (Boh Panther) jej však dovolil si sily Black Panthera nechať. Mala ich skoro rovnaké, ako jej brat, spolu s podobným oblekom.

Shuri ako Black Panther
Zdroj: cbr.com

Shuri preprogramovala Buckyho Barnesa

Pokiaľ si dobre pamätáte koniec filmu Captain America: Civil War, Bucky Barnes bol odnesený do Wakandy a zavretý do kryokomory. Spravili tak preto, aby mu opravili jeho myseľ, ktorú poškodila Hydra. A práve Shuri bola tá, ktorá Buckyho zachránila a preprogramovala mu myseľ. Pamäť mu ostala, no slová od Hydry ho už nezmenia. Dozvedeli sme sa tak v komikse Marvel’s Avengers: Infinity War Prelude. Shuri taktiež vo filme spomenula, že ide opraviť ďalšieho belocha (Ten prvý bol práve Bucky).

Shuri
Zdroj: screenrant.com

Shuri z MCU experimentuje s umelou inteligenciou

Dúfam, že si všetci dobre pamätáte, ako to s umelou inteligenciou v MCU skončilo naposledy. Tony Stark vytvoril Ultrona, ktorý chcel pomocou Sokovie zničiť celú planétu. Ako sme sa však taktiež dozvedeli v komikse Marvel’s Avengers: Infinity War Prelude, Shuri je inteligentnejšia ako Tony, ktorého metódy vraj boli hlúpe. Ako však spomína v komikse, aj ona experimentuje s umelou inteligenciou, ktorá by mohla pomôcť v rozvoji Wakandy v blízkej budúcnosti. Dúfame teda, že to neskončí ako naposledy…

Shuri
Zdroj: cbr.com

Shuri je génius

Ako sme mohli vidieť už vo filme, celý technologický rozvoj vo Wakande riadi práve Shuri – A to je iba tínedžerka. Samozrejme, či už vo filmovom alebo komiksovom Marvel svete poznáme viac takýchto postáv. Neuveriteľne inteligentní sú aj Reed Richards, Tony Stark, Bruce Banner ale aj T’Challa. A práve Shuri sa týmto mozgom rovná, a od niektorých je aj inteligentnejšia! Práve ona totižto vytvorila všetku modernú technológiu vo Wakande. Je totižto génius!

Shuri vo filme Avengers: Infinity War
Shuri vo filme Avengers: Infinity War, Zdroj: comicbook.com

Boh Panter (Bast) ju odmietol

Keď chcela prebrať T’Challovu rolu Black Panthera, myslela si, že je pripravená. Boh Panther si však myslel niečo iné. Keď počas rituálu vypila bylinu, ktorá jej mala dať sily Black Panthera, ich Boh ju odmietol. Myslel si, že je moc arogantná a vždy závidela bratovi jeho pozíciu. Shuri však dokázala opak, keď bol T’Challa v kóme a ona bojovala za svoj ľud aj bez sily Black Panthera. Boh vtedy zmenil svoj názor a sily jej nakoniec dal.

Shuri
Zdroj: screenrant.com

Viedla Wakandu do boja s Atlantisom

Počas diania „Avengers vs. X-Men“, Shuri viedla Wakandu do boja s Atlantisom, ktorému vládol Namor. Túto vojnu medzi národmi však zobrala na úplne iný level. Bojovníci Wakandy boli tak dobre vycvičení, že celý Atlantis bol skoro zničený. Samozrejme, Namor im to nikdy neodpustil. Keď sa ho skupina záporákov spýtala, kde sa nachádza Thanosov syn, odpovedal, nech idú hľadať do Wakandy. Namor tým dúfal, že Thanos vyhladí celú krajinu.

Shuri
Zdroj: cbr.com

Shuri vykázala T’Challu z mesta

Keď boli počas „Avengers vs. X-Men“ Wakanda a Atlantis na nože, Namor ponúkol prímerie. Povedal, že pokiaľ mu Shuri ponúkne bezpečie vo Wakande, boje môžu skončiť. Shuri však túto ponuku odmietla a neľútostné boje tak pokračovali. Samozrejme, T’Challa bol proti tejto taktike a prosil Shuri, aby jej útoky odvolala. Jej rozhodnutie však nemala v pláne zmeniť. Svojho brata teda videla ako potencionálny problém pri jej plánoch, a tak ho vykázala zo Zlatého Mesta. Taktiež si tým vybila roky závidenia voči tomu, že jej brat bol kráľom.

Shuri
Zdroj: cbr.com

Obetovala sa pre jej brata

Počas diania „Time Runs Out“, Wakanda bola napadnutá nepriateľmi. Shuri sa tak dostala do boja s členkou Thanosovho Black Orderu, s Proximou Midnight. Tento boj nakoniec skončil tým, že sa Shuri obetovala, aby mohol T’Challa utiecť a ďalej tak brániť svoj národ. Miesto smrti sa však dostala do stavu, v ktorom nebola ani mŕtva, no ani živá. V jej „posmrtnom“ živote však naďalej trénovala, zatiaľ čo sa jej bratovi ju nakoniec podarilo oživiť. Nikdy však už nebola rovnakým hrdinom, akým kedysi bola.

Shuri
Zdroj: cbr.com

Shuri vedie Wakandskú školu pre alternatívne štúdie

Wakandská škola pre alternatívne štúdie sa ukázala iba v pár komiksoch, a tak sa o nej veľa nevie. Faktom však je, že Shuri je jej riaditeľkou. Škola má pre Wakandu podobnú funkciu, ako má Xavierova škola v Spojených Štátoch. Shuri teda vo Wakande trénuje ľudí, ktorí majú neobyčajné dary. Veľa žiakov zatiaľ nebolo predstavených, no tí, ktorí boli, majú naozaj zaujímavé schopnosti. Bude niekedy Shuri viesť vlastný X-Men tím?

Shuri
Zdroj: screenrant.com

Shuri je iluminát

V normálnych komiksoch existuje skupina ľudí, ktorí z pozadia ťahajú za všetky šnúrky. Najmúdrejšie mozgy sveta robia všetko preto, aby dokázali formovať udalosti pre dobro sveta. Medzi týchto ľudí patrí napríklad Black Panther, Profesor X, alebo Black Bolt z Inhumans. V jednom zo svetov patrí medzi iluminátov aj samotná Shuri.

Shuri
droj: screenrant.com
ZDROJcbr

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -