Šialená komediálna trilógia o zmrzline cornetty?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Viete, čo to sakra je Three Flavours Cornetto trilogy?!? Je to jedna z najlepších trilógii vôbec. A nevravím to len preto, že je brutálne divná. V tejto trilógii je všetko. Zombíci, kultisti, mimozemšťania, hviezde duo Simon Pegg a Nick Frost a predovšetkým, cornetty.

Cornetto

Shaun of the Dead

Britský temperament. To je to, čo väčšinou chýba filmom o zombíkoch. Vlastne všetkým filmom vyprodukovaným mimo Veľkej Británie. Ako vám už asi došlo, film sa odohráva niekde v post-apokalyptickom Anglicku. Dvaja kamaráti, nehraní nikým iným než už zmieneným Peggom a Frostom zažijú apokalypsu na vlastnú kožu. Samozrejme najpodstatnejšie je, aby si kúpili cornetty. V tomto filme nehľadajte nič strašidelné. Je to komédia. Vlastne v diskografii Pegga a Frosta nič iné nie je [ Minimálne vo filmoch kde hrajú spolu ]. Na všetkom v tomto filme pocítite, že to nie je Hollywoodsky bullshit. A to je nesmierne dobré. A odštartovalo to Cornetto trilógiu.

Shaun of the Dead

Hot Fuzz

Hot Fuzz je asi najlepší z Cornetto trilógie. Spája „osudy“ dvoch policajtov. Dosť zvláštne osudy. Po tom čo Pegga premiestnia z mesta na vidiek, pretože v jeho meste už nebolo koho chytať, spozná Frosta. A sú to opäť naozaj komická dvojica. Premiestnia ho do obce, kde je najmenšia kriminalita v Anglicku. No ono to nie je až tak úplná pravda. Vôbec to nie je pravda. Teoreticky aj áno, ale prakticky rozhodne nie. Opäť film kladie dôraz na spojenie britského temperamentu, suchého anglického humoru a komediantov Pegga a Frosta. Tu sa stretávame s pojmom „kultisti“. A je to naozaj brutálne! V humornom slova zmysle samozrejme. A cornetty samozrejme nesmú chýbať.

Hot Fuzz

World´s End

Hovorí vám niečo pojem „zlatá míľa“? Ak nie, tak je to nasledovné: Na trase jednej míle, teda 1600 metrov prejsť dvanásť krčiem a v každej vypiť jedno veľké pivo. Pätica kamarátov, ktorí sa už dlhú dobu nevideli sa rozhodnú, že sa stretnú, a opäť prekonajú zlatú míľu ako za starých čias. No okolnosti sa vyvinú trocha inak než čakali. Totižto na scénu prichádzajú mimozemšťania. A sranda môže začať. Priatelia zažijú „dobrodružstvo“, na ktoré len tak nezabudnú. Možno to bude aj tým, že naša planéta sa tak povediac trošku zničí a máme na svete ďalší post-apokalyptický svet v podaní Edgara Wrighta. A už keď si budete myslieť, že sa nikto z nich nedostane ku cornetty, tak koniec vás celkom poteší, aj keď úplne bezvýznamne, keďže k tomu potrebovali zničenie planéty.

World´s End

Dostali ste rovnakú chuť na Cornetto ako ja?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -