Toto sú doslova šialené teórie zo sveta Harryho Pottera, ktoré by ste však určite mali vidieť!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fenomenálna séria Harry Potter fanúšikom dodnes nedá spávať. A to hlavne preto, že svet, ktorý vytvorila J. K. Rowlingová, je tak pestrý, že má dostatok miesta na fanúšikovskú fikciu a hlavne na vymýšľanie rôznych bizarných teórií. Niektoré potvrdila aj samotná autorka, väčšinou však ide len o dohady, ktoré sú však skutočne pôsobivé. Dnes vám preto ukážeme šialené teórie zo sveta Harryho Pottera, ktoré skrátka musíte vidieť!

1. Krivolab je mačka Lily Potterovej

teórie zo sveta Harryho Pottera
Zdroj: adme.media

V knihách sa písalo, že Lily Potterová mala mačku. Tá po jej smrti vraj utiekla do útulku. Hermiona má taktiež svoju mačku z útulku. Je možné, aby Krivolab pôvodne patril Harryho matke? Nasvedčuje tomu aj fakt, že veľmi agresívne reagoval na Ronovho potkana Prašivca. Kocúr zrejme tušil, že je to Peter Pettigrew.

2. Hagrid dostal Aragoga od Newta Scamandera

teórie zo sveta Harryho Pottera
Zdroj: adme.media

V kultovej scénke v druhej časti povie Aragog Harrymu a Ronovi, že prišiel z ďalekej krajiny vo vrecku cestovateľa. Vieme, že Newt Scamander sa vrátil do Rokfortu potom, čo cestoval naprieč piatimi kontinentami. Tým pádom sa mohol stretnúť s Aragogom, keď bol ešte oveľa, oveľa menší. Je možné, že ho Newt dal Hagridovi, ktorý ho neskôr schoval v zakázanom lese. A možno podobnú scénku uvidíme v najbližšej časti Fantastických zverov.

3. Hagrid má malo šťastných spomienok

teórie zo sveta Harryho Pottera
Zdroj: adme.media

V jednom rozhovore J. K. Rowlingová uviedla, že Hagrid musel opustiť Rokfort, aby sa naučil kúzlo Patronus. Fanúšikovia však prišli s ešte smutnejšou teóriou, v ktorej tvrdia, že Hagrid má skrátka príliš málo šťastných spomienok na to, aby vyčaroval Patronusa.

4. Ginny použila na Harryho elixír lásky

teórie zo sveta Harryho Pottera
Zdroj: adme.media

Fanúšikovia si všimli, že do šiestej časti Harry neprejavoval Ginny žiadnu náklonnosť. Jeho milostným objektom bola Cho Changová. Taktiež sa študenti Rokfortu v šiestej časti od profesora Slughorna dozvedeli o elixíre lásky. Je možné, že Ginny, ktorá bola posadnutá Harrym už od začiatku, to už napokon vzdala a podstrčila mu elixír lásky? V tom prípade Harry nie je do Ginny zamilovaný, je ňou posadnutý.

5. Čarodejníci sa z nejakého dôvodu skrývajú pred muklami

Harry Potter
Zdroj: adme.media

Skutočnosť, že sa čarodejníci skrývajú pred obyčajnými ľuďmi, je pre fanúšikov série stále záhadou. Pričom mocní čarodejníci by mohli ovládnuť celý svet. Hovorí sa, že medzi muklami a čarodejníkmi prebehla vojna a muklovia ju vyhrali. Zrejme nebudeme až takí bezcenní, ako si niektorí čarodejníci myslia. Dôkazom toho, že sú čarodejníci podriadení muklom svedčí aj fakt, že existuje Ministerstvo mágie a ako ministerstvo sa podriaďuje parlamentu a premiérovi.

6. Hermiona je Harryho sestra

Harry Potter
Zdroj: adme.media

Harry a Hermiona boli vždy len priatelia a nie všetci to chápali. Inteligentná Hermiona by sa skôr hodila k Harrymu ako k Ronovi. Existuje však teória, v ktorej mali James a Lily Potterovci okrem Harryho ešte jedno malé dievčatko, ktoré dali na adopciu rodine Grangerovcov, ktorí ju vychovali ako svoju vlastnú. Hermiona by v tomto prípade bola Harryho sestra, čo by vysvetľovalo, prečo je vždy na jeho strane a prečo medzi nimi nemôže byť nič iné, ako priateľstvo.

7. Pani Norrisová je Filchova manželka

Harry Potter
Zdroj: adme.media

Pani Norrisová je nepodstatnou postavičkou v tejto kultovej sérii. Napriek tomu fanúšikovia prišli s teóriou, že Pani Norrisová je skutočne Filchova manželka. Tá sa vedela premieňať na mačku, no pri istom nevydarenom experimente ňou aj navždy zostala. To by vysvetľovalo, prečo ju má Filch tak rád, dokonca s ňou aj tancoval na plese.

Toto sú bizarné teórie zo sveta Harryho Pottera, ktoré sú prinajmenšom zaujímavé. Ktorá z týchto teórií sa vám najviac páčila?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -