Seriály

Siedma séria Game of Thrones bude obsahovať zatiaľ najdlhšie epizódy! Znamená to úpadok kvality?

Len jedno je jasné. Fanúšikovská základňa a armáda oddaných divákov seriálu Game of Thrones sú mu stopercentne oddaní a za čoby len tie najmenšie informácie ohľadom nadchádzajúcich epizód by spokojne vraždili. Naša eufória začala rásť s príchodom prvého traileru na 7. sériu. Vtedy sme mali konečne možnosť získať lepší pohľad na nadchádzajúci vývin príbehu. Dozvedeli sme sa, čo nás možno v ďalšej sérii sklame – no aj tak sa všetci nesmierne tešíme. Budeme si však musieť ešte malú chvíľku počkať. Narozdiel od prechádzajúcich sérií, ktoré premiérovali v marci alebo apríli sa tej siedmej tentokrát dočkáme až v júli.

Siedma séria Game of Thrones

V nadchádzajúcej sérii sa situácia čoraz viac vystupňuje; Zdroj: forbes.com

Sedem dlhých epizód v siedmej sérii

Siedma séria Game of Thrones poskytne iba sedem epizód. Všetky ostatné série pritom doteraz mali 10 častí. Aj keď sa nám môže zdať, že nás filmári o niečo ochudzujú, 7. séria bude obsahovať mnoho dôležitých momentov v epickom príbehu. Väčšina z nich zachytávajú pokrok vo výprave Khaleesi či White Walkers – pôjde o momenty, na ktoré sa fanúšikovia tešia už roky. Pozitívne myslieť nás taktiež núti fakt, že aj keď bude epizód menej, každá z nich bude dlhšia. Samozrejme, nebude chýbať veľkolepé finále.

Portál WOTW nám odhalil vzrušujúce informácie, ktoré získal priamo od HBO. Každá epizóda siedmej série Game of Thrones bude mať minimálne 59 minút. Šiesta časť príde s časom 71 minút, pričom sériu zakončí siedma epizóda s epickými 81 minútami. 

Táto finálna epizóde sa zapíše do histórie Game of Thrones s titulom najdlhšej epizódy vôbec. Doteraz najdlhšou pritom bolo finále šiestej série, ktorého runtime bol 68 minút. Ak spriemerujeme všetky doterajšie epizódy, zistíme, že priemerná dĺžka epizódy bola 55 minút. Podľa výpočtov teda dlhšie časti v siedmej sérii znamenajú takmer celú bonusovú epizódu!

game of thrones 7 trailer

Zdroj: hdwallpapers.com

Všetci však vieme, že kvalita je dôležitejšia, než dĺžka. To, či budú dlhšie časti znamenať úpadok na kvalite, nevieme povedať s istotou. Pravý fanúšik by sa však určite neobával. Kvalitou kinematografie boli doterajšie epizódy na nesmierne vysokej kvalite a neexistuje dôvod, prečo by sa mala náhle znížiť. Práve naopak, s blížiacim sa zakončením ságy sa bude kvalita pravdepodobne iba zvyšovať.

Sledujete seriál Game of Thrones? Tešíte sa na siedmu sériu, alebo ste sklamaní s obmedzeného počtu častí?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Seriály

  Predstaviteľ Jima Hoppera povedal, že 4. séria Stranger Things mala vyjsť začiatkom roku 2021. Dočkáme sa jej neskôr?

  Seriály

  V seriáli Westworld sa ukázal drak Drogon a scenáristi Game of Thrones. Čo to malo znamenať?

  Pridaj komentár