Star Wars VII, alebo ako som sa od zúfalstva o stenu hodil

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

*Tútú-tutututútú-tutututútú-tutututú*

edysi dávno vo veľmi vzdialenej galaxii existoval svet zvaný Disney. Rozhodol sa, že odkúpi LucasFilm a tým doj**e všetko, čo sa len dá. Ani temná strana nedokázala zastaviť Mickeyho a 9 zakrslýkov a po samotnom Darth Vaderovi neostalo nič. Iba plesnivá maska udržiavaná v lepšom stave ako mŕtvola Lenina. Džej Džej sa zo všetkých síl snažil poraziť nátlak Disney, no márne. Tí ho zajali a dali mu kruté podmienky. Ten musel vo veľkom zúfalstve potlačiť  svoju fantáziu a z hovna spravil dve. Prosím pripútajte sa a nasadnite  so mnou do Millennium Falcona – spoločne sa prevezieme svetom, v ktorom  sila stále podriemkava.

Od prvého momentu mi bolo zle.  Čo to k**** je?  Neger? Nie, že by som bol rasistický, ale toto nezvládnem. Nesympatický čierny zemiak v bielom brnení. Do dnešného dňa som si myslel, že biely negri neexistujú.  Opak je však pravdou. Tento je však výnimočne retardovaný. Temná strana ma omrzela, je čas odložiť oblek Stormtroopera. Najlepšie je ho odložiť v 40 stupňových teplotách na púšti a budem ignorovať to, že môj oblek reguluje teplotu v mrazivých aj horúcich podmienkach. Radšej sa budem potiť a zomierať pomalou smrťou.  Nemotorný neger, prezývaný aj ako Švéd, ktorý z najočakávanejšieho filmu roku 2015 spravil priemernú komédiu. Keď sa nad tým zamyslím, komédie sú aspoň vtipné. Pri tejto som trpel jak Ježiš na kríži. Ouch.

V tom sa objaví neznáme dievča s bambusom v ruke. Pomocou čiernej mágie a.k.a vôbec sa to nedalo predvídať, sa stretne s robotom, ktorý v sebe ukrýva mapu. Ale, kde je ďalší kúsok? Arthurito! Daj mi ju! Tu sa pozastavím. Predstavujem si, že som robot. Mám mapu! Hnijem. Môj pán Luko zmizol. Mám k nemu mapu!! Môj pán mi strašne chýba. Som smutný a stále mám tu sku****ú mapu, ale nedám Vám ju, pretože som sku****ý starý šrot a radšej budem ticho jak motýlí moč. Bože prečo? Myslel som si, že všetko zachráni postava, do ktorej som sa od prvého momentu zamiloval. Kylo Ren. Všetko by to sedelo. Silu prebudil, očividne kresťan, v trailery si ho môžete všimnúť aj od zadu. Lacná napodobenina Jona Snowa, ktorý sa práve na WinterFell chystá vyháňať diabla s červeným krížom v ruke.  Prízvuk sa mu tiež podaril. Pokiaľ ste samozrejme nepozerali film s dabingom. Ak sa na niečo také chystáte – odporúčam si kúpiť aspoň XXL popcorn, rýchlo ho zožrať a čakať. Verte mi, ono to príde. Potom sa už len kvalitne dogrcať. 2D verzia filmu dodáva rakovinu, ebolu a do rána vám z tej hrôzy na tvári narastú huby. Nezabudnite však na dietnú kolu. Samozrejme, videl som aj originálne znenie a 3D obraz. Pridal by som 5%, pretože som nemusel počúvať hlas Kylo Rena, ktorý znel jak Eminem v pesničke Rap God. Bohužiaľ ani I-max nedokázal zmeniť dejovú líniu. Scenár od matky božej napísaný uchom. ACH!

*Niekde v ďalekej budúcnosti*

„Oscara, za najlepší pôvodný scenár získava – Stur Wurs VIII: Sila sa prebudí až v desiatej časti, ktorá nikdy nebude“. Jeho znenie by mohlo vyzerať nejak takto – Pomaranč utiekol s pomliaždeninou fraktúry temena korytnačky, odovzdanej matke svojej medvedice, ktorá práve derivovala krakenov logaritmus faktoriálu trojky. Na pokračovaní sa už nebude podieľať Džej Džej,  takže nejaký takýto scenár vysoko očakávam!

Oh milý bože, pošli nám niekoho, kto spasí tento film! *Proccesing* Han Solo! Konečne niečo pozitívne! Han totižto filmu dodáva úplne nový rozmer. Vďaka nemu som sa mohol vrátiť v čase a nostalgicky si zaspomínať na chvíle, kedy po svete Star Wars nebehal Pinicchio v trenkách. K jednej rozprávke by som však tento film prirovnal. Šípková Božena. Sila sa prebudila asi jak Božka po nekvalitných francuzákoch od brata Peťa, ktorý je očividne mentálne zaostalí a komplexy si musí riešiť nad svojou sestrou v bdelej kóme. Na chvíľu si to vymeníme.  Božka bude naša ninža hrdinka s bambusom – Rey a Peťko bude Švéd. Ten sa tiež márne snaží zapôsobiť na Rey a argumentmi od starej matere mu to všetko prekvapivo vychádza a začína z toho vznikať MULAT. Tak naša hlavná hrdinka nevyzerá moc náročne. Otec jej evidentne nenakupoval veci jak pre armádu a musela si zvyknúť na lacnú prácu. Predpokladám, že svoju dcéru opustil už v útlom veku, ako to robí 40% otcov na Slovensku. Viem, alimenty sú hrozná vec, ale nerobte si deti, keď sa o ne neviete postarať. Radšej jej to daj medzi oči. Ďakujem.  Predsa len, skrýša na opustenom ostrove nevydrží navždy, že Luko?!

Ak ste nevideli film, určite ste sa zamysleli nad touto otázkou. Čo Kylo Ren skrýva pod maskou? Vlasatý nosorožec, ktorý by svojimi krásnymi zubami dokázal vyhrýzť aj pavúka z kúta. Na strednej škole Džedájskej ho museli dosť šikanovať. Nedivím sa, že prešiel na temnú stranu, aj keď jeho otec bol veľký hrdina! Áno, presne tak. Priznám sa, vo filme bol moment, ktorý mi vytvoril v oku jednu slzu. Dojímavé stretnutie otca zo synom. Nie je tu však dôvod na smútok. On zato nemohol, že *ERROR* … Spoiler Alert? To určite nechcem, aj keď smrť Han Sola bol veľmi smutná. Nevadí. Chewbacca určite pomstí svojho kamaráta a všetko dobre dopadne. Predsa len – Disney – rozprávky – šťastný koniec. Cing. O pomstu sa však pokúsi nekompromisný zemiak a bambus lady. Ako myslíte, že dopadne súboj svetelných mečov? Presne tak! Bob Čolo, teda Kylo Chren dostane karate od novozaloženej bojovej skupiny MULAT. Vážne? Na tento moment som čakal skoro dve hodiny môjho života? Je mi zle. Naša hlavná hrdinka evidentne má už nejakú tu prax a nedrží v ruke niečo podlhovasté po prvý krát. To je však len pozitívne a Švéd sa môže len tichučko usmievať.

Som jediný koho tento film sklamal? Som jediný, kto si vypichol oči aby sa nemusel pozerať na tú hrôzu? „I have a bad feeling about this“ („Mám z toho špatný pocit“). Tak ako aj z vodcu zápornej army. Po pozretí filmu Harry Potter a Dary Smrti 2 som žil v domnienke, že Voldemort tragicky zahynul pri „epickom“ súboji s Dankom. Nie je to až taká pravda. Disney ho uniesla jak lacnú šlapku v Tunisku, nadopovali ho nadmernou dávkou steroidov a rastového hormónu, hodili cez neho šedý uterák , ktorý cestou stihli ukradnúť Hagridovi zo skrine a  záporný vodca, o ktorom nikto nič nevie je na svete. Fakt podarené. Máte sa načo tešiť. Tak ako aj na Luka Skywalkera, ktorý 20 rokov stal na útese a pozeral sa nevedno kam. Netešte sa však predčasne. Aby sa náš milovaný Luko vôbec dožil pokračovania.

Okej, priznávam. Vizuálne a špeciálne efekty stáli zato. Taktiež aj kamera a strih. Zvučka je stále taká istá a stále tak isto na p***. Produkcia filmu nebola až taká zlá, ale scenár by som chytil, zobral do Mordoru a obetoval Satanovej nevlastnej sestre z tretieho predlaktia. Ako pilotný diel sa to dá priať? Myslíte? Film bol zbytočne roztiahnutý jak môj sopeľ na kabáte v týchto sku*****ch mrazoch. Bŕ. Moje hodnotenie za 2D verziu s dabingom – 3/10. 3D verzia a originálne znenie – 5/10. I-MAX – 6,66/10.

Naša cesta sa tu bude musieť rozdeliť. Prosím vystúpte si z Millenium Falcona a pomalým krokom opustite loď. Zabudol som Vás totižto upozorniť, že sa vo vnútri pohybujú Radary! Ups. Nemajte však žiaden strach. Ak prežijete cestu von, v roku 2017 sa vidíme pri ďalšom pokračovaní a neostáva nič iné, len dúfať, že sa bude dať načo pozerať!

Dzworokka yun; nyâshqûwai, nwiqûwai. Wotok tsawakmidwanottoi, yuntok hyarutmidwanottoi

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. S tym negrom uplne suhlasim, pokazilo mi to cely film. Ako nechcem byt rasista, ale je to proste vidno ako to nevedel a nezvladal zahrat. Este k tomu tam vnutil tie negerske recove formy: Ja som ho zostrelil, ja som ho zostrelil, kto je sef? kto je sef?

    Proste tie trapne crty negerskej kultury, ktore sa tu vobec nehodili. Este nehovoriac a tej jeho zbrklej povahe a herectvu. Hned sa rozhodol opustit First Order, len tak, po CELOM ZIVOTE VYCVIKU, zrazu, lusk a uz to nechcem. Potom zrazu hned sa rozhodne ze ide prec ked nasli mec Skywalkera, no proste hrozne zbrkle reakcie, otrasne zahrane! Ta osoba v tom filme nemala co robit!

    • Film stal za nič, ale tak treba dúfať, že pokračovanie bude o to lepšie. Predsa len, bol to PILOT. :P Do ďalšej časti vkladám veľké nádeje, no nebudem sa tešiť tak ako som sa tešil na tento diel. Nepotrebujem sa znovu sklamať. :D

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Okej, priznávam. Vizuálne a špeciálne efekty stáli zato. Taktiež aj kamera a strih. Zvučka je stále taká istá a stále tak isto na p***. Produkcia filmu nebola až taká zlá, ale scenár by som chytil, zobral do Mordoru a obetoval Satanovej nevlastnej sestre z tretieho predlaktia. Ako pilotný diel sa to dá priať? Myslíte? Film bol zbytočne roztiahnutý jak môj sopeľ na kabáte v týchto mrazoch. Bŕ. Moje hodnotenie za 2D verziu s dabingom - 3/10, 3D verzia a originálne znenie - 5/10, I-MAX - 6,66/10.Star Wars VII, alebo ako som sa od zúfalstva o stenu hodil