Komédia o novej Silent Hill hre pokračuje. Čo hovoria správy tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Tak bude alebo nebude? 

Správ, ktoré sa venovali prípadnému pokračovaniu hororovej značky Silent Hill, sme tu mali za poslednú dobu požehnane. Niektoré zdroje tvrdili, že novinka vzniká, dokonca podľa nich na nadchádzajúcom dieli pracuje legendárny Hideo Kojima spolu s veteránmi prvotiny.

Následne však prišla japonská firma Konami, ktorá vlastní práva na značku a akúkoľvek existenciu spolupráce s Hideom Kojimom, spoločnosťou Sony a ďalšími kreatívnymi autormi, dementovala. Zástupcovia tvrdili, že síce majú plány na pokračovanie, ale nijako nesúvisí s danými tvorcami.

Najnovšie sa nám tu z toho stáva nekonečný seriál alebo zahraničná telenovela s naozaj jednoduchým scenárom. Zahraniční insideri si stoja za tým, že informácie o kolaborácii talentovaných hororových autorov a dvoch veľkých spoločností sú pravdivé.

Dusk Golem prehovoril o Silent Hill 

V prípade, že ste čítali predchádzajúcu novinku, toto meno je vám dobre známe. Je to insider, ktorý prišiel so správou o spolupráci legendárnych vývojárov a majstrov herného hororu s dvomi korporáciami, Sony a Konami.

Tentokrát on sám niektoré fakty jasne upresnil. Tvrdí, že Sony v žiadnom prípade neodkupuje práva na značku Silent Hill, keďže sa svetom niesli i takéto správy, pričom jasne tvrdí, že je niečo podobné hlúposť.

Rovnako verí v to, že nový diel vyjde pod hlavičkou Keiichira Toyamu, Akiru Yamaoka a Masahira Ita. Ide o scenáristu i režiséra v jednej osobe, hudobného skladateľa a nakoniec dizajnéra, ktorí sa spoločne podieľali na tvorbe úplne prvého titulu značky, pričom ten vyšiel v roku 1999.

Silent Hill
Zdroj: levelgamingground.com

Takže nový Silent Hill na obzore? 

Súčasne dodáva, že komunikácie prebiehajú medzi Kojimom a Konami, no na stole je i ďalší projekt, ktorý môže vzniknutiu dohody zabrániť. Dôkazom, ktoré mu boli ukázané podľa vlastných slov verí a je si nimi istý približne na 80 až 90 percent.

Ako sa situácia naozaj má, tak to vedia len zainteresovaní, pričom vzhľadom na predchádzajúce udalosti by nebolo nijak prekvapujúce, keby do toho všetkého prišla ďalšia strana s úplne odlišnými informáciami a správami.

Silent Hill
Zdroj: express.co.uk

Na druhej strane sa práca používateľa Dusk Golem (taktiež známy ako AestheticGamer) v minulosti ukázala ako plodná a tento insider mal neraz pravdu, čiže jeho správy sa pravdepodobne nezakladajú na nepodloženej fabulácii.

Súčasne treba dodať, že utajovanie projektov a vývoja nie je v tejto sfére ničím novým, či netradičným. V prípade ďalších správ vás preto budeme informovať a dovtedy nám nezostáva nič iné, akurát veriť, že nové Silent Hill projekty s režisérkou nálepkou Hidea Kojimu a samozrejme aj pôvodných autorov vzniknú.

Ako si myslíte, že to v skutočnosti je? Naozaj sa utajene pracuje na pokračovaní kedysi populárnej hororovej značky, ktorá svojím desom konkurovala sérii Resident Evil? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: resetera.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -