Svet Spider-Mana sa dočká prvého hraného seriálu. Na ktorú Marvel postavu sa zameria?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio Sony to s vlastným Marvel univerzom myslí vážne. Dokonca už dostalo aj oficiálny krkolomný názov Sony Pictures Universe of Marvel Characters (SPUMC). Jedná sa o postavy zo stránok Spider-Man komiksov, pričom ich filmový vesmír odštartoval sólový film Venom z roku 2018. Aktuálne sa na ich pláne premiér nachádza aj Morbius (19. marec 2021) a Venom: Let There Be Carnage (25. jún 2021).

V kádri majú hneď niekoľko ďalších projektov, menovite Nightwatch, Kraven the Hunter, The Sinister Six, Madame Web, Jackpot a niekoľko ďalších. Nedávne správy dokonca hovoria, že vlastný Sony/Marvel film natočí aj Olivia Wilde a k ďalšiemu napíše scenár Roberto Orci. Plánujú teda okolo 10 filmov, no je otázne, koľko z nich reálne vznikne.

Silk
Zdroj: twitter.com

Hraný Sony/Marvel seriál

Najnovšie sa univerzum SPUMC ponorí aj do televíznej produkcie. Svoj vlastný hraný seriál dostane postava Silk, vlastným menom Cindy Moon. Jedná sa o kórejsko-americkú spolužiačku Petera Parkera, ktorú tiež pohryzol rádioaktívny pavúk.

Postava označená ako len ako „Cindy“ sa objavila už vo filme Spider-Man: Návrat domov, neskôr sa krátko ukázala aj v Avengers: Infinity War. Stvárnila ju herečka Tiffany Espensen, no zatiaľ je otázne, či obsadí aj hlavnú úlohu pripravovaného seriálu. Bolo by to však logické, keďže film Morbius plánuje prepojiť vesmíry SPUMC a MCU (prostredníctvom postavy Vulture herca Michaela Keatona).

Tiffany Espensen
Zdroj: imdb.com

O scenár sa postará Lauren Moon, ktorá má na konte napríklad obľúbený seriál Atypical. Ešte lepšou správou je, že produkciu má na starosti talentované duo Chris Miller a Phil Lord. Táto dvojica stojí za filmami ako Spider-Man: Paralelné svety, 21 Jump Street alebo Lego príbeh.

Zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, ktorá televízia alebo streamovacia služba získa práva na distribúciu. Disney+ to s veľkou pravdepodobnosťou nebude, keďže tam poputujú seriály z Marvel Cinematic Universe (The Falcon and the Winter Solider, WandaVision a ďalšie). Povráva sa však o tom, že by všetky Sony/Marvel seriály v budúcnosti mohol vysielať Amazon, respektíve služba Amazon Prime Video.

Tešíte sa na prvý hraný Marvel seriál zo sveta Spider-Mana? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -