Sirota: Prvá vražda prichádza do slovenských kín. Tešiť sa môžeš na krvavé vraždy a mrazivú atmosféru

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Oceňovaný horor Sirota sa konečne dočkal pokračovania. V pôvodom filme sme krvavým a šokujúcim spôsobom preskúmali temnú pravdu ohľadom „nevinného“ dievčatka Esther. Druhý film s názvom Sirota: Prvá vražda sa taktiež pozrie na jej život do ešte väčšej hĺbky a oddnes si ho môžeš vychutnať v slovenských kinách aj ty.

Novinka zachytáva udalosti, ktoré predchádzali príbehu z prvého filmu. Esther si nájde svoju úplne novú rodinu a ako psychopatická vrahyňa po prvýkrát pocíti, aké to je niekoho zabiť. Očakávaný horor začína svoju mesačnú púť v kinách oddnes 11. augusta 2022.

Hororová lahôdka Sirota: Prvá vražda štartuje v slovenských kinách

Magazín Variety zaradil film na zoznam desiatich najčakávanejších hororov tohto roka. Tejto realite sa nemožno čudovať, nakoľko pôvodný film z roku 2009 zaznamenal obrovský úspech po celom svete. Hororoví fanúšikovia sú teda vo veľkom očakávaní, čo si pre nás tvorcovia prequelu pripravili tentokrát.

Do úlohy hlavnej postavy sa vráti aj herečka Isabelle Fuhrman. Počas nakrúcania prvého filmu mala len 12 rokov. Zaujímavosťou ostáva fakt, že príbeh nového filmu je dejovo zaradený pred udalosťami pôvodného filmu. To znamená, že jej postava bude ešte o niečo mladšia, aj keď herečka už má dnes 25 rokov.

Režisér teda musel siahnuť po kombinácii mejkapu, filmových trikov s optickou perspektívou a dvoch detských dvojníkov, aby premenil krásnu dospelú ženu na podlé a zákerné dieťa.

Sirota: Prvá vražda v kinách
Zdroj: kinoafisha.info

Prvá vražda, ktorou sa to celé začalo

Psychicky narušená žena Leena Klammer je pre dobro sveta zatvorená v ústave pre duševne chorých pacientov niekde v Estónsku. Mimoriadne inteligentná, promiskuitná Leena je stelesnením zla a disponuje množstvom psychických porúch.

Pripravovaný prequel zachytáva Leenin útek z estónskeho psychiatrického zariadenia, po ktorom sa usadí v Amerike. Tam prijme meno Esther a vydáva sa za nezvestné dieťa Tricie Albrightovej (Julia Stiles) a Allena Albrighta (Rossif Sutherland).

Jej zmanipulovaný a spokojný život malého dievčaťa sa však nečakane zvrtne. Esther sa následne dostáva do krutého súboja so svojou novou matkou, ktorá je pripravená urobiť čokoľvek, aby svoju rodinu ochránila pred vražedným dieťaťom.

Film Sirota: Prvá vražda zrežíroval William Brent Bell (Chlapec), ktorému scenár napísal David Coggeshall (Hrôza v Connecticute 2: Duch Georgie). Scenár je založený na príbehu od pôvodných tvorcov Davida Leslieho Johnsona-McGoldricka a Alexa Macea. Okrem vyššie spomenutých hercov si vo filme zahrali Matthew FinlanHiro Kanagawa a Morgan Giraudet. Očakávaná novinka vznikne pod záštitou filmového štúdia Paramount Pictures a uvidíme ju taktiež na streamovacej platforme Paramount+.

Sirota: Prvá vražda v kinách - plagát
Zdroj: Bontonfilm Slovensko

Ak si milovníkom hororov a chcel by si zistiť pravdu o Esther, film Sirota: Prvá vražda už nájdeš v slovenských kinách. Tak zober kamarátov, partiu či frajera/frajerku a vychutnajte si spoločne jeden z najočakávanejších hororov tohto roka. Hororová novinka premieta v slovenských kinách pod záštitou slovenského distribútora Bontonfilm Slovensko.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -