Všetkých odrovnal brutalitou. Akčné prekvapenie 2023 bude konečne online

Nenechajte si ujsť

Akčné prekvapenie minulého roka smeruje na streamovaciu službu

HBO rok 2024 zahájilo poriadne zostra a v januári vo svojom ponúkne hneď niekoľko atraktívnych noviniek. K najočakávanejším bez debaty patrí štvrtá séria drsnej kriminálky Temný prípad, ktorá zatiaľ v prvých reakciách zbiera fantastické hodnotenia. V odľahčenom duchu sa na službe ponesie nedávna komédia s Jennifer Lawrence Nič v zlom, no a na svoje si prídu aj fanúšikovia krvavej akčnej zábavy.

HBO Max totiž do ponuky v januári uvedie aj minuloročné akčné prekvapenie v podobe brutálnej fínskej snímky Sisu. Tá je zasadená do obdobia 2. svetovej vojny a sleduje príbeh osamelého zlatokopa (Jorma Tommila), ktorý vo fínskej divočine narazí na bohatú zlatú žilu. Keď sa s nájdenou korisťou vydá na cestu do najbližšieho mesta, narazí na oddiel nacistických vojakov, pod vedením brutálneho dôstojníka SS (Aksel Hennie), ktorý chce zlato zhabať pre svoj oddiel.

Jednotka nacistov však veľmi rýchlo zistí, že sa nestretla len z obyčajným zlatokopom, ale s bývalým elitným zabijakom, ktorý stelesňuje všetko to, čo SISU predstavuje – mýtickú „armádu jedného muža“ s nepredstaviteľným odhodlaním čeliť všetkým, ktorý mu stoja v ceste pri získaní svojho zlata.

Dlhé čakanie na online premiéru

Nízkoprofilová snímka s rozpočtom iba 6 miliónov eur vo Fínsku štartovala ešte v januári minulého roka, neskôr sa dostala aj do vybraných kín. Slovenský divákom ho v apríli 2024 predstavila spoločnosť Itafilm.

Sisu zaujal predovšetkým svojím zasadením a originálnymi akčnými choreografiami, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani tvorcovia Johna Wicka. Hlavný hrdina nacistov likviduje chladnokrvne a brutálne, fanúšikovia akčnej zábavy si teda určite prídu na svoje.

akcny film online
Zdroj: TMDB

Kto však od filmu čaká akýkoľvek ďalší presah, môže zostať sklamaný. Sisu je čistokrvnou akčnou jazdou, ktorá sa na nič nehrá a s nikým sa nebabre. Od minuloročnej premiéry sa Sisu nedostal do ponuky žiadnej svetovej streamovacej služby, teraz to zmení HBO Max, kde Sisu štartuje 27. januára.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -