Skladateľ John Williams oficiálne končí so Star Wars!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

John Williams končí so Star Wars!

Najlegendárnejší z najlegendárnejších! Tvorca najikonickejších hudobných tém z dnes už klasických sérií a filmov, po 40 rokoch opúšťa ságu, pre ktorú vytvoril pravdepodobne jeho najlepšie diela. Strojca hudobného nádychu všetkých planét a postáv vo svete Star Wars práve dnes vyhlásil koniec s týmto svetom. Avšak nemusíte sa báť, o epizódu IX sa ešte postará. Akoby to vyzeralo, keby si neukončil celú Skywalkerovu ságu.

Williams teda bude stáť za všetkými epizódami Skywalkerovej ságy, za čo môžme byť skutočne radi! Určite treba podotknúť, že táto sága mu priniesla celkovo 5 nominácií na Oscara, z toho jednu výhru. Jediné epizódy, ktoré neboli nominované, boli práve prequely (I,II,III). Výhru pochopiteľne získal práve za originálny film. Odchod po epizóde IX sa dal čakať, predsa len, Williams sa nepodieľal na mimoepizódnom filme Rogue One a okrem hlavnej témy sa nebude podieľať ani na filme Solo: A Star Wars Story.

„Všetci vieme, že J.J. Abrams pripravuje Epizódu IX, takže dúfam, že sa o ňu o rok postarám. Veľmi sa na to teším. Ten film zakončí celú deväťčlennú sériu, no a to už bude pre mňa akurát dosť.”

Robiť hudbu do troch Star Wars generácií, to si žiada nehorázny potlesk. Určite sa všetci zhodneme, že každý diel bol hudbobne odlišný a jedinečný. John Williams pred mesiacom oslávil 86. narodeniny a my naozaj veríme, že ešte pár rokov si jeho hudbu budeme môcť vychutnávať. S 51 nomináciami na Oscara ide vskutku o najtalentovanejšieho filmového skladateľa v histórii. Držíme mu palce, nech mu epizóda IX vyjde ako doteraz každá Star Wars epizóda a nech sa s týmto svetom rozlúči najlepšie ako sa dá!

Máte radi hudbu Johna Williamsa? Považujete Star Wars za jeho najlepšie dielo? Tešíte sa na jeho hudbu k Epizóde IX? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -