Skladateľ soundtracku hry The Last of Us sa postará aj o seriálové spracovanie na HBO

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Myslím si, že sotva sa medzi vami nájde niekto, kto by nepoznal tento skvost. Hra The Last of Us, ktorá vyšla v roku 2013 na PlayStation 3 sa nečakane stala obrovským hitom. Všetci si mysleli, že sa bude jednať o otrepané klišé v podobe obyčajného prežívania v postapokalyptickom svete, ktorý je po novom obývaný nakazenými.

Opak je však pravdou. Fanúšikovia si hru veľmi obľúbili a každému, kto si ju prešiel, sa hra zapísala do rebríčka najlepších hier, ktoré kedy hráč hral. Štúdio Naughty Dog už niekoľko rokov pracuje na jej pokračovaní, ktoré by k nám malo doraziť už tento 29. mája 2020. Po novom si však HBO povedalo, že tento herný zážitok privedie k životu vo forme seriálu. Dočkáme sa však aj pôvodného soundtracku?

Hra The Last of Us mieri do televízie

Už od vydania pôvodnej hry sme z každej strany počúvali rôzne špekulácie o tom, či sa niekedy dočkáme aj filmového spracovania hry The Last of Us. Bohužiaľ, nie. Dočkáme sa rovno celého seriálu! HBO nedávno podalo oficiálne vyhlásenie, že sa tvorca seriálu Chernobyl postará aj o seriálové spracovanie tejto hry.

Hra Last of Us
Zdroj: gamesradar.com

Pokiaľ niekto z vás videl Chernobyl z produkcie HBO, tak ste pri prečítaní tejto novinky dostali husiu kožu. Chenobyl sa radí medzi najlepšie seriály, ktoré boli kedy natočené. Práve preto sme radi, že z celej škály možných televíznych tvorcov sa spracovania The Last of Us ujme práve tento tím, ktorý nám priniesol spomínaný Chernobyl.

Návrat jedinečného skladateľa

Veľmi ikonickým sa stal aj soundtrack, ktorý vdýchol hre nový rozmer. Každá nota nám zahrala presne do srdca a každý moment sa nám vryl do pamäte ešte viac práve vďaka hudbe. Preto sme radi, že sa skladateľ Gustavo Santaolalla vracia po rokoch k seriálovému spracovaniu. Scenárista Neil Druckmann to vyhlásil na svojom Twitteri a dokonca povedal, že to je nad očakávania, aké pôvodne mali.

Hra Last of Us
Zdroj: cnn.com

A čo príbeh?

Pre tých, čo hru nikdy nehrali sa možno len škrabú na hlave, že čo nám seriál prinesie, tak prinášame menšie zhrnutie. Seriál sa odohráva v čase, keď svet zachvátil vírus, čo mení ľudí na ekvivalent zombie. Hlavná postava Joel má za úlohu eskortovať dievča Ellie cez polovičku štátu, aby ju mohol odovzdať Svetlonošom.

Ukázalo sa, že Ellie ako jediná má imunitu voči vírusu a preto môže znamenať záchranu pre svet. Príbeh znie jednoducho, no vedzte, že to tak jednoduché nie je. Pokiaľ sa tvorcovia budú držať pôvodne predlohy, tak nás neminie poriadny potok sĺz sprevádzaný akciou a dramatickými scénami. Ako čerešnička na torte je dominujúci soundtrack, ktorý sa vám ihneď vryje do pamäti. Tak čo, tešíte sa?

Tešíte sa na seriálové spracovanie hry? Prešli ste ju? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -