sKORO NA mizině dostáva tretiu epizódu. Pokračovanie výbornej satiry je však otázne

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Satira na súčasnú situáciu

Situácia s koronavírusom nepochybne zasiahla všetky odvetvia, dokonca i to herecké. Preto sa talentovaní členovia Divadla Mír s finančnou pomocou fanúšikov rozhodli vytvoriť kratší seriál s názvom sKORO NA mizině.

Nadaným komikom a scenáristom sa podarilo vyprodukovať dve satirické epizódy, ktoré vtipným a nezriedka mimoriadne trefným spôsobom zobrazujú postoje divadelných hercov. Tí sa, žiaľ, kvôli pandémii ocitli takpovediac na mizine (preto ten názov, ktorý je súčasne slovnou hračkou).

Práve dnes, po nedávno vydanom traileri, vznikol tretí plnohodnotný diel. Ten pokračuje vo vtipných strastiach už zmieneného divadla a jeho humorom obdarených hercov (jednotliví členovia sa podieľali napríklad na internetových projektoch Tři Tygři alebo Dobře vycpaní bobr).

Mimo iných sa projektu zúčastnila divadelná, filmová a v neposlednej rade televízna ikona Ivan, teda vlastne Jiří Langmajer (po prezretí tretej epizódy pochopíte). K terajšiemu finálne navyše prichádza i Peter Kolečko (úspešný scenárista) a aktívnejšie sa zapája aj Michal Suchánek.

Vznikne pokračovanie sKORO NA mizině?

Seriál však po jeho konci nespomíname nadarmo. Po vydaní tretej epizódy sa technicky príbeh koronavírusu uzavrel. To ale neznamená, že by nemohlo vzniknúť voľné pokračovanie, ktoré by ďalej humorne zobrazovalo život prítomných hercov.

Stále totiž môžete finančne podporiť celé zoskupenie. Ak by sa vám náhodou tento projekt páčil, číslo účtu nájdete v popise prvých dvoch a na samom konci finálnej epizódy. Pochopiteľne, príspevok je dobrovoľný, avšak produkciu a štáb to rozhodne podporí.

sKORO NA mizině
Zdroj: patriotmagazin.cz

Ak nemáte k dispozícii prostriedky na podporu, minimálne tvorcov potešte svojimi názormi, postrehmi, prípadne nápadmi, ktoré by mohli využiť. I na prijatí, reakciách a úspechu seriálového finále závisí existencia prípadného pokračovania. Koniec koncov, kvalitných komediálnych seriálov nie je nikdy dosť a táto partia dokázala, že má humor v krvi.

A aby sme nezabudli, v najbližšej dobe prebehne súťaž o tematické tričká, čiže neprestávajte sledovať daný YouTube kanál. Ak by ste súčasne chceli vidieť ďalšie vtipné videá z produkcie tohto tímu, vyššie môžete nájsť odkaz na populárne Tři Tygři.

Mali ste už možnosť vidieť spomínaný seriál? V prípade, že nie, dáte mu šancu? Určite nám dajte vedieť v dostupných komentároch. 

Zdroj: YouTube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -