FOTO: Skryté referencie na Simpsonovcov a Futuramu v seriáli Disenchantment od Matta Groeninga!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Skryté referencie v seriáli Disenchantment

Po Simpsonovcoch a Futurame sa tvorcovia na čele s Mattom Groeningom rozhodli spraviť tretí seriál s názvom Disenchantment. Ten vznikol v spolupráci s Netflixom. Je zasadený do minulosti. Ak ste ho ešte nevideli, prečítať si o ňom a pozrieť si trailer môžete v našom minulom článku. Pre tých, ktorí už Disenchantment videli, alebo sa spoilerov neboja, prinášame skryté referencie na Simpsonovcov a Futuramu, ktoré ste si možno nevšimli!

Oblečenie

Bart a Elfo
zdroj: youtube.com

Postavičky v kreslených seriáloch nemajú veľmi bohatý šatník. Väčšinou nosia to isté, aby boli ľahko rozpoznateľní a aby si ich diváci lepšie zapamätali. V seriáli Disenchantment spoznávame postavu menom Elfo, ktorého oblečenie sa veľmi podobá na oblečenie Barta Simpsona. Farby sú síce trochu menej pestré a Elfovo tričko má naviac golier a na hrudi X, no aj tak si je oblečenie podobné. Elfo, rovnako ako Bart, vyčnieva z radov, je špekulant a snaží sa porušovať zákony.

Lisa a Kissy
zdroj: youtube.com

S podobným prípadom sa stretneme aj pri elfke Kissy, o ktorú má Elfo záujem. Jej šaty sú fialovou verziou šiat Lisy Simpsonovej. Navyše, modrá mašľa v Kissyných vlasoch je veľmi podobná modrej mašli Maggie Simpsonovej.

King Zog a Bender
zdroj: youtube.com

A do tretice, kráľ Zøg má na korune anténu, ktorá pripomína anténu Bendera z Futuramy. Obe tieto postavy navyše dabuje rovnaký herec, John DiMaggio.

Parochne

Fryova parochňa
zdroj: youtube.com

Rovnako ako oblečenie, postavičky v seriáloch majú aj typické účesy a farby vlasov. To však neplatí pre jednu z postáv zo seriálu Disenchantment, Princa Merkimera. Ten si na svadbu vyberá špeciálnu parochňu. Čo si ale všimne máloktorý divák je, že na poličke parochní2 špeciálne. Jednou z nich sú vlasy Frya z Futuramy a druhé sú vlasy Lisy Simpsonovej. Bohužiaľ, princ si ani jednu z týchto parochní nevyskúša.

Lisina parochňa
zdroj: youtube.com

Tri oči

Lebka s tromi očami
zdroj: youtube.com

Ak ste videli Simpsonovcov, určite poznáte trojokú rybu, ktorá vznikla mutáciou kvôli odpadu z jadrovej elektrárne. Jej meno je Blinky. Referencií na ňu je v seriáli Disenchantment naozaj veľa. Hneď v úvode môžme vidieť trojokú lebku v kráľovskej väznici. Ďalej môžme postrehnúť trojokú sovu:

Sova s troma očami
zdroj: youtube.com

;tri svietiace oči medzi stromami:

Tri oči
zdroj: youtube.com

;alebo poslednú, asi najväčšiu referenciu, keď si postava Odval dá dole čiapku a odhalí tretie oko. Elfo mu pomenuje oči a jedno z nich nazve Blinky. Okrem toho, tvar Odvalovej hlavy sa veľmi podobá na lebku v úvode seriálu. Znamená to teda, že nejaký Odvalov predok umrel vo väzení? Alebo že v budúcnosti práve Odvala čaká takýto osud?

Tri oči na sluhovi
zdroj: youtube.com

Cesta do minulosti

Futurama v Disenchantment
zdroj: youtube.com

Keď Luci ukazuje záznam udalostí z minulosti kráľovi Zøgovi, pri prepínaní obrazov si môžme všimnúť, že jeden z nich sa vymyká seriálu. Ak stihnete včas stlačiť pauzu, objavíte profesora, Frya a Bendera z Futuramy v stroji na cestovanie časom, ktorý profesor vytvoril v šiestej sérii Futuramy. Je teda možné, že Futurama a Disenchantment existujú v rovnakom vesmíre, len v inom čase?

Princezná Bean ako Lisa

Bean and Lisa
zdroj: disenchantment.wikia.com, vectorish.com

Ak sa zamyslíte nad postavou princeznej Bean, je správaním veľmi podobná Homerovi zo Simpsonovcov. Je teda možné, že keby sa Lisa Simpsonová viac podobala na Homera a zdedila by po ňom jeho vlastnosti, bola by z nej postava veľmi podobná princeznej Bean.

Futurama, Simpsonovci a Disenchantment
zdroj: screenrant.com

Referencií je viac, no my sme pre vás vybrali týchto 5. Seriálové referencie sú špeciality tvorcov a sú naozaj úžasné. Bohužiaľ, diváci ich často prehliadnu. Preto sme pre vás pripravili tento článok. Podobný článok sme spravili aj o seriáli Rick a Morty, tak ak ste jeho fanúšikom, neváhajte kliknúť sem.

Dajte nám do komentárov vedieť, či sa vám takýto typ článkov páči a či by ste ich chceli viac. Taktiež nám dajte vedieť, ak sie si všimli nejakú referenciu, ktorú my nie.

Zdroj: youtube.comscreenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -