Posledná epizóda The Mandalorian nám prezradila skutočné meno a minulosť Baby Yody

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tento článok obsahuje SPOILERY z piatej epizódy druhej série seriálu The Mandalorian. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr.

Piata epizóda seriálu The Mandalorian je už na svete. Nová epizóda, ktorú zrežíroval režisér Dave Filoni, nám priniesla mnoho akcie, no dala nám aj mnoho informácií a vyvolala veľa ďalších otázok. Medzi najdôležitejšie informácie, ktoré nám boli povedané, bolo skutočné meno Baby Yody a jeho minulosť, teda kto je, čo robil a kde bol pred udalosťami seriálu.

Din Djarin spolu s Baby Yodom leteli na zalesnený mesiac planéty Corvus, na ktorom mali nájsť Ahsoku Tano. Tú sme videli hneď na začiatku epizódy a všetci fanúšikovia animovaných Star Wars seriálov boli určite potešení ako sa úlohy Ahsoky zhostila výborná Rosario Dawson. Tá prišla na tento mesiac, pretože chcela zistiť, kde sa nachádza Veľkoadmirál Thrawn.

Ahsoka Tano star wars mandalorian
Zdroj: polygon.com

Skutočné meno a minulosť Baby Yody

Ahsoka popri tom chcela zachrániť malé mestečko spod nadvlády tyranky. Pri práci ju ale vyrušil Din Djarin, s ktorým viedla krátky súboj, no on jej rýchlo oznámil, že sú priatelia Bo-Katan a povedal jej viac o tom, prečo prišiel a ukázal jej Baby Yodu. Tá sa s ním cez Silu prepojila a on jej bol schopný cez emócie, pocity a spomienky povedať viac informácií o sebe.

Tak sme sa dozvedeli aj jeho meno, ktoré znie Grogu. Mnohí si určite mysleli, že meno sa bude začínať písmenom Y, podobne ako mená zvyšných známych dvoch členov jeho druhu – Yoda a Yaddle. Nestalo sa tak a zrejme nám tým tvorca seriálu Jon Favreau chce povedať, že tento druh môže mať rôzne začiatočné písmená mien. Je to ale zvláštny pocit, keď vieme, že Baby Yodu by sme odteraz mali volať Grogu.

yoda, baby yoda a yaddle
Zdroj: reddit.com

Grogu prezradil aj viac informácií o tom, odkiaľ pochádza. Grogu bol vychovaný na Coruscante v paláci Jediov, kde ho počas rokov trénovali používať Silu. Keď sa skončili Klonové vojny a vzniklo Impérium, ktosi malého Grogua odniesol z paláca, aby ho ukryl (zrejme pred Anakinom). Od tej doby až do udalostí seriálu si nepamätá skoro nič, len to, že sa cítil sám.

Grogu alebo Baby Yoda bol teda trénovaný za Jediho, a to dokonca niekoľkými majstrami (možno aj Yodom samotným). Grogu je jedným z mála Jediov, ktorým sa podarilo prežiť vyvražďovanie Jediov po vzniku Impéria, aj keď zatiaľ nevieme, kto ho zachránil. Populárnym názorom je, že ho zachránila knihovníčka Jocasta Nu, o ktorej je známe, že sa jej tiež vyvražďovanie podarilo prežiť.

Jocasta Nu star wars
Zdroj: youtube.com

Budúcnosť malého Grogua

Mandalorianovým cieľom bolo doviezť dieťa k rovnakým ako je on, ktorí sa o neho postarajú. To sa mu podarilo, keď stretol Ahsoku, no tá odmietla dieťa cvičiť, pretože má v sebe veľa strachu a je príliš naviazané na Mandaloriana. Ahsoka nechcela vycvičiť niekoho, koho by emócie mohli dostať na temnú stranu Sily, podobne ako jej majstra Anakina (Dartha Vadera).

Grogu taktiež Silu nepoužíval skoro 30 rokov a musí sa to naučiť znova, no bojí sa ju po tom všetkom, čo zažil, používať. Ahsoka preto odporučila Mandalorianovi, aby dieťa vzal do starobylého paláca Jediov na planéte Tython. Tam ho má posadiť na kameň na vrchole hory a Grogu si sám vyberie svoju cestu. Ak bude potom chcieť byť Jediom, iný Jedi si ho nájde a postará sa o neho.

Star wars mandalorian skutočné meno a minulosť baby yody
Zdroj: gamesradar.com

Či už by sa o neho v takom prípade postaral stratený Ezra Bridger, známy protagonista zo seriálu Star Wars: Rebels, alebo mladý Luke Skywalker, bude to určite zaujímavé a už teraz sa neviem dočkať ďalších epizód, postáv a príbehov, ktoré nám budú v budúcnosti predstavené. Seriál The Mandalorian je určite za posledné obdobie najlepším počinom zo sveta Star Wars.

Budete odteraz volať Baby Yodu jeho pravým menom – Grogu – alebo to bude pre vás už navždy Baby Yoda? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -