7 skutočných príbehov o tom, ako sa z neznámych ľudí náhodou stali herecké hviezdy!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Príbehy hercov a ich začiatkov

Západný šoubiznis je neľútostne krutý. Milióny nádejných mladých ľudí odcestovalo do Hollywoodu s cieľom zabodovať v zábavnom priemysle, len aby nakoniec trpeli odmietnutie za odmietnutím. A aj keď sa už niektorí jednotlivci dostanú na vrchol, aby tam zostali, treba pracovať ešte usilovnejšie a odhodlanejšie. No aj keď niektorým zapálenie nechýba, šancu nikdy nedostanú. Dnes sa teda pozrieme na zopár prípadov šťastlivcov, ktorým príležitosť spadla z neba a z jednej šance si dokázali vybudovať dlhoročnú a plodnú kariéru v Hollywoode. Toto sú príbehy hercov, ktorých svet objavil len čistou náhodou:

Jennifer Lawrence dovolenkovala v New Yorku

Lawrence na Oscaroch v roku 2013, Zdroj: thr.com
Zdroj: thr.com

Herečka ešte ani nemá blízko ku veku 30 rokov, no už teraz sa zdá, že na vrchole je večnosť. Dieťa z Kentucky raz bolo na dovolenke v New York City, kedy si toto 12-ročné dievča na námestí všimol talentový agent. Lawrence rýchlo získala prácu ako modelka pred jej televíznym debutom v seriáli Monk (2006). Odvtedy je jej kariéra očividne nezastaviteľná.

Ashton Kutcher si popíjal v bare

Zdroj: fotoveronesi.com

Mladík narodený v Iowe študoval v roku 1996 inžinierstvo na lokálnej univerzite. Počas jedného večera v bare, kedy si Kutcher užíval normálny život, si ho všimol talentový agent, ktorý ho presvedčil v účasť v miestnej modelingovej súťaži. Kutcher samozrejme vyhral prvé miesto. Jeho úspech ho ďalej zaviedol do New Yorku, odkiaľ sa po krátkom modelingu vydal do Hollywoodu.

Charlize Theron kričala na zamestnanca banky

Zdroj: vox.com

Charlize Theron sa z Juhoafrickej Republiky presťahovala do Hollywoodu len vo veku 18 rokov. Bola na pokraji stratenia zvyšku svojich peňazí a žila v špinavej motelovej izbe. Jedného dňa bola v banke, kedy jej jeden zo zamestnancov nechcel speňažiť šek – situácia bola tak zlá, že bez tých peňazí by tú noc spala na ulici. Po plači a kriku si ju všimol talentový agent, ktorý sa práve nachádzal v banke, a zo dňa na deň jej zmenil život.

Natalie Portman jedla kúsok pizze

Najlepšia herečka: Natalie Portman za Jackie; Zdroj: showfilmfirst.com
Zdroj: showfilmfirst.com

Neta-Lee Hershlag (Natalie Portman) bola obyčajným 11-ročným dievčaťom, ktoré si vychutnávalo kúsok osudovej pizze. V strede jedenia na Long Islande ju prerušil zástupca z firmy Revlon (kozmetika), ktorý jej ponúkol prácu modelky. Mladé dievča príležitosť odmietlo, no miesto toho povedalo, že by chcela byť herečkou. Po niekoľkých letách hereckého tréningu v divadelnej produkcii získala rolu ikonickej Mathildy Lando vo filme Leon, ktorý herečku vystrelil na vrchol slávy.

Mel Gibson viezol kamaráta na konkurz

Zdroj: people.com

Život Mela Gibsona sa navždy zmenil len vďaka tomu, že bol dobrým priateľom a svojho kamaráta odviezol na herecký konkurz. Rodený Austrálčan sa minulú noc pobil v bare, kvôli čomu mal po celej tvári odreniny a rany. Jeho výzor okamžite padol do oka režisérovi Georgeovi Millerovi, ktorý si pomyslel, že Gibson by bol perfektný pre úlohu jednej z „nepriateľských rolí“ v post-apokalyptickom filme Mad Max. Keď sa Gibson po týždňoch vrátil na pľac, režisérovi stačil jeden pohľad na neporanenú tvár a Austrálčanovi dal hlavnú rolu.

Johnny Depp čakal na kamaráta

Zdroj: screenrant.com

Jackie Earle Haley sa jedného dňa snažila získať rolu v originálnej Nočnej more v Elm Street. Mladý Johnny Depp v ten deň nemal žiadne plány a svoju kamarátku odprevadil na konkurz. Haley úlohu nakoniec nezískala, no režisér Wes Craven si všimol vtedy nič netušiaceho Deppa a požiadal ho, nech to skúsi aj on. Budúca megahviezda dostala rolu Glena a v roku 1984 sa dostala do sveta šoubiznisu čistou náhodou.

Harrison Ford pracoval ako stolár

Zdroj: brightcove.com

Harrison Ford sa do Hollywoodu odsťahoval s cieľom stať sa hercom, no stretol sa len so sklamaním. Naučil sa teda stolárstvo, aby aspoň zvládol uživiť svoju rodinu. Jedinú hereckú rolu, ktorú sa mu totižto podarilo získať, bola malá úloha vo filme Americké graffiti režiséra Georgea Lucasa. Bez úspechu však musel pokračovať vo svojej mechanickej práci, aby zarobil aspoň nejaké peniaze. Jedného dňa si ale George Lucas všimol Forda, ktorý mal na starosti drevársku prácu vo filmovom štúdiu, v ktorom prebiehal konkurz na nový projekt Star Wars. Režisér mladíka požiadal, nech to taktiež skúsi, a ako sa vraví, zvyšok je história.

Šanca, ako vidíte, je nepredvídateľná a doslova dokáže zo dňa na deň zmeniť životy. Ktorý z príbehov o hercoch, ktorí sa do sveta šoubiznisu dostali náhodou, vás prekvapil najviac? Poznáte ešte nejaké ďalšie, o ktoré by ste sa s nami radi podelili v komentároch?

ZDROJranker

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -