5 slávnych herečiek, ktoré to však na začiatku kariéry mali veľmi ťažké. Takéto veci vyčítali Kate Winslet či Keire Knightley!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Slávne herečky, ktoré to na začiatku takmer zabalili

Cesta za slávou je väčšinou dláždená tŕním a nie zlatom. Väčšina hercov si prešla zlým obdobím, kým sa dostali tam, kde sú dnes. Aj hviezdy filmov ako sú Titanic či Piráti z Karibiku to na začiatku nemali vôbec isté. Mnohé veci na nich sa totiž tvorcom vôbec nepáčili. Napríklad ich váha alebo ich vlasy. Lenže tieto slávne herečky sa nechceli zmeniť len preto, že im to niekto povedal. Všetky zostali samé sebou a dokonca sa vďaka tomu preslávili. Dnes vám ukážeme herecké hviezdy, ktoré to na začiatku svojej kariéry takmer vzdali. Neuveríte, čo vyčítali Kate Winslet či Keire Knightley!

5. Lisa Kudrow

slávne herečky
Zdroj: brightside.me

Ešte pred tým, ako sa Lisa Kudrow stála Phoebe zo seriálu Priatelia, bola na konkurze do iného slávneho sitkomu. Mala obrovský záujem o rolu Roz v seriáli Frasier, ktorú ale napokon stvárnila Peri Gilpin. Lisa bola nesmierne zúfala z toho, že sa do seriálu Frasier nedostala. Napokon v sebe ale našla odvahu a skúsila konkurz na rolu Phoebe a urobila dobre. Vďaka tejto postave získala cenu Emmy a v neposlednom rade aj neskutočne bohatstvo a slávu.

4. Naomi Watts

slávne herečky
Zdroj: brightside.me

Naomi Watts sa v jej rodnej Austrálii darilo. Preto sa rozhodla presťahovať sa do centra kinematografie, teda do Los Angeles. Tam sa však jej sen začal rozplývať. Nemala žiadne pracovné ponuky a bola na tom tak zle, že si ani nemohla dovoliť zdravotné poistenie. Potom ale prišla záchrana v podobe filmu Mullholand Drive od Davida Lyncha. Po tomto kultovom kúsku sa jej ponuky začali sypať. Na jej výkony vo filmoch Kruh či King Kong už nikdy nezabudneme.

3. Kate Winslet

slávne herečky
Zdroj: brightside.me

Už od detstva to Kate ťahalo k herectvu. Lenže taktiež už od detstva Kate bojovala so svojou nadváhou. Práve to jej totiž tvorcovia rôznych filmov či divadelných predstavení večne vyčítali. Keď si raz zahrala dcéru obéznej ženy, tak režisér podotkol, že ona skôr vyzerá ako obézna matka, než jej dcéra. To herečku podnietilo k tomu, aby so svojou váhou niečo urobila. A to sa aj stalo. Pri nakrúcaní filmu Titanic, ktorý ju preslávil, bola priam očarujúca. Rozkošný úsmev, pekná tvár a vďaka kresliacej scéne si diváci mohli všimnúť aj jej priam dokonalé telo.

2. Keira Knightley

slávne herečky
Zdroj: brightside.me

Keira sa preslávila vďaka sérii Piráti z Karibiku. Neskôr si vyberala väčšinou nezávislé filmy podľa svojho vkusu. Jej kariéra je už niekoľko rokov na výslní, no ona sama priznala, že by nechcela, aby jej dcéra pokračovala v jej šľapajach. Na začiatku totiž Keira čelila množstvu odmietnutí, čo jej vraj zlomilo srdce: „Nezáleží na tom, aký typ človeka ste. Je nemožné, aby si to nevyžiadalo svoju daň. Aj keď ste úspešní, musíte si prejsť množstvom odmietnutí,“ povedala herečka v istom rozhovore. Napriek tomu, že patrí medzi slávne herečky, nechce, aby si jej dcéra prešla tým, čím si prešla ona!

1. Jessica Chastain

Jessica Chastain
Zdroj: brightside.me

Dnes poznáme Jessicu ako jednu z najžiadanejších herečiek. A to vďaka filmom ako sú Marťan, Interstellar, Prípad Sloane či To Kapitola 2. Lenže sa svoje začiatky Jessica spomína len s horkosťou. Dlho totiž nemohla nájsť žiadnu rolu a to kvôli svojím vlasom. Tvorcovia ju skrátka nikde nevedeli zaradiť. Tvrdili totiž, že jej farba vlasov je nemoderná a že by s tým mala niečo urobiť. Prelomovou pre ňu bola rola vo filme Farba citov. V ňom sa predstavila ako krásna blondínka a odvtedy sa jej ponuky začali sypať. Napriek tomu ju tvorcovia nemali kritizovať len za farbu vlasov. Lenže čo iné jej mohli vyčítať. Nedostatok talentu určite nie.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -