Odmietli ich kvôli tomu, že sú staré či škaredé! Tieto herečky prezradili detaily, ktoré sme nemali vedieť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Slávne herečky, ktoré odmietli na konkurzoch

Pri hereckej práci sa zdá, že ich angažovanie do filmu závisí od ich preukázaného talentu. Síce v niektorých momentoch to tak skutočne je, ale nemusí to tak byť vždy. Obsadenie nejakého herca či herečky skôr závisí od externých detailov. A to hlavne čo sa herečiek týka. To, či dostanú vytúženú rolu vo filme alebo nie, závisí od ich veku, inteligencie ale prevažne od ich krásy. Dnes vám ukážeme slávne herečky, ktoré nedostali rolu v týchto slávnych filmoch a to z pomerne dosť bizarných dôvodov.

1. Kate Beckinsale – Pearl Harbor (2001)

slávne herečky
Zdroj: adme.media

V roku 2001 natočil známy režisér Michael Bay (Transformers, Bad Boys) kultový film Pearl Harbor. Zahrali si v ňom Ben Affleck, Alec Baldwin a okrem iného aj Kate Beckinsale. Tá si však pri získavaní úlohy vo filme prešla svoje. Vieme, ako si Bay potrpí na krásu herečiek. Z tohto dôvodu obsadil Megan Fox do série Transformers. Podľa jeho slov bola Beckinsale na rolu zdravotnej sestry príliš škaredá. Rolu napokon dostala. No musela držať prísnu diétu, aby si ju udržala, čo jej určite nebolo príjemné. Pri pohľade na jej krásu sa čudujeme vkusu Michaela Baya.

2. Keira Knightley – Pýcha a predsudok (2005)

slávne herečky
Zdroj: adme.media

Kultová historická dráma podľa románu Jane Austenovej sa v roku 2005 dočkala svojho ďalšieho spracovania. Hlavnú postavu stvárnila Keira Knightley, ktorá bola veľmi populárna po filmoch Láska nebeská (2003) a Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (2003). Režisér Joe Wright si najprv myslel, že je na túto rolu až príliš pekná. Keď ju ale uvidel, tak povedal: „Nie, je to v poriadku.“ Herečka však celú túto situáciu opisuje s humorom.

3. Emmna Thompson – Rozum a cit (1995)

slávne herečky
Zdroj: adme.media

Herečka známa z filmov ako sú Harry Potter či Kúzelná opatrovateľka vraj celú svoju kariéru bojuje s ageizmom. Napríklad tvorcovia romantického filmu Rozum a cit si mysleli, že je príliš stará na to, aby hrala milenku Hugha Granta. Pričom jej herecký kolega je od nej len o jeden rok mladší.

4. Amanda Seyfried – Mammia Mia (2008)

slávne herečky
Zdroj: adme.media

Keď sa pozriete na herečku Amandu Seyfried, určite vám nenapadne, že je tučná. Hollywood však má iné pravidlá a slávna blondínka priznala, že kvôli „nadváhe“ prišla o niekoľko skvelých úloh. Aj kvôli filmu Mamma Mia musela držať veľmi prísnu diétu a takisto musela veľa športovať. Niektoré slávne herečky to skutočne nemajú ľahké.

5. Amy Schumer – Vykoľajená (2015)

Amy Schumer
Zdroj: adme.media

Komička a herečka Amy Schumer nikdy nepatrila medzi „chudé herečky“. A presne to jej bolo vyčítané, keď si chcela zahrať v komédii Vykoľajená. V komédii, ktorú ona sama napísala. Tvorcovia jej doslova povedali, že herečka v Hollywoode nesmie vážiť viac ako 60 kg. Inak by sa na to divákom zle pozeralo. Pod týmto nátlakom herečka schudla, ale priznala, že už to nikdy v živote neurobí.

6. Emmy Rossum – Shameless

Emmy Rossum
Zdroj: adme.media

Teraz si už nevieme predstaviť tento kontroverzný seriál bez Emmy Rossum, ktorá si zahrala Fionu. Vysvitlo však, že tvorcovia ju najprv odmietli. Povedali jej, že je na rolu najstaršej sestry v dysfunkčnej rodine príliš krásna. A táto rola by jej utiekla, ak by Emmy nebola taká ctižiadostivá. Natočila nahrávku s vlastným konkurzom, ktorú poslala tvorcom seriálu. Potom nasledovalo niekoľko ďalších konkurzov, ale napokon rolu Fiony získala.

7. Olivia Wilde – Vlk z Wall Street (2013)

Olivia Wilde
Zdroj: adme.media

Keď mala Olivia Wilde 28 rokov, zúčastnila sa konkurzu do kultového filmu Martina Scorseseho. A to na rolu sexi manželky Leonarda DiCapria. Tvorcovia ju však odmietli s tým, že na takúto rolu vyzerá príliš inteligentne. Napokon sa však herečka dozvedela, že podľa tvorcov bola na túto rolu príliš stará. Spomínanú úlohu neskôr získala Margot Robbie, ktorá je od Olivie Wilde o 6 rokov mladšia.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -