10 slávnych hercov, ktorí sú aj napriek bohatej kariére známi len vďaka jednej postave

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Slávni herci, ktorých poznáme len vďaka jednej postave

Hrali mnoho postáv v tých najrôznejších filmoch. Každý z nich vždy túžil o tom, aby mal rôznorodú kariéru v Hollywoode. A aj keď sa im to podarí – sú uznávaní a poznajú ich na celom svete, niektorých hercov máme zafixovaných len vďaka jednej postave. Majú pritom za sebou impozantnú kariéru. Týchto 10 slávnych hercov si však len ťažko vieme predstaviť v inej úlohe.

1. Marlon Brando – Don Vito Corleone (Krstný otec)

godfather
Zdroj: themoviedb.org

Jeden z najviac legendárnych hercov Hollywoodu si zahral Dona Vita Corleoneho. Slávneho mafiánskeho bossa, známeho aj ako Krstný otec. Pre Marlona Branda je film Krstný otec tým najznámejším a kritikmi najcennejším v jeho kariére. Jeho výkon divákov uchvátil, rovnako ako aj réžia a celkový film.

Smutným faktom je, že všetky jeho predošlé či ďalšie filmy upadli kvôli Krstnému otcovi do zabudnutia. Čo je ešte smutnejšie je to, že Brando tento film nenávidel až do konca svojho života. Rovnako ako aj postavu Dona Vita. Preto si ani neprezval Oscara za najlepší výkon v hlavnej úlohe.

2. Angelina Jolie – Lara Croft

lara croft
Zdroj: themoviedb.org

Všetci poznáme herečku Angelinu Jolie. Ale prečo ju poznáme? Je to vďaka filmom ako sú Gia či Narušenie? Určite nie. Poznáme ju ako nádhernú akčnú hrdinku Laru Croft. Tá si získala srdcia fanúšikov, a to prevažne vďaka svojej kráse a talentu.

Neskôr si Angelina ešte zahrala v kasových trhákoch, akým bola napríklad komédia Pán a Pani Smithovci. Tento film si však získal priazeň divákov hlavne vďaka správam zo zákulisia, že ústredné duo medzi sebou malo milostný vzťah. Každopádne, Angelina už bude navždy Lara Croft. A ak si myslíte opak, vedel niekto z vás, že získala Oscara za výkon vo filme Narušenie?

3. Seann William Scott – Steve Stifler (Prci, prci, prcičky)

stifler
Zdroj: TikTok / @mwfilmscc

Za túto rolu získal len 10 000 dolárov, no zmenila jeho život. Vďaka postave bláznivého Stiflera má Seann William Scott kariéru v Hollywoode. S touto postavou si zahral v troch dieloch kultovej série. Neskôr sa mu otvorili brány do Hollywoodu.

Zahral si s Dwayneom Johnsom v akčnej komédii Vitajte v džungli. S Ashtonom Kutcherom vo filme Kámo, kde mám fáro. V hororovom kinohite Nezvratný osud či v tínedžerskej komédii Road trip. Ani jeden z týchto filmov však komerčne nesiahal sérii Prci, prci, prcičky ani po členky. Napriek bohatej kariére, ktorú Scott určite má, bude už navždy známy „len“ ako Steve Stifler.

4. Kate Winslet – Rose Bukater DeWitt (Titanic)

kate winslet
Zdroj: themoviedb.org

Oscarová herečka Kate Winslet sa preslávila vďaka jednému z najslávnejších filmov všetkých čias. Pre ňu to však bol odrazový mostík k filmom ako Večný svit nepoškvrnenej mysle či Núdzový východ. Ani jeden z týchto filmov sa však bohužiaľ ani nepriblížil ku komerčnej senzácii známej ako Titanic.

Narozdiel od svojho kolegu Leonarda DiCapria, ktorý sa dokázal odpútať od úlohy Jacka Dawsona, bude Kate už pre divákov navždy „len“ Rose z Titanicu.

5. Robert Pattinson – Edward Cullen (Twilight sága)

twilight
Zdroj: themoviedb.org

Ešte pred sériou Twilight si Pattinson zahral Cedricka Diggoryho v sérii Harry Potter. V roku 2008 sa stal veľkou hviezdou vďaka romantickej fantasy dráme Súmrak. Rozhodnutie zahrať si jednu z hlavných postáv v tejto sérii dodnes ľutuje. Pattinsona sme videli vo filmoch ako Tenet, Voda pre slony či Maják a stal sa taktiež predstaviteľom Batmana. Dúfame, že sa raz dokáže odtrhnúť od škatuľky pekného upíra, no zatiaľ sa mu to ešte nepodarilo na 100 %.

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -