Mali jednu slávnu rolu, no potom sme o nich už nepočuli! Čo dnes robí Dana z Kroku za krokom či Buzz zo Sám doma?!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herci, ktorých preslávila jedna postava

Presláviť sa vo svete šoubiznisu nie je jednoduché. Väčšinou sa to podarí len skutočne atraktívnym a talentovaným ľuďom. O to ťažšie to majú tí herci, ktorí sa chcú presláviť v takom Hollywoode, kde ich čaká tvrdá konkurencia. Týmto hereckým hviezdam sa však podarilo niečo úžasné. Dostali sa do filmových či seriálových trhákov a takisto aj do povedomia širokej verejnosti. Nie každý sa však dokáže vyrovnať so slávou. Niektorí herci to vzdajú už po prvej skúsenosti, iní majú tú smolu, že o nich tvorcovia filmov skrátka nestoja.

V našich končinách nie je časté, aby sa niekto objavil v jednom programe a potom navždy zmizol zo svetiel reflektorov. Lenže v Hollywoode sa také veci dejú bežne a preto sa dnes pozrieme na to, ako sa majú herci, ktorých preslávila jedna postava. Čo dnes robí Dana zo seriálu Krok za krokom, Buzz z vianočnej klasiky Sám doma či Crabbe z kultovej fantasy série Harry Potter?

1. Alessandra Martines ako Fantaghiro

herci ktorých preslávila jedna postava
Zdroj: pluska.sk, grinder.sk

Len málokto na Slovensku nevie, kto je vlastne Fantaghiro. Takmer každý z nás, alebo dajme tomu každý, kto sa narodil v 90. rokoch, pozná príbeh krásnej princeznej. Ten vám ani nemusíme vysvetľovať. Po tomto úspechu sa herečka Alesandra Martines objavila aj v ďalších filmoch/seriáloch, tie už ale ani zďaleka neboli tak úspešné, ako rozprávková séria Jaskyňa zlatej ruže, v ktorej práve Fantaghiro stvárnila hlavnú postavu. Od roku 2011 však zjavne skončila s herectvom, pretože sa neobjavila prakticky v ničom. Herectvo jej vôbec nechýba, no stará sa o svoje dve deti, ktoré má so svojím o 20 rokov mladším manželom.

2. Jamie Waylett ako Vincent Crabbe zo série Harry Potter

herci ktorých preslávila jedna postava
Zdroj: harrypotterfandom.com, thesun.co.uk

Meno Jamie Waylett vám asi nič nehovorí, ale meno Vincent Crabbe už asi áno. Všetci fanúšikovia série Harry Potter ho poznajú ako jedného z kumpánov Draca Malfoya. Síce vo filmoch nikdy nemal veľa replík, väčšinou sa len tupo usmieval alebo jedol, no napriek tomu aj týmto svojím správaním urobil dojem a svoju rolu zvládal dobre. Waylett sa ako Crabbe objavil v šiestich filmoch zo série Harry Potter, v posledných dvoch dieloch už postavu Crabbe nehral. Dôvod? Drogy!

Ešte v roku 2009 našla polícia v jeho aute a v dome jeho matky niekoľko kilogramov marihuany, za čo si odpracoval 120 hodín verejno-prospešných prác. V roku 2012 bol však na dva roky odsúdený za to, že sa pridal k veľkému rabovaniu a vandalizmu, ktoré sa dialo v Anglicku v roku 2011. Samozrejme pri opätovnej prehliadke jeho bydliska polícia opäť našla niekoľko rastlín marihuany. Všetky tieto prehrešky ho prakticky stáli kariéru, pretože 6. diel série Harry Potter a Polovičný princ bol posledným filmom, v ktorom sa objavil.

3. Staci Keanan ako Dana zo seriálu Krok za krokom

herci ktorých preslávila jedna postava
Zdroj: imdb.com, pinkylovejoy.com

Povedali by sme, že Dana bola po Codym najvýraznejšou osobnosťou z celého sitkomu Krok za krokom. Ten sa v USA vysielal v rokoch 1991-1998 a bol veľmi úspešným aj u nás, či u našich susedov. Blondínka Staci Keanan v ňom stvárnila uštipačnú tínedžerku Danu Fosterovú, ktorá okrem sarkazmu vynikala aj svojou mimoriadnou inteligenciou. Keď sa nakrúcania sitkomu skončilo, skončila sa aj kariéra Staci Keanan. Nie, že by o ňu nebol záujem, ale Staci mala rovnako ako Dana vysokoškolské záujmy. V súčasnosti pracuje ako právnička v Los Angeles a túto prax praktikuje pod svojim skutočným menom, ktoré znie Anastasia Sagorsky.

4. Devin Ratray ako Buzz zo série Sám doma

Buzz zo Sám doma
Zdroj: eightieskids.com, fashguide.net

Kto by si nespomínal na uštipačného a celkovo nesympatického brata hlavnej postavy z kultového vianočného filmu Sám doma. Buzza zrejme nenávidel celý svet, pretože celý svet obletela táto vianočná klasika a to nielen raz. Veríme, že tvorcovia z tohto hitu čerpajú peniaze dodnes! Šikanujúceho brata Buzza stvárnil herec Devin Ratray. Ten zostal v hereckej brandži, aj keď je nutné dodať, že v ničom lepšom alebo slávnejšom sa neobjavil.

Síce sme ho videli v projektoch ako je napríklad seriál Supernatural, lenže aj to len v jednej epizóde. Dokonca si zahral v remaku Sám doma s názvom Home Sweet Home Alone, ktorý však podľa predpokladov diváci vôbec neuznali. Ratray rovnako ako jeho postava Buzz je tiež pekný kvietok, čo je ešte mierne pomenovanie. V roku 2017 ho vyšetrovali kvôli údajnému znásilneniu a v roku 2021 bol obvinený z užívania drog. Z projektu Sám doma a z jeho následnej slávy ťaží dodnes. Dom McCallisterovcov, v ktorom akože býval aj Buzz, sa stal atrakciou, ktorú si môžu ľudia pozrieť, ako by boli v Disneylande. A práve v tomto dome vás ako prvý privíta práve Buzz.

5. Angus T. Jones ako Jake Harper zo seriálu Dva a pol chlapa

Jake Harper
Zdroj: yahoo.com, eonline.com

Angus T. Jones sa kedysi mohol pochváliť statusom na najlepšie plateného detského herca v seriáloch. Za jednu epizódu totiž inkasoval až 300 000 dolárov. A to aj potom, čo tvorcovia prepustili hlavnú hviezdu Charlieho Sheena a nahradili ho Ashtonom Kutcherom. Angusovi sa však nepáčilo to, akým smerom sa tvorcovia seriálu uberali. Vtipy so sexuálnym podtónom sa mu zdali nechutné a aj preto natočil video, v ktorom varoval fanúšikov Dva a pol chlapa, aby sa tomuto seriálu vyhýbali.

Aby toho nebolo málo, sitkom označil slovom odpad. To už bolo priveľa a tvorcovia sa rozhodli po Charliem prepustiť aj ďalšiu hviezdu tohto sitkomu. V súčasnosti by ste Angusa na ulici asi nespoznali, napriek tomu sa na nedostatok peňazí sťažovať nemôže. Stále má záujem o filmový priemysel, ale absolútne ho nezaujímajú komerčné projekty.

Aj toto sú herci, ktorých preslávila jedna postava. Ktorú hereckú hviezdu alebo jej postavu ste mali najradšej?

Zdroj: csfd.cz, affairpost.com, wikipedia.org, thesun.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -