Aj majster tesár sa utne. V týchto brakových filmoch si zahrali veľmi slávni herci!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nikto nie je dokonalý a herci už vôbec nie. Každý z nich má svoje maniere a muchy, ale takisto si niektorí vedia vyberať príšerné projekty. A to aj napriek tomu, že im pomáhajú agenti, publicisti a iní asistenti. Každý z nás niekedy robí chyby a slávne hviezdy z Hollywoodu na tom nie sú o nič lepšie. Toto sú totiž slávni herci v brakových filmoch.

Slávni herci v brakových filmoch

1. Jennifer Lawrence – matka! (2016)

slávni herci v brakových filmoch
Zdroj: imdb.com

Jennifer Lawrence patrí medzi najväčšie hviezdy v Hollywoode. Preslávila sa vďaka sérii Hunger Games (2012 až 2015), v ktorej stvárnila postavu Katniss Everdeen. Získala však aj Oscara, a to za svoj výkon v dráme Terapia láskou (2012).

Nie všetky jej filmy sa však dočkali takéhoto úspechu. V roku 2016 si totiž zahrala v hororovej dráme režiséra Darrena Aronofského matka!, ktorý však absolútne nenaplnil divácke očakávania. Dokonca aj samotná Jennifer priznala, že tomuto filmu nerozumela ani napriek tomu, že počas nakrúcania randila s režisérom. Podľa jej slov sa už podobnému projektu nikdy neupíše.

2. Christian Bale, Natalie Portman a Chris Hemsworth – Thor: Láska a hrom (2022)

slávni herci v brakových filmoch
Zdroj: variety.com, consent.yahoo.com, people.com

Režisér Taika Waititi v roku 2017 všetkých prekvapil skvelou fantasy komédiou Thor: Ragnarok. Jeho prístup bol osviežením pre túto mierne stagnujúcu sériu zo sveta Marvelu. Diváci sa veľmi tešili na pokračovanie s podtitulom Láska a hrom, ale boli príliš sklamaní.

Film síce kvôli publicite v kinách neprepadol, no nikto by zrejme neplakal, ak by k tomu došlo. Najviac však divákov mrzel nevyužitý herecký potenciál. Návrat Natalie Portman do série bol prinajmenšom divný a ešte horšie bol na tom Christian Bale. Jeden z najlepších hercov súčasnosti, ktorého bolo pre tenton film naozaj škoda. Pravdou je, že to Waititi skrátka nezvládol a uvidíme, ako dopadnú jeho ďalšie režisérske počiny.

3. Anya Taylor-Joy a Maisie Williams – Noví mutanti (2020)

slávni herci v brakových filmoch
Zdroj: youtube.com, syfy.com

Noví mutanti z roku 2020 boli niekoľkokrát odložení, kvôli tomu, aby sa premiéra tohto pokusu o komiksový horor zo série X-Men čo najviac vydarila. Paradoxom je to, že si vybrali rok, v ktorom sa všetky kiná po celom svete masívne zatvárali kvôlo pandémii. Ale o to ani tak nejde, skôr o fakt, že divákov tvorcovia nalákali na skvelé obsadenie a tajomný hororový dej. V ňom sa pozrieme do tajného zariadenia, v ktorom sú držaní noví mladí mutanti. Tí si pomaly začnú uvedomovať, že budú musieť použiť svoje sily na to, aby sa dostali von.

Po tvorcovskej stránke je tento film absolútne nezvládnutý a herečky ako sú Anya Taylor-Joy či Maisie Williams mali otrasné postavy, ktoré hovorili s ešte horším prízvukom. Film s rozpočtom okolo 70 miliónov zarobil sotva 50 miliónov dolárov.

4. Tom Hanks a Emma Watson – Circle: Uzavretý kruh (2017)

slávni herci v brakových filmoch
Zdroj: entrepreneur.com, teenvogue.com

Nezvyčajná herecká dvojica Tom Hanks a Emma Watson si spolu zahrala v adaptácii románu Davea Eggersa Circle: Uzavretý kruh. Dej tohto filmu pojednáva o nebezpečenstve sociálnych sietí, ktoré si v novej firme postupne uvedomuje postava Emmy Watson.

Každopádne, divákom sa zdalo, že tvorcovia absolútne nenaplnili svoj potenciál. Napriek pomerne diváckej téme, ktorej prakticky každý rozumie, sa to skoro nikomu nepáčilo. Film tak dostával pomerne zmiešané recenzie ako od divákov, tak aj od kritikov. Niektorí filmoví fanúšikovia dokonca tvrdili, že je to najhorší film, aký kedy videli.

5. Tom Hardy – Capone (2020)

Tom Hardy
Zdroj: digitalspy.com

Al Capone je snáď tým najznámejším mafiánom všetkých čias. No a Tom Hardy patrí medzi tých najslávnejších hercov súčasnosti. Ako je možné, že toto spojenie vôbec nevyšlo? No dôvodov je viacero.

Najskôr sa pozrieme na dej, ktorý absolútne nevychádza zo skutočného života chicagského gangstra. Capone totiž zomrel vo väzení na syfilis. Sedel nie za vraždy, ale za daňové úniky a do basy ho dostal slávny federálny agent Eliot Ness. O tomto pravdivom príbehu vznikol aj film Nepodplatiteľní (1987) s Kevinom Costnerom a Seanom Connerym.

Naopak vo filme Capone sa slávny mafián dostáva z väzenia a my sledujeme, ako pomaly ale isto odchádza na druhý svet. Pritom sa nás tvorcovia snažia zabaviť jeho halucináciami z minulosti. Diváci v recenziách tvrdili, že ich sklamal ako dej a scenár, tak aj výkon samotného Hardyho, čo ich zrejme prekvapilo najviac.

6. Tom Cruise a Russell Crowe – Múmia (2017)

Tom Cruise, Russell Crowe
Zdroj: variety.com

Tom Cruise vie predať každý film, v ktorom hrá. Toto mu však bohužiaľ nevyšlo. Spoločnosť Universal malo v pláne oživiť všetky svoje monštrá, a to vrátane Múmie, z ktorej sa v roku 1999 stal kinohit. Lenže tento nový remake nemal také kvality.

Divákom chýbala zaujímavá mytológia a prevažne zábava. Všetci si spomíname na to, koľko srandy sme si užili pri sledovaní Múmie s Brendanom Fraserom a Rachel Weisz. Aj sám Fraser povedal, že Múmia s Tomom Cruiseom neuspela hlavne kvôli tomu, že to nie je dobrodružná komédia, ale skrátka nepodarený horor.

7. Robert De Niro – Dedo je lotor (2016)

Robert De Niro
Zdroj: moviemaker.com

Herec Robert De Niro je dnes už filmovou ikonou. Získal dvoch Oscarov a zahral si vo filmoch ako Krstný otec 2 (1974), Mafiáni (1990) či Neľútostný súboj (1995). Začiatkom 21. storočia sa snažil preraziť ako komik a aj sa mu to darilo. Zahral si dnes už ikonickú postavu svokra vo filme Svokor je lotor (2000) s Benom Stillerom. Ešte rok predtým sme ho videli v rozkošnej krimi-komédii Analyzuj (1999), v ktorej stvárnil málo sebavedomého mafiána Paula Vittiho. Zdatne mu pritom sekundoval Billy Crystal. Niet pochýb o tom, že De Niro má komediálny talent, avšak to mu pri absurdne trápnej komédii Dedo je lotor nepomohlo.

V nej hrá doslova nadržaného deda, ktorému ide len o to, aby si po smrti svojej manželky užil čo najviac sexu s mladými ženami. Na prekvapenie sa ho za každú cenu snaží zbaliť vysokoškolská študentka Lenora (Aubrey Plaza). Celé to pôsobí veľmi divne a v niektorých momentoch až nechutne. Mnohí diváci sa čudovali, prečo mal tak uznávaný herec potrebu hrať v takomto filme.

8. Mila Kunis a Channing Tatum – Jupiter na vzostupe (2015)

Mila Kunis, Channing Tatum
Zdroj: variety.com

Herečka Mila Kunis si zahrala s Denzelom Washingtonom v postapokalyptickom fantasy príbehu Kniha prežitia (2010). Tento projekt síce nebol vysoko chválený, ale takisto sa nejednalo o žiadny prepadák. Zrejme kvôli tomu si ju vybrali tvorcovia Matrixu (1999) do svojho najnovšieho filmu s názvom Jupiter na vzostupe.

Diváci od takýchto tvorcov čakali epické sci-fi, ktoré by im zmenilo ich pohľad na svet v danej forme. Toho sa však vôbec nedočkali. Jupiter na vzostupe je pri najlepšom podprahový sci-fi brak, plný pekných efektov a zbytočne angažovaných hereckých hviezd. Ako pre Milu Kunis, tak pre Channinga Tatuma je to jeden z najhorších filmov v ich doterajšej kariére.

Toto boli slávni herci v brakových filmoch. Ktoré z týchto diel sa vám páčilo najmenej?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -