Adam Nemeček/Slaytiiina: „Snáď ľudia časom pochopia, že je okej byť iným…“ | ROZHOVOR

Nenechajte si ujsť

Adam Nemeček, Slaytina či S L A Y T III N A je jednou z najviac kontroverzných osobností slovenského internetu. Venuje sa make-upu a profesionálnemu líčeniu, no medzi jeho záľuby patrí aj tzv. „drag,“ teda prezliekanie sa za ženu. Z tejto záľuby si dokonca dokázal vytvoriť silnú kariéru, ktorú si momentálne buduje na svojom rastúcom YouTube kanáli či Instagram účte. Aké názory ale zastáva, čo ho ženie vpred a ako naňho reaguje okolie? Nech sa páči, toto je náš Slaytiiina rozhovor!

Slaytiiina ROZHOVOR
Zdroj: instagram.com/slaytiiina

Slaytiiina ROZHOVOR

Ahoj Adam. Alebo ťa mám radšej volať Slaytina?

Ahoj. Nemusíš, úplne stačí Adam.

Poďme teda na to. Určite to všetkých zaujíma, aj keď je možné, že niekto odpoveď pozná… si chalan alebo dievča?

Som chalan.

To, čo robíš, je skôr hobby alebo práca? Ako to berieš a súčasne ťa to aj živí?

Začal som s tým ako s hobby, ale neskôr som zistil, že to môže aj vynášať, a teda neskôr som z toho sa snažil urobiť kariéru – je to teda moja práca.

slaytiiina adam nemecek slaytina rozhovor
Zdroj: instagram.com/slaytiiina

Tvoj YouTube channel očividne prosperuje. Myslíš si, že keby si zmenil content, prestalo by sa mu tak dariť? Stratil by si fanúšikov, ktorých momentálne máš?

Tak určite si myslím, že ľudí láka kontroverzia a všetko okolo mňa spojené s netradičným obsahom a myslím si, že práve preto sa mi momentálne darí. Keby som začal natáčať basic videá ako Moma alebo Explo, tak si myslím, že by to u mňa neznamenalo úspech. Takže áno, to, čo robím, zasluhujem môjmu úspechu.

Ako to vlastne berú ľudia okolo teba, tvoja rodina, kamaráti?

Tak rodina aj kamaráti to berú úplne super. Nie všetci ma takto brali zo začiatku, ale tých, ktorí má takto nebrali, som vyselektoval, lebo sa nepotrebujem stretávať s ľuďmi, pokiaľ ma nedokážu brať takého, akým som. Myslím si, že Slovensko má ešte pred sebou dlhú cestu, čo sa tolerancie týka.

To, čo robíš, je dosť kontroverzné. Stretol si sa už s nejakým veľkým hejterom alebo celkovo hejtom voči videám, ktoré robíš?

Ehm. Skorej by som otázku položil naopak… či som sa stretol s tým, že môj obsah, ktorý robím, nebol hejtovaný. A odpoveď je nie, nestretol. Všetko, čo robím, ľudia buď milujú, alebo neznášajú. Nie je nič medzi tým. Na moju osobu je veľa hejtov, ale myslím si, že tomu sa vyhnúť nedá a treba sa naučiť to negatívne ignorovať a z pozitívneho ťažiť.

slaytiiina adam nemecek slaytina
Zdroj: instagram.com/slaytiiina

Ako si spomínal, veľa ľudí v dnešnej dobe je proti tomu. Tiež si hovoril, že tvoja rodina a kamaráti to tolerujú. Dokážu ťa ale títo ľudia aj podporovať?

Určite áno. Moja rodina a blízki kamaráti chápu, že to, čo robím, je práca ako každá iná. Veľa ľudí má na to taký názor, že vlastne nič nerobím, veď si len natáčam videjká. Ono to ale naozaj nie je jednoduché tvoriť zábavný obsah a vymýšľať niečo nové pre ľudí, a preto som rád, že to moji blízki chápu.

Ako dlho sa tomu už venuješ?

Maľujem sa približne dva roky, ale ako kariéru/prácu to robím posledný pol rok, možno rok.

Aký máš ty ako súčasť tohto celého názor na ľudí s podobným záujmom alebo ľudí v LGBT komunite?

No tak, bohužiaľ, na Slovensku či v Česku nepoznám iných tvorcov podobných mne, ale myslím si, že sme na dobrej ceste, aby sa začal tvoriť aj v tejto sfére rôznorodejší obsah a snáď ľudia časom pochopia, že je „okej“ byť iným.

Ako si už teda povedal, si chalan. Samozrejme, nás zaujíma, či by si chcel so svojím telom ešte niečo robiť, či už preoperovať sa, alebo si dať nejakú plastiku.

Rozhodne nie. Teda chcem podstúpiť rôzne plastické operácie, týkajúce sa zlepšenia môjho vzhľadu, ale žiadne z nich niesu za účelom zmeny môjho pohlavia. Som spokojný so svojím penisom a plánujem si ho nechať.

Slaytiiina ROZHOVOR
Zdroj: instagram.com/slaytiiina

*smiech* Chápem. Keď už je reč o telách, ty vyzeráš byť dosť chudý. Máš nejakú špeciálnu diétu, alebo sa stravuješ hoci jak?

Nuž, každý deď zjem minimálne jedno belenie Nutelly. *smiech* Ale inak nič pre svoju postavu nerobím, musím teda asi poďakovať rodičom za svoje gény.

Myslíš si, že ťa tieto veci niekedy omrzia, poprípade z nich dospeješ?

Neviem. Toto je otázka, ktorá je pre mňa veľmi zložitá. Chcem sa tomu určite venovať dlhšiu dobu, no neviem si predstaviť, že by som to robil v 50-tke. Čo bude, to bude.

Kto je tvojou najväčšou inšpiráciou? Máš nejakého idola?

Určite to nie je nikto zo Slovenska. A tiež to určite nie je len jedna konkrétna osoba. Skôr komunita ľudí zo zahraničia podobných, ako som ja, ktorých sledujem na internete a vidím u nich, čo všetko je možné dosiahnuť. Ale asi najviac ma inšpiruje RuPaul, ktorá je vlastne americká drag queen, ktorá s týmto začala ešte keď to nebolo populárne ani v USA. Veľmi sa s ňou stotožňujem, keďže momentálne sa nachádzam v podobnej situácii aj ja na Slovensku.

adam nemecek slaytina rozhovor
Zdroj: instagram.com/slaytiiina

Chodíš takto aj do školy? A ako chodíš von alebo na nejaké párty?

Do školy sa teda neobliekam ako Slaytina, ale ako Adam, a to z dôvodu, že ráno nemám čas sa maľovať. Môj make-up mi väčšinou zaberie tak 3-4 hodiny, a to by som musel vstávať tak o druhej ráno, aby som to stihol. Na párty alebo medzi kamarátov ale chodím ako Slaytina.

Majú Adam a Slaytina rovnaké správanie? Alebo sú to dve odlišné osobnosti, ktoré držíš v sebe?

Určite sú to dve rozdielne osobnosti. Ako Adam sa správam úplne normálne a človek by sa nado mnou ani nepozastavil, keby má uvidel na ulici. Akonáhle sa ale oblečiem do svojho kostýmu, tak v tedy som zrazu oveľa sebavedomejší a vynorí sa zo mňa Slaytina. Spoločne so vzhľadom sa teda zmení aj správanie.

Do akých najväčších problémov si sa dostal so svojim alter egom? Aká najviac kontroverzná vec sa ti stala?

Nič také mi nenapadá. Väčšinou mi len niekto nadáva, alebo mi chce ublížiť kvôli tomu, ako vyzerám.

adam nemecek slaytina rozhovor
Zdroj: instagram.com/slaytiiina

Zažil si teda nejaké útoky, či už psychické alebo fyzické?

Tak na psychické útoky som už zvyknutý, ani si ich už neberiem k srdcu. Ale čo sa stalo už párkrát je, že má ľudia napadli na ulici. Či už som sedel na lavičke s kamarátmi, alebo som len išiel oproti nim, tak ľudia po mne hádzali veci, napríklad sklenené fľaše. Naozaj si myslím, že to, že v tomto štáte sú ľudia, ktorí chcú fyzicky ublížiť niekomu len za to, ako vyzerá, je smutné.

Akým pohľadom sa na týchto ľudí pozeráš?

Snažím sa myslieť pozitívne a snažím sa rešpektovať aj ľudí, ktorí nerešpektujú mňa. Predsa vzájomná komunikácia je kľúčom ku všetkému. Nehnevám sa na nich, len mi ich je ľúto.

Keby to bolo možné, čo by si chcel odkázať svojmu minulému ja?

Určite by som si povedal, nech sa nebojím byť samým sebou, vykašlem sa na názory okolia a nech robím to, čo má baví, lebo to je jediný spôsob, ako budem šťastný.

slaytiiina adam nemecek slaytina rozhovor
Zdroj: instagram.com/slaytiiina

Čo by si poradil ľuďom, ktorí ešte len začínajú? Ako sa vyrovnať so situáciou na Slovensku a so všetkou tou negativitou a hejtom?

Tak je to ťažké. Nemyslím, že na to existuje jedna odpoveď. Je to tu na pi*u. Nie všetko je ružové a treba sa s tým vyrovnať. Porozprávať sa s blízkymi ľuďmi. Z vlastnej skúsenosti viem, že podpora od rodiny je dosť potrebná a veľa znamená.

Skvelé, tak máme za sebou poslednú otázku a ja ti veľmi pekne ďakujem za rozhovor. Prajem ti teda ešte pekný deň a nech sa ti darí!

Ďakujem veľmi pekne aj tebe. Ahoj!

Pokiaľ sa ti páčia názory Adama Nemečka a chcel by si sledovať Slaytiiinu, môžeš tak spraviť na jeho Instagrame alebo YouTube.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -