Popularita Twitchu explodovala kvôli koronavírusu: aký nárast zaznamenali streamovacie platformy?

Nenechajte si ujsť

Nick Fury dostane vlastný seriál a hra Among Us 2 bola zrušená! – RESTART #2

Rýchly súhrn noviniek zo sveta filmov, seriálov a hier s názvom RESTART vám budeme prinášať každý utorok a piatok o 19:00! Druhú časť okrem...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Twitch zvýšil svoju sledovanosť o 500 miliónov hodín za minulý mesiac

Pandémia nákazy COVID-19 výrazne ovplyvnila aj digitálny svet. Radikálne sa zvýšila sledovanosť na platformách ako sú Twitch, YouTube, Facebook a Mixer.

Niektorí dospelí nechodia do práce, deti nemajú školu… Presne tieto a podobné faktory napomohli tomuto vzrastu. A konečne poznáme aj presné čísla týchto zmien.

Podľa StreamElements a Arsenal.gg sa streamovanie naživo všeobecne zvýšilo o 45 % v čase od marca do apríla, a každým rokom sa sledovanie streamov zosilnuje až o 99 %. Tieto čísla sú naozaj obrovské.

Odpoveď na otázku, či sa po skončení pandémie videnia vrátia do normálu, alebo ostanú, ešte nepoznáme. Každopádne, to ešte minimálne na chvíľu nehrozí a nasledujúce platformy toho určite využijú. Ak si to rozdelíme na jednotlivé platformy, najlepšie je na tom Twitch.

Twitch
Zdroj: theverge.com

Twitch

Twitch je doteraz najväčšia platform na live-streaming. Vzrasť jej sledovania sa pohybuje činí okolo 50 % od marca do apríla. Dokopy za posledný mesiac ľudia strávili sledovaním Twitchu 1,645 miliardy hodín.

Za to však môže aj získavanie kľúčov do hry Valorant. Ľudia okolo sveta, ktorí si chcú zahrať beta verziu tejto hry, musia pozerať streamerov Valorantu s “drops enabled”. Inou oficiálnou cestou sa kľúč získať nedá. Väčšina ľudí má na týchto streamoch napozeraných desiatky až stovky hodín, a práve táto situácia pravdepodobne tiež podporila vzrast sledovanosti.

Počas apríla 2020 bolo nasledovaných na Valorante334 miliónov hodín, čím sa stala najsledovanejšou kategóriou na platforme.

Ďalšou obľúbenou kategóriou sa stalo Just Chatting. Dosiahla až 134 miliónov hodín v minulom mesiaci. Tým predbehla aj hry ako sú League of Legends a Fortnite. To sa vedeniu platformy Twitch páči, lebo sa už dlho snažia zviditeľniť streamy, na ktorých sa nehrajú hry.

Fortnite sa tiež dočkal dobrých správ, lebo od januára sa mu zvyšuje pozornosť. To by v budúcnosti mohlo znamenať, že sa dokáže zase vrátiť a získať titul main stream hry.

Kategória Hudba a muzické umenia však zaznamenala až štvornásobok sledovanosti. Táto skutočnosť jej fanúšikmi otriasla, lebo doteraz to bola len celkom neznáma časť Twitchu.

streamer
Zdroj: videoblocks.com

Facebook Gaming

Ďalšou platformou, ktorej sa výrazne darilo, sa stali streamovacie služby na Facebooku.

Len behom obdobia od marca do apríla sa jej sledovanosť zvýšila o 72 % a od minulého roka to predstavuje nárast neuveriteľných 238 %.

Facebook Gaming donedávna nebol až takou známou platformou, no ak to takto bude pokračovať, tak sa určite do budúcich rokov prepracuje na vrchol.

YouTube Gaming

Vždy to bolo jasné, streamovanie patrí na Twitch, videá na Youtube. No platforma od Google tiež napreduje v streamovaní a Youtube Gaming teraz odoberá už 84,7 milióna divákov.

Vysielania naživo hier ako Fortnite, Garena Free Fire a Minecraft majú stále okolo 100 tisíc divákov, čo vôbec nie je zlé. A vďaka pandémii koronavírusu sa platforma za apríl zviditeľnila o 14 %.

Mixer

Mixer je platforma, na ktorú sa nedávno presunuli ikonickí streameri Ninja a Shroud. Tiež zaznamenala nárast, a to o výške 15 % za minulý mesiac.

Toto mu určite neuškodí, lebo za posledný rok sa jeho sledovanosť skoro vôbec nezmenila. Medziročný nárast predstavuje iba 0,2 %.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Nick Fury dostane vlastný seriál a hra Among Us 2 bola zrušená! – RESTART #2

Rýchly súhrn noviniek zo sveta filmov, seriálov a hier s názvom RESTART vám budeme prinášať každý utorok a piatok o 19:00! Druhú časť okrem...

Bývalý producent GTA hier získal desiatky miliónov dolárov na svoj herný projekt Everywhere

Bývalý producent Rockstaru Leslie Benzies je bývalý producent množstva hier od autorov z Rockstar Games, pričom od roku 2016 podľa všetkého vytvára svoj vlastný titul....

Po filmoch Únos a Sviňa prichádza Slúžka. Začalo sa nakrúcanie nového filmu Mariany Čengel Solčanskej

Po úspechoch filmov Únos a Sviňa, ktoré lámali rekordy návštevnosti v slovenských kinách, začala režisérka Mariana Čengel Solčanská nakrúcať nový film. MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ Slovenský thriller o...

Počiatky sadistickej sestry, pri ktorých s ňou dokážete súcitiť | Ratched RECENZIA

Ratched RECENZIA Ratched RECENZIA - Ide o jeden z najnovších seriálov Netflixu, ktorý hovorí o počiatkoch jednej ikonickej postavy. Tou je sadistická sestra Mildred Ratched,...

Od 1. októbra budeme mať na Slovensku nové opatrenia. Ako ovplyvnia kiná alebo hromadné akcie?

Pandémia nového koronavírusu nás trápi už takmer rok. Po miernom lete sa prípady nakazených zvyšujú, čo viedlo náš slovenský krízový štáb k tvorbe a...