Popularita Twitchu explodovala kvôli koronavírusu: aký nárast zaznamenali streamovacie platformy?

Nenechajte si ujsť

Vieme, ktorý režisér bude točiť prvý film vo vesmíre s Tomom Cruisom. Ktorý filmár sa toho podujal?

Dnes už existuje mnoho filmov, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre. Nikdy sa v ňom však nenatáčalo, a celý vesmír bol zvyčajne dorobený do scén...

Atmosférická hororovka Silent Hills mala strašiť hráčov aj po ukončení hry

Hororovka Silent Hills sa chcela dostať pod vašu kožu ešte oveľa hlbšie Vývojári Silent Hills odhalili, ako mala hra na konzolách rozbiť štvrtú stenu a...

Posledný cyklus prichádza. Tretia séria Netflix seriálu Dark odhaľuje svoj dátum vydania v tajomnej ukážke

Tretia séria Dark prichádza s dátumom vydania Režisér Baran bo Odar priniesol v roku 2017 niečo, čo nám kompletne zmenilo pohľad na európsku seriálovú tvorbu....

Ako pôvodne vyzerali obleky z Avengers: Endgame, v ktorých superhrdinovia cestovali v čase?

Ako pôvodne vyzerali obleky na cestovanie v čase v Avengers: Endgame? Boli nám odhalené pôvodné dizajny pre najveľkolepejšiu Marvelovku. Konkrétne sa jedná o ranné návrhy...

Twitch zvýšil svoju sledovanosť o 500 miliónov hodín za minulý mesiac

Pandémia nákazy COVID-19 výrazne ovplyvnila aj digitálny svet. Radikálne sa zvýšila sledovanosť na platformách ako sú Twitch, YouTube, Facebook a Mixer.

Niektorí dospelí nechodia do práce, deti nemajú školu… Presne tieto a podobné faktory napomohli tomuto vzrastu. A konečne poznáme aj presné čísla týchto zmien.

Podľa StreamElements a Arsenal.gg sa streamovanie naživo všeobecne zvýšilo o 45 % v čase od marca do apríla, a každým rokom sa sledovanie streamov zosilnuje až o 99 %. Tieto čísla sú naozaj obrovské.

Odpoveď na otázku, či sa po skončení pandémie videnia vrátia do normálu, alebo ostanú, ešte nepoznáme. Každopádne, to ešte minimálne na chvíľu nehrozí a nasledujúce platformy toho určite využijú. Ak si to rozdelíme na jednotlivé platformy, najlepšie je na tom Twitch.

Twitch
Zdroj: theverge.com

Twitch

Twitch je doteraz najväčšia platform na live-streaming. Vzrasť jej sledovania sa pohybuje činí okolo 50 % od marca do apríla. Dokopy za posledný mesiac ľudia strávili sledovaním Twitchu 1,645 miliardy hodín.

Za to však môže aj získavanie kľúčov do hry Valorant. Ľudia okolo sveta, ktorí si chcú zahrať beta verziu tejto hry, musia pozerať streamerov Valorantu s “drops enabled”. Inou oficiálnou cestou sa kľúč získať nedá. Väčšina ľudí má na týchto streamoch napozeraných desiatky až stovky hodín, a práve táto situácia pravdepodobne tiež podporila vzrast sledovanosti.

Počas apríla 2020 bolo nasledovaných na Valorante334 miliónov hodín, čím sa stala najsledovanejšou kategóriou na platforme.

Ďalšou obľúbenou kategóriou sa stalo Just Chatting. Dosiahla až 134 miliónov hodín v minulom mesiaci. Tým predbehla aj hry ako sú League of Legends a Fortnite. To sa vedeniu platformy Twitch páči, lebo sa už dlho snažia zviditeľniť streamy, na ktorých sa nehrajú hry.

Fortnite sa tiež dočkal dobrých správ, lebo od januára sa mu zvyšuje pozornosť. To by v budúcnosti mohlo znamenať, že sa dokáže zase vrátiť a získať titul main stream hry.

Kategória Hudba a muzické umenia však zaznamenala až štvornásobok sledovanosti. Táto skutočnosť jej fanúšikmi otriasla, lebo doteraz to bola len celkom neznáma časť Twitchu.

streamer
Zdroj: videoblocks.com

Facebook Gaming

Ďalšou platformou, ktorej sa výrazne darilo, sa stali streamovacie služby na Facebooku.

Len behom obdobia od marca do apríla sa jej sledovanosť zvýšila o 72 % a od minulého roka to predstavuje nárast neuveriteľných 238 %.

Facebook Gaming donedávna nebol až takou známou platformou, no ak to takto bude pokračovať, tak sa určite do budúcich rokov prepracuje na vrchol.

YouTube Gaming

Vždy to bolo jasné, streamovanie patrí na Twitch, videá na Youtube. No platforma od Google tiež napreduje v streamovaní a Youtube Gaming teraz odoberá už 84,7 milióna divákov.

Vysielania naživo hier ako Fortnite, Garena Free Fire a Minecraft majú stále okolo 100 tisíc divákov, čo vôbec nie je zlé. A vďaka pandémii koronavírusu sa platforma za apríl zviditeľnila o 14 %.

Mixer

Mixer je platforma, na ktorú sa nedávno presunuli ikonickí streameri Ninja a Shroud. Tiež zaznamenala nárast, a to o výške 15 % za minulý mesiac.

Toto mu určite neuškodí, lebo za posledný rok sa jeho sledovanosť skoro vôbec nezmenila. Medziročný nárast predstavuje iba 0,2 %.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

AMD chystá budgetovú beštiu. Bude ňou práve grafická karta Radeon RX 5300?

Grafická karta AMD Radeon RX 5300 bude lacná a výkonná Technologická spoločnosť AMD sa údajne opäť pokúsi zaútočiť na trh výhodnou ponukou. Ich nová grafická...

Obrovský test definitívne rozhodol, ktorý mobilný antivírus je najlepší pre vaše Android zariadenie

Antivírus ESET dosiahol najlepší výsledok v prvom teste Android bezpečnostných aplikácií pre firemných používateľov Firemná verzia mobilnej bezpečnostnej aplikácie, jednoducho povedané antivírus pre Android od...

Legendárny e-sports tím T1 má nového partnera. Je ním známa technologická spoločnosť

Samsung sa stáva oficiálnym partnerom e-sports tímu T1, svetovej špičky v oblasti elektronických športov Partnerstvo s e-sports tímom T1 znamená aj úzku spoluprácu s trojnásobnými...

FOTO: Pozrite sa, ako bude vyzerať záporák Darkseid v Justice League Zacka Snydera

Ikonický Darkseid skríži cestu Justice League Ako už možno viete, film Justice League bude prerobený do pôvodnej vízie režiséra Zacka Snydera. Od finálneho produktu, ktorý...

TIP na film: 1917 | Napínavá vojenská dráma, ktorá vás strhne a nepustí

TIP na film: 1917 Sam Mendes je veľmi prehliadaný režisér žánrových filmov, čo je veľká škoda. Jeho režijný štýl a vzhľad filmov by sa dal...