Popularita Twitchu explodovala kvôli koronavírusu: aký nárast zaznamenali streamovacie platformy?

Nenechajte si ujsť

Poznáme názov pre tretí film o Spider-Manovi? Niektoré zdroje tvrdia, že by sa mal volať takto

Názov filmu Spider-Man 3 Ešte nedávno sa zdalo, že Spider-Mana už v MCU nikdy neuvidíme, no našťastie sa pavúčí muž do Marvelu vrátil. Postavu bude...

TEÓRIA: Marvel prinesie do sveta MCU tím mladých Avengers. Čo tomu nasvedčuje?

Marvel teória o tíme Young Avengers Marvel teória - Filmový svet Marvel Cinematic Universe nám viac ako 10 rokov rozprával jeden dlhý príbeh, ktorý zakončil...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Umbrella Academy si ty?

The Umbrella Academy kvíz Úspešný seriál The Umbrella Academy od Netflixu prišiel minulý týždeň s druhou sériou a podobne ako prvá, aj táto sa stala...

OFICIÁLNE: Keanu Reeves bude zabíjať aj vo filme John Wick 5. Vieme, kedy začne nakrúcanie

Film John Wick 5 je oficiálne potvrdený Baba Yaga ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Štúdio Lionsgate potvrdilo, že film John Wick 4 nebude posledným v...

Twitch zvýšil svoju sledovanosť o 500 miliónov hodín za minulý mesiac

Pandémia nákazy COVID-19 výrazne ovplyvnila aj digitálny svet. Radikálne sa zvýšila sledovanosť na platformách ako sú Twitch, YouTube, Facebook a Mixer.

Niektorí dospelí nechodia do práce, deti nemajú školu… Presne tieto a podobné faktory napomohli tomuto vzrastu. A konečne poznáme aj presné čísla týchto zmien.

Podľa StreamElements a Arsenal.gg sa streamovanie naživo všeobecne zvýšilo o 45 % v čase od marca do apríla, a každým rokom sa sledovanie streamov zosilnuje až o 99 %. Tieto čísla sú naozaj obrovské.

Odpoveď na otázku, či sa po skončení pandémie videnia vrátia do normálu, alebo ostanú, ešte nepoznáme. Každopádne, to ešte minimálne na chvíľu nehrozí a nasledujúce platformy toho určite využijú. Ak si to rozdelíme na jednotlivé platformy, najlepšie je na tom Twitch.

Twitch
Zdroj: theverge.com

Twitch

Twitch je doteraz najväčšia platform na live-streaming. Vzrasť jej sledovania sa pohybuje činí okolo 50 % od marca do apríla. Dokopy za posledný mesiac ľudia strávili sledovaním Twitchu 1,645 miliardy hodín.

Za to však môže aj získavanie kľúčov do hry Valorant. Ľudia okolo sveta, ktorí si chcú zahrať beta verziu tejto hry, musia pozerať streamerov Valorantu s “drops enabled”. Inou oficiálnou cestou sa kľúč získať nedá. Väčšina ľudí má na týchto streamoch napozeraných desiatky až stovky hodín, a práve táto situácia pravdepodobne tiež podporila vzrast sledovanosti.

Počas apríla 2020 bolo nasledovaných na Valorante334 miliónov hodín, čím sa stala najsledovanejšou kategóriou na platforme.

Ďalšou obľúbenou kategóriou sa stalo Just Chatting. Dosiahla až 134 miliónov hodín v minulom mesiaci. Tým predbehla aj hry ako sú League of Legends a Fortnite. To sa vedeniu platformy Twitch páči, lebo sa už dlho snažia zviditeľniť streamy, na ktorých sa nehrajú hry.

Fortnite sa tiež dočkal dobrých správ, lebo od januára sa mu zvyšuje pozornosť. To by v budúcnosti mohlo znamenať, že sa dokáže zase vrátiť a získať titul main stream hry.

Kategória Hudba a muzické umenia však zaznamenala až štvornásobok sledovanosti. Táto skutočnosť jej fanúšikmi otriasla, lebo doteraz to bola len celkom neznáma časť Twitchu.

streamer
Zdroj: videoblocks.com

Facebook Gaming

Ďalšou platformou, ktorej sa výrazne darilo, sa stali streamovacie služby na Facebooku.

Len behom obdobia od marca do apríla sa jej sledovanosť zvýšila o 72 % a od minulého roka to predstavuje nárast neuveriteľných 238 %.

Facebook Gaming donedávna nebol až takou známou platformou, no ak to takto bude pokračovať, tak sa určite do budúcich rokov prepracuje na vrchol.

YouTube Gaming

Vždy to bolo jasné, streamovanie patrí na Twitch, videá na Youtube. No platforma od Google tiež napreduje v streamovaní a Youtube Gaming teraz odoberá už 84,7 milióna divákov.

Vysielania naživo hier ako Fortnite, Garena Free Fire a Minecraft majú stále okolo 100 tisíc divákov, čo vôbec nie je zlé. A vďaka pandémii koronavírusu sa platforma za apríl zviditeľnila o 14 %.

Mixer

Mixer je platforma, na ktorú sa nedávno presunuli ikonickí streameri Ninja a Shroud. Tiež zaznamenala nárast, a to o výške 15 % za minulý mesiac.

Toto mu určite neuškodí, lebo za posledný rok sa jeho sledovanosť skoro vôbec nezmenila. Medziročný nárast predstavuje iba 0,2 %.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Halo Infinite sa prekladá do roku 2021. Zníži sa tým dopyt po konzolách Xbox Series X?

Najvýkonnejšia konzola novej generácie má problém. Konzola Xbox Series X bude na trh uvedená v priebehu novembra, avšak vysoko očakávaný herný titul Halo Infinite...

Martin Scorsese oznámil dátum natáčania nového filmu. Hrať v ňom bude aj Leonardo DiCaprio

Režisér Martin Scorsese sa pustí do natáčania drámy Killers of the Flower Moon, v ktorej nás svojou prítomnosťou poteší herecké duo Leonarda DiCapria a Roberta...

Najnovší psychologický thriller od Netflixu je nabitý hviezdami. V prvom traileri nechýbajú ani Tom Holland a Robert Pattinson

Po posledných dvoch natočených filmoch Christine (2016) a Simon Killer (2012) ostáva dozrievajúci režisér Antonio Campos verný podobnému žánru. Dráma/thriller The Devil All the Time vyzerá...

Streamovacia platforma Hulu vydá zaujímavý horor Books of Blood. O čom bude tento antalogický príbeh?

Nadchádzajúci horor Books of Blood od Hulu je založený na príbehoch z knihy s rovnakým názvom od spisovateľa Clivea Barkera. K dnešnému dňu sa...

Vyzerá to tak, že kiná predsalen predstavia onedlho film Noví mutanti

Kiná prinesú film Noví mutanti Noví mutanti, pripravovaný film s X-menovského univerza, sa už viackrát odložil, no vyzerá to tak, že nám ho kiná konečne...