Slepačí úlet sa po rokoch vráti s pokračovaním. Vonku je už prvá fotka, dátum vydania či oficiálna synopsa

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Slepačí úlet 2 – novinky

Jedným zo svojských štýlov nakrúcania a výroby filmov je aj stop-motion. Aj takéto filmy a hlavne rozprávky diváci milujú, a tak sa stále vyrábajú. Medzi klasiky tohto štýlu určite patrí starší film Slepačí úlet. Film o sliepkach, ktoré sa pre záchranu života rozhodnú utiecť z ich farmy, je naozaj zaujímavým a prepracovaným dielom. Ohľadom filmu Slepačí úlet 2, pokračovania tejto klasiky, sú vonku ale čerstvé novinky.

Pôvodný film nás zaviedol na Tweedyho slepačiu farmu. Tamojšie sliepky museli denne znášať veľa vajec, aby ich majiteľka bola spokojná. Ak spokojná s produkciou vajec nebola, skončili na pekáči alebo sporáku. Sliepky na čele so sliepkou Ginger a kohútom Rockym sa preto rozhodnú pre útek za lepším životom. A tak skúšajú rôzne plány úteku, až kým nenájdu taký, vďaka ktorému nakoniec z farmy ujdú.

Film vyjde už na ďalší rok

Očakávané pokračovane teda na scénu príde v roku 2023 (presnejší dátum zatiaľ nie je známy). To je už naozaj čoskoro, ak vezmeme do úvahy, že jednotka vyšla ešte v roku 2000. Film vyjde na streamovacej platforme Netflix, ktorá spolupracuje na pokračovaní so štúdiom Aardman. Prvá fotka filmu, ktorého oficiálny anglický názov je Chicken Run: Dawn of the Nugget, nám ukazuje, že hlavnému páriku sa narodil malý prírastok do rodiny.

Thandiwe Newton a Zachary Levi nahradia Juliu Sawalhu a Mela Gibsona ako Ginger a Rockyho. Nový prírastok, malú sliepočku Molly, nadabuje mladá herečka Bella Ramsey. Ďalej budeme počuť hercov a herečky ako Jane Horrocks, Imelda Staunton, Lynn Ferguson, Josie Sedgwick-Davies, David Bradley, Romesh Ranganathan, Daniel Mays a Nick Mohammed. O réžiu sa postará Sam Fell. Oficiálna synopsa filmu znie:

 

Po smrti-vzdorujúcom úteku z Tweedyho farmy Ginger konečne našla svoj sen – pokojné ostrovné útočisko pre celé stádo, ďaleko od nebezpečenstva ľudského sveta. Keď sa jej s Rockym vyliahne malé dievčatko Molly, Gingerin šťastný koniec sa zdá byť úplný. Ale späť na pevnine celý kurací druh čelí novej a strašnej hrozbe. Aj keď to znamená ohroziť svoju ťažko vybojovanú slobodu, Ginger a jej tím sa tentoraz vlámu dnu!

Čo vravíte na tieto prvé informácie o dlho očakávanom pokračovaní? Pozriete si Chicken Run: Dawn of the Nugget po tom, ako vyjde na Netflixe?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -