Po 20 rokoch sme sa dočkali! Slepačí Úlet 2 už je na ceste!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Slepačí Úlet 2 už je na ceste!

Štúdio Aardman tvorí filmy už 20 rokov a zatiaľ všetky boli fantasticky hodnotené. Ak je tu teda seriózne niekto, kto by mohol šliapať na päty Pixaru, sú to určite oni. Čo im však bráni? Ich filmy nie sú také celosvetovo známe, ako sú kvalitné. Definuje ich predovšetkým stop-motion animácia, ktorá však trvá nesmierne dlho, kým sa natočí. Určite sa teda potrebujú rozbehnúť, i keď to bude pre nich ťažké. No a čo teda dokáže spopularizovať takéto filmy?

Uhádli ste, pokračovania. Urobiť si filmovú sériu. Aardman sa do tohto teritória zatiaľ moc nepúšťal. Iba pri Ovečke Shaun si prvýkrát povedali, že to skúsia, keďže tento film zastal na neuveriteľných 99% na rottentomatoes. Kým sa teda dočkáme pokračovania Shaun the Sheep Movie: Farmageddon, Aardman nám ohlásil ďalšiu dvojku a to tentoraz pre ich prvý a asi stále najznámejší film.

Opäť sa teda štúdio vracia k producentovi Dreamworks, keďže práve s nimi vytvoria Slepačí Úlet 2, po celkových 20 rokoch. Na toto ohlásenie sa teda veru dlho čakalo, až dokým sa na to nejak nezabudlo. Predsa len, za ten čas si aj hlavná hviezda filmu, Mel Gibson prešiel temným obdobím, takže to ani nemalo zmysel robiť. Či sa však vrátia všetic pôvodní herci netušíme, rovnako ako nevieme, kedy bude premiéra.

Čo však poznáme je meno režiséra, ktorým sa stal Sam Fell. Ten nám v jeho kariére ukázal pár naozaj skvostných animákov ako Flushed Away (Spláchnutý), ParaNorman a The Tale of Despereaux (Príbeh o Zúfalčekovi). Ak si spomeniete na prvý Slepačí Últe, pôjde teda o celkom podobný štýl, s akým už pracoval. Predsa len, prvý film symbolizoval v istom zmysle aj útek z koncentračného tábora, čo vysvetľoval aj tmavý nádych filmu a pochopiteľne aj tie fantastické hodnotenia (rottentomatoes = 97%). Čo od toho teda máme čakať netušíme, no musíme povedať, že sa tešíme. Predsa len, je to Aardman a teda pochybujeme, že by zrovna tento film mohol byť ich prvý krok vedľa.

Tešíte sa na pokračovanie Slepačieho Úletu? Páčil sa vám prvý film? Čo hovoríte na výber režiséra? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -