Slováci so Samsung mobilmi, spozornite. Práve ste dostali novú funkciu, o ktorej ani netušíte

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Majitelia Samsung smartfónov získali novú funkciu

Spoločnosť Samsung ohlásila celosvetový štart systému Dočasná záloha v cloude, čo je jednoduchý spôsob, ako chrániť a presúvať dôležité dáta. Používatelia modelov Samsung Galaxy sa tak nebudú musieť obávať o svoje dáta, či už ide o fotografie, videá či dokumenty. Juhokórejský gigant tým ďalej rozširuje svoj softvérový ekosystém.

„Dočasné zálohovanie v cloude je skvelý spôsob, ako spoľahlivo a pohodlne chrániť, prípadne aj obnoviť dôležité informácie,“ hovorí Chiyoung Seo, viceprezident a šéf cloudového tímu v divízii Mobile eXperience v Samsung Electronics.“

zaloha dat
Zdroj: Samsung

Používatelia môžu svoje dáta zálohovať do systému Samsung Cloud pomocou svojho účtu Samsung. Dáta tam budú uložené a bude ich možné opätovne sťahovať. Služba je zdarma a nie je pre ňu nastavený žiaden celkový dátový limit, len veľkosť jednotlivých súborov nesmie presiahnuť 100 GB. Nie je potrebný žiadny počítač ani externé pamäťové médium, na prenos je možné využiť výhradne Wi-Fi pripojenie.

Dáta sa ukladajú na obdobie 30 dní od zálohovania. V priebehu tejto doby si ich používatelia môžu kedykoľvek stiahnuť a obnoviť. Pred uplynutím doby pre dočasné zálohovanie dostanú používatelia správu, následne sa dáta automaticky zmažú.

Jednoduchšia výmena zariadení

Systém Dočasná záloha v cloude bude užitočný v najrôznejších situáciách, v ktorých by mohli používatelia prísť o dáta, napríklad pri oprave telefónu. Je súčasťou režimu údržby pre zabezpečenie osobných dát v zariadení. Ochrana sa vzťahuje aj na súkromné súbory v bezpečnej zložke, aj tieto dáta je možné zálohovať a po oprave telefónu opäť obnoviť.

obrazovky samsung
Zdroj: Samsung

Rovnako tak príde funkcia vhod aj pri výmene staršieho zariadenia za nové. S týmto systémom si môžete dáta v poriadku zachovať a preniesť napríklad na nový mobilný telefón. Po zálohovaní je možné bez problémov starý prístroj resetovať do továrenského nastavenia s vedomím, že dáta je možné kedykoľvek obnoviť.

Pri prvej konfigurácii nového zariadenia pomôže s obnovou dát sprievodca nastavením. Aj v prípade, ak túto fázu preskočíme, je možné funkciu spustiť kedykoľvek potom v rámci režimu obnovy alebo v menu funkciou Reset.

Funkcia zmierňuje riziko straty dát pri krádeži, strate alebo poškodení telefónu či tabletu Samsung. Dočasná záloha v cloude bude celosvetovo k dispozícii od tohtoročnej jesene. Pobeží na všetkých smart telefónoch a tabletoch Samsung Galaxy s používateľským rozhraním One UI 6, najskôr ho budú mať k dispozícii používatelia v Kórei.

Zdroj: TS Samsung

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -