Slovák lákal ľudí na ťaženie kryptomien, zverili mu milióny eur

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Hospodárske noviny narazili na východe Slovenska na ďalší prípad rizikových finančných aktivít. V dnešnej dobe sa ľudia nechajú oklamať bez toho, aby podozrievali, že im niekto nemusí hovoriť pravdu. Takýto typ jedincov je často predmetom pyramídovej hry, ktoré vedú podnikatelia s pochybnou povesťou. No a práve teraz sa odhaľuje jeden nový. Tento Slovák oklamal ľudí kryptomenami a pripravil ich až o milióny eur.

čo je to blockchain
Zdroj: detroitdigitalvinyl.com

Slovák oklamal ľudí kryptomenami

Reč je kontroverznom podnikateľovi, ktorý je pôvodom z Chmeľnice pri Starej Ľubovni. Peter Leškovský mal údajne nalákať desiatky ľudí na investovanie, ktoré im popisoval ako bezpečné. Sľúbil im, že sa môžu spoľahnúť na jeho projekt Pepaspar.sk a investičné taktiky, ktoré sa mali zamerať aj na kryptomeny a Bitcoin.

Ako uvádza portál Živé, klientom Leškovský sľuboval až neslýchané 70 % ročné výnosy z investície. Možno si poviete, že to znie až príliš dobre, že na to predsa nikto nemohol skočiť. Žiaľ, Leškovský pravdepodobne využil neznalosť ľudí. Mohol im veľmi jednoducho podať verziu fungovania kryptomien, ktorá bola len okrajovo pravdivá, čím sa technicky menej gramotné typy ľudí mohli nachytať.

Zaujímavé je, že Leškovský na poskytovanie investičných služieb nemal povolenie. Aktuálne bol dokonca trestne stíhaný za predchádzajúce úverové podvody.

pepaspar.sk
Domovská stránka webstránky Pepaspar.sk; Zdroj: pepaspar.sk

Na webstránke Pepaspar.sk si dokonca aj dnes môžeme pozrieť služby, ktoré ľuďom ponúkali. Sú nasledovné:

  • SPRÁVA VKLADUKonzervatívne správa vkladu s výnosom 2 % mesačne…
  • KRYPTOMENYObchodovanie s kryptomenami BTC, Dash, Etherum, CTX… a rôznymi inými
  • OBCHODOVANIEObchodovanie na komoditných burzách
  • INVESTOVANIEInvestovanie do technológii v oblasti farmácie, nanotechnológie a ťažby kryptomeny

Keď však kliknete na tlačidlo „viac informácií„, vyskočí na vás podstránka s veľkým nápisom „Nie ste oprávnený vstúpiť na uvedenú sekciu„.

Dokopy mu klienti zverili milióny eur. Ešte na jar minulého roka klientom vyplácal zisky. Neskôr však prišli na povrch ďalšie nekalé taktiky v jeho pofidérnej kariére. Svedčí o nich 20 poškodených zo stredného Slovenska, ktorí už dva mesiace čakajú na nevyplatené čiastky, dokopy vo výške 700 000 €.

Zdroj: fontech.startitup.sk

Iné financie Leškovský rozdeľoval medzi viaceré účty a firmy. Podľa všetkého dokopy od Slovákov vylákal tri až štyri milióny eur.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: zive.aktuality.sk, hnonline.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -