Mimoriadny úspech: Slovenskú banku označili za najlepšiu na svete v tejto kategórii

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slovenská banka získala celosvetové uznanie

Viaceré prestížne celosvetové magazíny oznámili najlepšie banky v rôznych kategóriách. Slovenskej Tatra banke sa tento rok darilo, pričom okrem lokálnych ocenení získala aj celosvetové uznanie.

Global Finance tradične oznamuje najlepšie digitálne banky v dvoch kolách. V prvom určuje top lokálne finančné inštitúcie z viacerých pohľadov, ako sú napríklad najlepšia ponuka digitálnych produktov alebo najlepší užívateľský dizajn. V tomto kole, ktorého výsledky boli známe v auguste, Tatra banka získala 10 ocenení, vrátane najlepšej spotrebiteľskej digitálnej banky na Slovensku a najlepšieho SME bankovníctva v regióne strednej a východnej Európy.

Víťazov druhého kola vybraných regionálnych a svetových kategórií sme spoznali v októbri. V konkurencii najlepších svetových bánk si Tatra banka odniesla ocenenie za najlepší adaptívny mobilný web na svete (The Best Global Consumer Mobile Banking Adaptive Site Global for 2023).

tatra banka podnikanie
Zdroj: Finsider: Peter Csernák / unsplash.com

Porotu tvorili zástupcovia spoločnosti Infosys, ktoré sa globálne venuje oblasti poradenstva, technológií a outsourcingových riešení. Víťazi boli vybraní nielen podľa stratégie poskytovania digitálnych služieb, úspechu pri adaptovaní digitálnych produktov, rastu online klientskej základne, šírky ponúkaných produktov a dizajnu a funkčnosti webových stránok.

Okrem toho je navyše Tatra banka podľa Global Finance aj najinovatívnejšou bankou v strednej a východnej Európe. Magazín Euromoney zasa určil Tatra banku ako najlepšiu slovenskú banku pre digitálne riešenia (Best Bank for Digital Solutions in Slovakia).

„V centre záujmu našich inovácií stoja jednoznačne klienti. Do ich sveta sa snažíme priniesť viac komfortu. Zároveň nás teší, že naše riešenia dokážu obstáť aj v svetovej konkurencii. Je to dôkazom toho, že aj banka z malej krajiny dokáže udávať svetové trendy,“ povedal Peter Matúš, člen predstavenstva zodpovedný za retailové bankovníctvo.

Najlepšie privátne bankovníctvo

Slovenská banka získava uznanie aj za ďalšiu sféru podnikania. Titul najlepšieho privátneho bankovníctva na Slovensku pre rok 2023 získala aj od Financial Times.

V období pred pandémiou sa Tatra banka sústredila na digitalizáciu služieb privátneho bankovníctva. Tým sa im podarilo zrýchliť exekúciu klientskych požiadaviek, a umožniť privátnym klientom vybrať si, akým spôsobom budú komunikovať s poradcom.

Zdroj: TS Tatra banka

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -