Unikátna slovenská komiksovka Parralel inšpirovaná Marvelom nám má vyraziť dych! Ako pokračuje produkcia a kedy si výsledný animák pozrieme?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slovenská komiksovka Parralel

Verní čitatelia po prečítaní nadpisu určite pocítili silné déjà vu. O takzvanej prvej slovenskej „Marvelovke“ s názvom Parralel sme vás informovali ešte minulý rok. Vtedy ešte prebiehala fundingová kampaň, ktorá mala česko-slovenským tvorcom ponúknuť odrazovú nohu na dokončenie produkcie. Od vtedy sa toho však veľa udialo. Kampaň sa našťastie skončila úspešne a my sa tak už onedlho dočkáme jednej z prvých kvalitných komiksoviek pochádzajúcich priamo zo Slovenska! Dámy a páni, je mi cťou predstaviť vám film Parralel.

Prečo Parralel?

O čom teda bude náš vlastný komiksový animák? Príbeh filmu Parralel prepája mnohé paralely. Hlavný hrdina, odhodlaný horolezec, trpí rozdvojením osobnosti po veľkých životných stratách. Jeho lepšie a silnejšie ja sa tak snaží dostať ho z depresií a pomáha mu nájsť cestu, ako znovu začať žiť. Hlavný hrdina zároveň prežíva na vlastnej koži nedokončenú rozprávku ako rytier. Táto rozprávka sa teda rozvíja paralelne s príbehom.

Parralel je tiež názov hory, ktorú sa rozhodol zdolať. Hora, ktorá sa zrkadlí v jazere a reprezentuje neprekonateľnú prekážku. Filmom tiež rezonuje symbolika spojená s číslom 8. Toto číslo tvoria dve (paralelné) slzy (alebo kruhy). Je teda zjavné, že tvorcovia majú príbehom čo povedať. Mali by sme preto očakávať, že pri filme sa budeme musieť zamyslieť ako nad sebou, tak aj nad svojim životom – vďaka čomu sme na celoslovenskú premiéru čoraz viac nedočkaví.

Zdroj: hithit.cz

Koho hlas budeme vo filme počuť?

Animovaná komiksovka Parralel vzniká už niečo cez 2 a pol roka. Aj vďaka odhodlanej práci tvorcov je tak vidieť, že z vizuálneho hľadiska pôjde o prepracovaný a unikátne vyzerajúci film. O tom, ako presne prebiehala animácia, si však povieme nabudúce. Dnes vám chcem priblížiť inú, no o nič menej dôležitú súčasť produkcie a náročnej postprodukcie – slovenský dabing.

Radostne sa dozvedáme, že vo filme zaznejú všetkým dobre známe hlasy. Hlavnej mužskej úlohy sa zhostil skvelý a charizmatický Tomáš Maštalír, ktorý sa predviedol v oceňovanej Čiare. Hlavnú ženskú rolu zasa prevzala milá, veselá a pôvabná Zuzana Porubjaková, známa seriálová herečka. No a nakoniec draka si vzal pod krídla Dano Heriban, slovenský „všetalent“ a trojnásobný držiteľ divadelných ocenení Dosky. Hviezdna sila teda filmu Parralel ani zďaleka nechýba.

Zdroj: visionfilm.sk

Výzva, s ktorou sa stretli dabléri

Ako prezradil Vladimír Kriško, režisér postprodukcie a spoluproducent, „vznik filmu Parralel mal opačné poradie výroby ako býva zvykom.“ Tvorca pokračoval a dodal: „Najprv sa kreslil celý materiál, potom sa z neho postrihala reálna dĺžka filmu, v ktorej však ostali prázdne miesta na dabing. Herci museli veľa dialógov nahrávať naslepo, čomu sme potom prispôsobili dĺžky záberov. Keď bolo toto všetko vyladené, až potom sme začali so samotnou postprodukciou a efektami.“ Niet teda pochybností o tom, že tvorba filmu prebiehala komplikovane a náročne. My však veríme, že na výsledku bude tvrdá práca veľmi dobre vidieť.

Zdroj: visionfilm.sk

Unikátny animovaný film má na konte Visionfilm / Medusa Pictures, režisér, animátor a scenárista Matyas Brych, producent a výkonný producent Patrizio GenteVladimír Kriško, režisér postprodukcie a spoluproducent. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami a pracoval na ňom nepretržite jeden jediný animátor. Komiksová dráma pre dospelých bude mať premiéru 31. mája a pozrieť si ju budú môcť diváci v kinách na celom Slovensku!

Zdroj: visionfilm.sk

Zaujal vás film Parralel podobne, ako nás? Ak áno, určite aj naďalej sledujte náš web, keďže už onedlho sa mu budeme venovať znova!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -