Vypočujte si slovenskú pieseň, ktorú Marvel použil v novom Spider-Manovi!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slovenská pieseň v Spider-Man: Ďaleko od domova naozaj potešila – vypočujte si ju nižšie v článku.

Najnovšia marvelovka je opäť plná prekvapení. A aby nie… Peter Parker týmto filmom predsa ukončil 3. fázu MCU a oficiálne pôsobí ako míľnik medzi tzv. Infinity Ságou a tým, čo bude nasledovať. Tvorcovia sa pritom vyznamenali nielen tým, že skvelo nadviazali na Avengers: Endgame, ale aj tým, že natočili úžasný sólový príbeh. Príbeh, ktorý krásne obmenil chuť.

Film Spider-Man: Ďaleko od domova
Zdroj: screenrant.com

Slovenská pieseň v Spider-Man: Ďaleko od domova

Akýkoľvek kritik Marvel Cinematic Universe vám ako svoj najväčší dôvod povie toto: „Všetky tie filmy sú rovnaké, natočené podľa tej istej šablóny.“ To už však nejaký ten čas nie je pravda, obzvlášť po tímovkách ako Infinity War a Endgame. Avšak, tímovky boli vždy rozdielne a treba uznať, že niektoré sólovky z minulosti naozaj pôsobili rovnako a nudne.

Marvel však práve filmom Spider-Man: Ďaleko od domova dokazuje, že zvládnuté majú už nielen veľkolepé tímovky, ale aj prízemnejšie uzatvorené deje. Nový Spidey je totižto omnoho viac ako „len“ komiksovka. Okrem toho je totiž aj komédiou, milostným príbehom a roadtrip filmom. No a čo by to bol za cestovateľský príbeh bez poriadneho soundtracku…

slovenská pieseň v spider-man: ďaleko od domova
Zdroj: washingtonpost.com

Slnko

Keď Peter Parker a jeho spolužiaci autobusom prechádzajú Alpami, dostaneme krátku sekvenciu, v ktorej zahrá slovenská pieseň. Spev Marcely Laiferovej tak budú počuť milióny fanúšikov Marvelu po celom svete. Vypočujte si verziu, ktorú tvorcovia použili aj v samotnom filme:

Pieseň originálne pochádza od holandských hudobníkov Petra Koelewijna a Petra Schoonhovena. Naspievaná bola už v pôvodnom jazyku spolu s alternatívnou progrockovou verziou či vo francúzštine. Režisér Jon Watts a spol. však aj tak do filmu zvolili slovenskú verziu, ktorej text napísal Peter Brhlovič.

Najväčšou srandou na tom je to, že samotná speváčka ani len netušila, že Marvel použil jej Slnko (práva odkúpili od vydavateľstva). Pieseň totižto do scény vložili len za účelom strihania filmu, pričom ešte nebolo rozhodnuté, či v ňom nakoniec zostane. Konečné rozhodnutie scénu nechať vo finálnom strihu pritom prišlo len dva týždne pred premiérou.

Vie páliť vie sa smiať
Vie páliť vie rásť
Nie je to púpava nie je to mráz
Vie páliť vie sa smiať

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Postrehli ste v kine, že v novom Spider-Man filme hrala slovenská pieseň? Ako ste na to reagovali? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: pravda.sk, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -