Divákov azda nikdy neomrzí. Slovenská reality šou valcuje aj po 12 rokoch dominancie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Finále Farmy vyvrcholilo sezónnym rekordom

Dlhoročne obľúbená reality šou Farma vyvrcholila v nedeľu 17. decembra 2023 na obrazovkách televízie Markíza priamym prenosom finále svojej v poradí 15. série. V oboch hlavných cieľových skupinách záverečná 75. epizóda prekonala všetky doterajšie ratingové rekordy tejto sezóny a zároveň išlo o jednoznačne najsledovanejší nespravodajský program dňa v rámci celého televízneho trhu.

V komerčnej cieľovej skupine 12 až 54 rokov dosiahol finálový priamy prenos reality šou v rámci aktuálnej sezóny rekordný rating 6,6 % a trhový podiel 23,6 %. Konkurenčné programy naň nestačili, film Vianočný príbeh zaznamenal na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel 17,3 % a vianočný špeciál šou Pečie celé Slovensko na Jednotke RTVS podiel na trhu 17,1 %.

farma
Zdroj: TV Markíza

Zápolenie trojice najúspešnejších farmárov pod moderátorským vedením Mareka Fašianga obzvlášť zaujalo mladé ženy vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel 54,5 %.

Tohtoročná Farma sa niesla v znamení inovácií, náročnej práce na statku, drsných životných podmienok a dohľadu nielen hospodára Martina Bagara, ale aj sarkastickej a nekompromisnej umelej inteligencie Alice. Výhru 83 600 eur si napokon vybojovala súťažiaca Lucia Gašparíková. Jej záverečnú cestu k víťazstvu sledovalo rekordných 371-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Tým sa však Farma nekončí a ešte niekoľko týždňov bude na Voyo pokračovať prostredníctvom špeciálnej online relácie s názvom Život po Farme, ktorá bude v ôsmich epizódach sledovať osudy jednotlivých súťažiacich aj po skončení reality šou v televízii. Vychádzať začne od stredy 20. decembra 2023.

Spravodajstvo na Markíze sledovalo takmer pol milióna divákov

Najsledovanejšími nedeľnými programami sa stali večerné spravodajské relácie Počasie (podiel 24,2 %) a Televízne noviny (podiel 23,4 %). Aktuálne informácie o sledovalo 472-tisíc divákov, hlavnú spravodajskú reláciu si nenechalo ujsť 464-tisíc divákov.

tv noviny
Zdroj: TV Markíza

Najsledovanejšou politickou diskusiou na trhu bola relácia Na telo, ktorej posledné vydanie pred vianočnou prestávkou si pripísalo rating 5,0 % a trhový podiel 25,0 % v cieľovej skupine 12 až 54 rokov.

Zaujímavú debatu moderátora Michala Kovačiča s vicepremiérom a ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom (nom. SNS) a podpredsedom parlamentu a predsedom Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom si nenechalo ujsť celkovo 424-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Aspoň na tri minúty si ju zaplo 591-tisíc divákov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -