Slováci minuli neuveriteľné množstvo dát. Novoročné SMS-ky navyše dali zabrať mobilnej sieti

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Rekordné množstvo dát, volaní aj SMS

Na prelome rokov rastie mobilným operátorom prevádzka na maximá celého roka. Inak tomu nebolo ani tento rok, keď prvú hodinu nového roka 2024 vzrástol počet hovorov viac ako päťnásobne oproti poslednej hodine starého roka 2023.

Počas Silvestra a prvých hodín prvého dňa nového roku sa v sieti 4ky prenieslo viac ako milión SMSiek, spolu si Štvorkári volali takmer 2,5 milióna minút a preniesli rekordný počet 238 terabajtov dát, čím vysoko predčili aj dátovú prevádzku počas Vianoc.

„Novoročná prevádzka v sieti 4ky bola vo všetkých ohľadoch rekordná. Počet hovorov prekonal 1 a štvrť milióna, čo je viac o 12,5 percenta ako minulý rok. Milo nás prekvapila aj rekordná dátová prevádzka,“ povedal Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ka.  

  • Zákazníci 4ky prevolali vyše 2,5 milióna minút
  • Zákazníci 4ky poslali viac ako milión SMS
  • Zákazníci 4ky predátovali rekordných 238 TB dát
smartfon komunikacia
Zdroj: Unsplash

Rekordné dáta, päťnásobok volaní či viac ako milión SMS

Celkovo sa v sieti 4ka prenieslo na Silvestra a v prvých hodinách Nového roka 238 TB dát, čo predstavuje medziročný nárast až o 14,5 %, keďže pred rokom sa prenieslo 208 TB dát. Mierne o 2,3 % stúpol aj objem dát prenesených v zahraničí.

Rekordný bol aj počet volaní, ktorých zákazníci 4ky uskutočnili rekordný počet 1,27 milióna, pričom aj priemerná dĺžka hovoru oproti minulému roku stúpla takmer o 5 %, s priemernou dĺžkou hovoru viac ako 2 minúty.

Tento rok stúpal aj počet odoslaných SMS, ktorý prekročil 1 milión, pričom SMS prevádzka počas prvej hodiny po polnoci oproti priemeru počas silvestrovského dňa narástla viac ako štvornásobne.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -