Najúspešnejší slovenský film 2023 bude pokračovať. Invalid sa vráti v nečakanej podobe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Návrat do sveta z filmu Invalid

Všetky výsledky hovoria o tom, kto je favoritom v domácej produkcii za minulý rok. Stal sa tretím najpozeranejším filmom v slovenských kinách za rok 2023 a masívny úspech dosiahol aj na službách Netflix aj Voyo. Pre všetkých, ktorých film Invalid, prišla nedávno skvelá správa. Jeden z tvorcov pre Forbes prezradil, že na komédiu nadviaže seriál.

Čierna komédia sleduje príbeh Laca (Gregor Hološka), prostého údržbára, ktorý rád jedná s ľuďmi nepriamo kvôli svojej cholerickej povahe. To sa mu vypomstí pri strete s bratislavskou mafiou, kvôli ktorej skončí na vozíčku. Aj napriek svojmu hendikepu pripravuje svoju pomstu a za pomoci neočakávaného spojenca sa stane nepravdepodobných akčným hrdinom.

Invalid
AZYL Production

Tvorcovia nás vrátia do nostalgických 90. rokov

Ľudí zaujal nielen osobitý drsný humor, ale aj skutočné reálie 90. rokov. Videopožičovne, veľké magnetofóny a farebné oblečenie mnohých nostalgicky vrátilo do danej éry. Práve tá však bola poznačená aj organizovaným zločinom. Na kontroverznú dekádu sa tak opätovne rozhodli pozrieť tvorcovia, ako prezradil producent filmu Maroš Hečko.

Nepôjde však o priame pokračovanie, ale prequel. Udalosti sa teda budú chronologicky odohrávať pred dejom filmu. Producent prezradil, že je pripravených 8 dielov, kde budú hlavnými postavami policajti, ktorých sme videli vo filme. Ide konkrétne o dvojicu Kaisera a Fína, ktorých si zahrali Ivo Gogál a Daniel Fischer.

invalid ivo gogal daniel fischer
Zdroj: CinemArt

Diely budú fungovať aj ako samostatné prípady

V pilotnom diele bude dvojica predstavená ako nováčikovia, ktorí sa prvýkrát stretnú. Zatiaľ sa pracuje primárne na ňom, príbehové linky sú ale podľa Hečka nachystané pre všetkých 8 dielov. Epizódy budú fungovať aj ako samostatné prípady, ktoré budú inšpirované skutočnými udalosťami 90. rokov, diváci ich teda budú môcť pozerať aj osobitne.

Scenáre k jednotlivým dielom opäť napísal Tomáš Dušička. Režisérske povinnosti si pôvodný tvorca Jonáša Karásek rozdelil s Richardom Raimanom, ktorý na filme pôsobil ako asistent réžie. K produkcii sa rovnako ako pri snímke vrátil aj Peter Veverka. Doplnené ešte bolo, že kasting bude vychádzať aj z celovečernému filmu a o projekte sa komunikuje s jednou so slovenských televízií.

Ste radi, že na film Invalid nadviaže aj seriál? Ste zvedaví na príbehy a prípady dvojice policajtov, ktorých sme spoznali v snímke? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: forbes.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -