Slovenský film Únos podľa skutočných udalostí predstavil nový teaser

Nenechajte si ujsť

Únos sa nechal inšpirovať smutnými udalosťami z mladej demokracie, keď bol unesený prezidentov syn. Pod vedením talentovanej režisérky Mariany Čengel Solčanskej (napr. Láska na vlásku, Legenda o lietajúcom Cypriánovi) môžeme Únos prirovnať k slovenskej kvalite. Teda aspoň čo sa ukážky týka. Viac o autorke sa dozviete napríklad tu.  Čo jej možno vytknúť, je príliš jednotvárny výraz tváre jedného z hlavných predstaviteľov Vladislava Plevčíka. Niečo na štýl výrazu Belly z Twilight. Ako však režisérka povedala:

„Niektoré postavy boli jasné od okamihu, ako sa zrodili na papieri. Iných hercov som hľadala, v divadlách, v kaviarňach, vo filmoch. Nemám rada kastingy.“

A tak nenamietame voči jej výberu a dúfame, že vie čo robí. Predsalen vziať niekoho len tak z kaviarne sa môže javiť ako riskantný krok. Vo filme sa nám tiež ukážu David Hartl, Rebeka Poláková, Daniel Heriban, Maroš Kramár, Milan Ondrík, Juraj Hrčka, Ingrid Timková či Kristína Farkašová.

Únos

Bude Únos najlepším slovenským filmom?

„Bude to dobrý film. Čistý, odvážny a poctivý vo formálnom aj obsahovom spracovaní. Verím, že taký ho aj vy uvidíte v kine.“

Aj takto znejú slová režisérky Mariany Čengel Solčanskej. Trošku odvážne, nemyslíte? Producentom filmu Únos je spoločnosť  JMB Film and TV Production, ktorá má na svojom konte viaceré úspešné slovenské filmy. A tak veríme, že tento film o slovenskom režime, mafii, intrigách a inom bude ďalším dielom patriacim do kategórie „úspešné“. Napriek tomu, že film je z 90. rokov pre diváka nemá byť akýmsi nostalgickým okienkom. Politický thriller s hromadou temna, či už vrámci postáv alebo deja. Toto nám sľubuje film Únos, ktorý v slovenských kinách uvidíme už 2. marca 2017. Pre divákov mladších ako 15 rokov však pravdepodobne dostupný nebude. Hlavne vďaka násiliu alebo scénam ako keď mamu nechcú pustiť k spáleným zbytkom svojho syna. Len tak pre zaujímavosť túto mamu si zahrá Ingrid Timková, ktorá už dvadsať rokov odmieta účinkovať v slovenských filmoch, lebo vraj ešte nedostala dobrý scenár. Po scéne údajne plakala ešte hodnú chvíľu po vypnutí kamier a bol to jeden z momentov, ktoré autorka hodnotí ako niečo, čo človekom zamáva. Tak čo, ako hodnotíte tento film vy?

ZDROJyoutube

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -