Prvý trailer k novému slovenskému filmu ÚNOS! Čo nás čaká tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Druhý marcový deň budúceho roku sa v kinách objaví ďalší film zo slovenskej kinematografie. Režisérkou je režisérka Mariana Čengel Solčanská. Táto mladá úspešná režisérka je autorkou filmov ako Miluj ma alebo odíď alebo Láska na vlásku. Čo nám ponúkne jej nový thriller? 

únos

 

Slovenská spoločnosť v 90. rokoch 20. storočia

Doteraz neobjasnená udalosť, ktorá otriasla Slovenskom. Únos syna nedávno zosnulého bývalého prezidenta Michala Kováča. Okolo tohto prípadu by sa mal točiť celovečerný snímok ÚNOS. Neobjasnené zločiny, začiatky vlády Vladimíra Mečiara, prezidentov syn a vražda Róberta Remiáša.

Slová producenta Milana Stráňavu nám naznačili, že ÚNOS má byť aj istým obrazom celkovej slovenskej spoločnosti ale hlavne o politike, tajných službách, mafii a bulvári. A práve tu prichádza dôležitá postava Daniela Heribana. Mafián zo slovenského podsvetia, ktorého slovná zásoba spôsobí, že film bude pravdepodobne mladším neprístupný.

Zodpovednosť za vlastné dejiny

Ako tento film vníma samotná režisérka a čo je hlavnou myšlienkou. Pri rozhovore s Petrom Konečným – RTVS:

Čaká nás film,  ktorý chce v kine porozprávať, pokiaľ možno, čo najširšiemu publiku, slovenskému publiku, pretože ten film je naozaj nezaujímavý za hranicami v tom kontexte, ako je zaujímavý pre nás, ktorý by mal spôsobiť, že divák pocíti vlastnú zodpovednosť za vlastné dejiny.

Hrajú – Maroš Kramár, Milan OndríkJuraj Hrčka, Ján GreššRebeka Poláková, Ingrid Timková, Marko Igonda, Milan Mikulčík, Vladislav Plevčík, Dano Heriban, David Hartl a Tomáš Hanák.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -