Temný slovenský horor Šepoty sa predvádza mrazivou ukážkou! Aké desivé skutočnosti odhalíme o stratenom dievčati?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slovenský horor Šepoty

Duchovia, démoni, záhady, zmiznutia či tmavé tiene – vytvoriť mrazivú atmosféru hororu je ťažšie, ako sa môže na prvý pohľad zdať. My, čo sa radi bojíme, však prácu filmárov oceňujeme zo všetkých najviac a zakaždým sa tešíme, keď máme z filmu zimomriavky. Aj preto nemôžeme prehliadnuť pripravovanú snímku s názvom Šepoty, ktorú by sme si mali pozrieť už na jeseň. Akú záhadu nám odhalí mysteriózny slovenský horor, ktorý na nás zapôsobil strašidelnou ukážkou?

Horor Šepoty predstavuje prvé zábery z desivého príbehu:

„Už niekoľko storočí je to miesto známe záhadnými zmiznutiami ľudí, ktorí tam žili, alebo ho navštívili. Najväčší známy príbeh je o zmiznutí a záhadných úmrtí osadníkov a rodiny miestneho farmára Viktora z 19. storočia. Nie je však prvý ani posledný. Po súčasnosť tam záhadne zmizli desiatky ďalších ľudí, medzi nimi aj Laurina sestra. Tá sa však s jej zmiznutím nedokáže zmieriť a rozhodne sa ju ísť hľadať tam, kam by nemal vkročiť nikto. Hľadáš stratené, stratíš hľadané.“

horor šepoty
Horor pôsobí temnou atmosférou; Zdroj: bap.com

Réžie sa chopil Juraj Rusnák, pričom Šepoty budú jeho debutovým filmom. Herecké obsadenie vyplnili známe a talentované mená, ako napríklad Eugen Libezňuk (Čiara), Henrieta Kecerová (Odsúdené), František Balog, Ivetka Fejková a ďalší. Samotné natáčanie filmu je rozdelené na dve časti. Filmový štáb už má za sebou polovicu práce, keďže prvé nakrúcanie prebehlo ešte začiatkom decembra v Ľubovnianskom skanzene, okolí Starej Ľubovne a Košíc. Druhá je naplánovaná na apríl a máj tohto roku. Film by potom mal vyjsť len o pár mesiacov neskôr.

Čo vravíte na pripravovaný počin Šepoty? Myslíte si, že pôjde o skvelý film, ba dokonca možno najlepší slovenský horor vôbec, alebo tento žáner neobľubujete? Vaše názory na príbeh a prvý trailer nám píšte do komentárov! 

ZDROJbap

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah