Slovenský operátor oslavuje. Vďaka novej taktike si prilepšili o milióny

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Výnosy narástli o takmer 2 milióny eur

Skupina O2 dosiahla v úvodných troch mesiacoch výnosy vo výške 85 mil. eur. V porovnaní s prvým štvrťrokom minulého roka vzrástli o približne 2 %. Počet aktívnych SIM kariet medziročne vzrástol o 1 % na 2,31 mil.

Operátor aj naďalej investuje do modernizácie sietí. Len v prvom štvrťroku pribudlo do pokrytia 5G 223 nových lokalít a celkovo môže 5G sieť od O2 využívať už 76,5 % ľudí na Slovensku.

O2 si prešlo prerodom

V úvode roka sa O2 venovalo najmä skvalitňovaniu poskytovaných služieb pre domácnosti. Vo februári operátor prekopal svoju ponuku internetu šíreného vzduchom, ktorá aktuálne pozostáva z troch hlavných programov s neobmedzeným objemom dát a až dvojnásobnou maximálnou rýchlosťou oproti pôvodnému portfóliu.

o2 logo
Zdroj: O2

Prerod O2 z mobilného na plnohodnotného telekomunikačného operátora podčiarkuje aj historicky prvá mediálna kampaň na fixný internet prostredníctvom optického pripojenia domácností. „Predstavili sme naše nové portfólio optiky. Kde nie je optika zatiaľ dostupná, ponúkame zákazníkom technológiu v podobe 5G internetu šíreného vzduchom,“ povedal generálny riaditeľ O2 Igor Tóth v tlačovej správe.

V rámci ponuky internetového pripojenia O2 zákazníkom ponúka aj vylepšenú službu O2 TV. Zlepšením prešiel za posledné obdobie aj samotný dizajn televízie a taktiež sa sprehľadnilo tiež jej ovládanie.

Hlavnou prioritou aj v nadchádzajúcom období zostáva digitalizácia, ktorej sa chceme postupne venovať vo všetkých oblastiach nášho pôsobenia,“ doplnil Tóth.

Novinky v oblasti sietí

O2 v prvom štvrťroku napredovalo v sprístupňovaní 5G signálu pre svojich zákazníkov. Ten bol v polovici apríla tohto roku dostupný pre 76,5 % ľudí na Slovensku. 5G sieť od O2 tak v tomto roku pribudla už v 223 nových mestách a obciach a celkovo je dostupná už v 1232 lokalitách Slovenska.

smartfon 5g
Zdroj: Freepik, Motorola

Zároveň s budovaním najmodernejšej 5G siete je O2 aj uprostred modernizácie celej sieťovej infraštruktúry, ktorú zverilo spoločnosti CETIN Networks. Tento proces spolu s ohláseným vypnutím zastaralej 3G siete, využitím uvoľnených frekvencií a plánovaným zdieľaním infraštruktúry s partnerským operátorom vytvára podmienky pre vybudovanie najmodernejšej mobilnej siete od O2.

Zároveň je operátor uprostred modernizácie sieťovej infraštruktúry. Okrem toho, že ohlásili vypnutie zastaralej 3G siete, O2 plánuje využiť uvoľnené frekvencie. Taktiež sa chystá spolupráca na zdieľanie infraštruktúry s partnerským operátorom.

Prehľad prevádzkových ukazovateľov

Počet aktívnych mobilných SIM kariet sa v úvodnom kvartáli medziročne zvýšil o 1 % na 2,31 mil. Tento počet zahŕňa okrem zákazníkov s pravidelnou mesačnou platbou a predplatených kariet aj M2M SIM karty (530 tis.).

Ďalších 68 tis. SIM kariet zákazníci využívali v pripojení svojich domácností k pevnému internetu šírenému vzduchom, čím počet všetkých SIM kariet v O2 vzrástol o 1 % na 2,38 mil.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -