Slovenský operátor vám dá viac dát za menej, no zaviedol ultimátum. Ak ho prehliadnete, prídete o peniaze

Nenechajte si ujsť

Orange mení pravidlá, pridáva odmeny aj dáta

Mobilný operátor Orange už od 24. júla mení podmienky používania svojich predplatených programov Prima Voľba. Dobre známa SIM karta bez viazanosti teraz dostane vylepšenia, ktorými operátor reaguje na rastúci konkurenčný tlak.

Zmeny zahŕňajú nový dátový balík za 1 euro, bohatšie existujúce dátové balíky, upravené ceny SMS a MMS, aj nové odmeny za dobíjanie kreditu.

Prioritou sa stal mobilný internet

Orange tvrdí, že tieto zmeny reagujú na potreby zákazníkov. Vraj nechcú viazanosť a zároveň potrebujú byť neustále pripojení na internet.

A tak najvýraznejšiu zmenu prinášajú dátové balíky pre Primu. V rámci nich pribudne denný balík s objemom 1 GB dát za 1 euro. Jeho hlavnou výhodou je možnosť čerpať dáta celých 24 hodín od momentu aktivácie, teda nielen do polnoci.

orange 3g siet
Zdroj: Unsplash, Orange

V ponuke sú pritom aj ďalšie dátové balíky pre Orange Prima. Dátový balík s mesačnou platnosťou s objemom dát 1 GB zlacnie o 1 euro a bude stáť 3 eurá. Pôvodný 2 GB balík za 6 eur nahradí nový 3 GB balík s cenou 5 eur. Najobľúbenejší 10 GB balík si zachová cenu 10 eur.

Volania, balíčky SMS a MMS

Popri vylepšení ponuky dát prichádza Orange aj s úpravami ponuky pre klasické telefónne služby.

Takže, nová cena za odoslanie SMS správy bude 0,10 eur pre správy odoslané na čísla slovenských operátorov a 0,072 eur pre správy na čísla v EÚ. Naďalej pritom Orange zachová možnosť aktivovať si balík 100 SMS správ za 1 euro.

V prípade balíčkov neobmedzených volaní (1-dňový za 1 euro a 7-dňový za 2 eurá) bude od 24.7.2024 možné využiť na volania do domácich sietí a v roamingu EÚ. Ceny medzinárodných hovorov (zo Slovenska na čísla v zahraničí) budú spoplatnené podľa jednotlivých zón už od 0,10 € za minútu.

Odmeny za dobíjanie kreditu

Operátor pripravil aj nové odmeny. Takže, po novom zákazník dostane bezplatný balík 10 GB dát na víkend, ak si dobije kredit aspoň 10 eur za 30 dní.

Napokon, druhou odmenou pri následnom dobití kreditu minimálne o 15 eur raz za 30 dní sú nekonečné víkendové volania všetkých slovenských operátorov aj sietí v EU a Zóne 1.

operator nova ponuka
Zdroj: Unsplash / Đức Trịnh, Wikimedia Commons

Polročné ultimátum na kredit

Kredit bude po novom platný 6 mesiacov. Teraz štandardný aj bonusový kredit pri dobíjacej karte Prima Voľba platí 12 mesiacov od posledného navýšenia. Staršie profily Prima majú platnosť kreditu obmedzenú na 90 dní.

Platnosť samotnej Prima karty je 12 kalendárnych mesiacov od posledného navýšenia kreditu, alebo od aktivácie Prima karty.

Tlačová správa Orangeu pritom neuvádza, že by sa mali zmeny týkať aj programov Prima Kids.

Ako sa mení Orange Prima v roku 2024: 

  Pôvodná ponuka Nová ponuka platná od 24. 7. 2024
Platnosť balíka Názov balíka Cena s DPH Názov balíka Cena

s DPH

1 deň / 24 hodín Balík 1 GB na 24 hodín 1 €
Nekonečné dáta denný balík 2 € Nekonečné dáta denný balík 2 €
7 dní Týždenný balík 1 GB 2 € Týždenný balík 1 GB 2 €
30 dní Balík 200 MB 1 €
Balík 1 GB 4 € Balík 1 GB 3 €
Balík 2 GB 6 € Balík 3 GB 5 €
Balík 5 GB 8 € Balík 5 GB 8 €
Balík 10 GB 10 € Balík 10 GB 10 €

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -