Slovenský operátor zdražel internet aj televíziu, takéto sú nové ceny

Nenechajte si ujsť

Slováci si priplatia za internet aj televíziu

Internet a televízia na Slovensku sú pre časť Slovákov opäť o niečo drahšie. Na začiatku apríla vstúpili do platnosti nové ceny operátora Digi TV, ktorý zvýšil ceny svojich televíznych balíčkov aj internetu. V niektorých prípadoch si používatelia priplatia iba pár desiatok centov, v iných to bude o niečo viac.

Digi TV zdražovanie avizoval ešte vo februári tohto roka. Operátor zákazníkom vysvetlil, že ceny zvyšuje v dôsledku rastúcej inflácie a snahe udržať vysokú kvalitu svojich služieb. Po novom tiež došlo k úplnému zrušeniu balíka Maxi, ktorý operátor novým zákazníkom už dlhodobo neponúka. Využívať ho však doposiaľ stále mohli existujúci zákazníci, ktorí si ho zakúpili v minulosti.

Balíček Maxi sa pre používateľov automaticky zmenil na predplatné Premium, ktorého cena predstavuje 14,90 €. Jeho cena tak narástla o jedno euro, ponúka však 10 televíznych staníc navyše.

Zdražel aj internet a kombinované balíčky

Okrem televízie tiež zdražela aj ponuka internetových balíčkov v ponuke Digi TV. Internet S od 1. apríla stojí 10,90 € namiesto pôvodných 9,90 €. O dve eurá navyše si zákazníci po novom priplatia za Internet M. Jeho nová cena predstavuje 14,90 €.

 

Narástla tiež cena kombinovaných televíznych a internetových balíkov (2Play). V mnohých prípadoch je zdražovanie skôr symbolické a predstavuje iba pár desiatok centov. V žiadnom z ponúkaných taríf cena nenarástla viac ako o jedno euro mesačne.

 

Digi TV nie je jediným slovenským operátorom, ktorý v tomto roku oznámil zdražovanie. Vo februári musia hlbšie do vrecka siahať aj zákazníci freeSAT a Skylink. V prípade Skylinku bolo zvyšovanie cien výrazne citeľnejšie. Venovali sme sa mu v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -