2033: Slovenský akčný seriál na štýl The Walking Dead alebo Vikingov, ktorý má priniesť niečo nové!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Slovenské televízne seriály – Každý na ne môže mať iný názor, no asi všetci sa zhodneme na tom, že tu chýba niečo odlišné. Predsa len, Rodinné prípady alebo Susedia zrovna neuspokoja divákov, ktorí sledujú zahraničnú produkciu. A presne v takýchto chvíľach prichádza pripravovaný seriál 2033, ktorý chce našu scénu obohatiť niečím, čo sme tu ešte nevideli. Tešiť sa totižto môžeme na post-apokalyptický akčný príbeh, ktorý sa bude odohrávať na území strednej Európy, no prevažne na Slovensku. Príbeh a dejové rozhodnutia budú ľahko inšpirované ikonickými seriálmi ako The Walking Dead alebo Vikingovia. Budeme sledovať boj o prežitie hneď niekoľkých postáv, ktoré sa budú snažiť o vydobitie si dominancie v dystopickom svete.

2033
Zdroj: startovac.cz

Pripravovaný slovenský seriál 2033

O vznik seriálu sa stará spoločnosť Epic production s.r.o., ktorá má jeden jasne stanovený cieľ. Priniesť na televízne obrazovky niečo nové. Niečo, čo osvieži večerný program a divák už nebude musieť po kvalitnom seriáli pátrať v zahraničí. Cieľavedomý tím ľudí z produkčnej spoločnosti má skúsenosti v brandži z produkovania klipov, krátkych filmov a reklám. Taktiež majú za sebou rôzne spolupráce pri výrobe seriálov, filmov či televíznych relácií. Ich ďalším cieľom je divákom ukázať, že aj na Slovensku sa dá za primeraný rozpočet natočiť kvalitný akčný seriál. 2033 vás bude baviť a držať v napätí do poslednej chvíle.

Na seriáli sa totižto spolupracuje so skúsenými bojovníkmi, parkouristami a kaskadérmi – Čo pridá na autentickosti záberov. Pokiaľ sa chcete viac ponoriť do zákulisia seriálu, určite navštívte jeho oficiálny Instagram. Nájdete tam krátke videá a fotky priamo z natáčania a produkcie! Už onedlho sa však môžeme tešiť na ďalšiu kampaň, ktorá prinesie nový pohľad na seriál prostredníctvom ďalších videií. Teraz sa však pozrime na samotný príbeh a zasadenie seriálu, ktorý si pre nás chalani prichystali!

Aký príbeh si pre nás dystopický svet pripraví?

V roku 2018 bola Zem zasiahnutá obrovským výbojom solárnej erupcie, čo spôsobilo jej prepólovanie a následný totálny výpadok elektrickej energie na celom svete. Lietadlá padali z neba, autá ostali stáť na mieste. Prišlo to nečakane a skoro nik na to nebol pripravený. Žiadna voda, teplo, plyn, internet. Svet upadol do beznádejného chaosu. A práve vtedy sa ukázala skutočná tvár ľudstva. Žiadne zjednotenie, žiadna solidarita. Miesto toho si mocní sformovali súkromné armády a ukrývali sa na neznámych miestach plných zásob a materiálu, zatiaľ čo sa obyčajní ľudia navzájom zabíjali pre kúsok chleba a hlt vody.

To bol len začiatok. Prepólovanie zeme spôsobilo rok nato aj masívnu vulkanickú aktivitu. Ako prvý explodoval yellowstonský supervulkán, predpokladá sa, že celá Severná Amerika, Kanada aj časť Južnej Ameriky boli úplne zničené. Vulkány na Islande ponorili do horiaceho pekla a tmy takmer celu severnú Európu. Vulkány v Taliansku zase zničili veľkú časť Afriky a južnú Európu. Hladiny morí a oceánov po celom svete sa zdvihli, čo zapríčinilo obrovské vlny tsunami, ktoré zmietli všetky ázijské ostrovy a veľkú časť ázijskej pevniny. Svet upadol do tmy a chaosu a naprieč planétou sa šírili obrovské mračná horiacich plynov, prachu a popola. Populácia na Zemi bola počas tohto obdobia zredukovaná o 80%. Na Slovensku sme mali šťastie, z južnej strany zabránili prechodu horiacich plynov v ovzduší z časti Alpy, zo severu to boli zase Tatry. Mračná prachu a popola k nám síce prenikli, ale po ochladení v horách nebol kontakt s nimi ihneď smrteľný.

Nádej na krajší zajtrajšok?

Takto to vyzeralo nasledujúce tri roky a ľudí stále ubúdalo. Až v roku 2022 sa začali trhať prvé mračná a na zem opäť začalo dopadať slnečné žiarenie. Ľudia, ktorým sa podarilo prežiť, mohli opäť vyjsť zo svojich úkrytov. Štáty neexistovali, nikto sa o nikoho nezaujímal a mocní, ktorým sa podarilo sformovať armády ešte pred vulkanickou katastrofou, začali medzi sebou bojovať o nadvládu nad spustošenou krajinou. Počas týchto nezmyselných vojen zahynulo ešte viac ľudí a minula sa takmer všetka munícia. Znovu sa bojovalo mečmi a sekerami, muž proti mužovi. Ale sformovala sa aj prvá rebelská armáda zložená zo zajatcov a dezertérov jednotlivých armád, ktorí už mali dosť absurdného zabíjania sa. Skrývali sa v horách a lesoch, kde zomierali v boji za slobodu.

Práve vznik rebelskej armády podnietil dve najväčšie militantné zložky na Slovensku v roku 2025 k uzatvoreniu prímeria a k nastoleniu novej vlády mestských štátov Bratislavy a Košíc. Okamžite sa začalo násilné zvážanie obyvateľstva do týchto dvoch hlavných miest za účelom nútených prác na poliach a prehľadávanie opustených častí mesta, kde sa hľadali elektrické súčiastky. V roku 2026 sa podarilo vedcom Bratislavskej milície spojazdniť prvé elektrické prístroje, o rok nato sa rovnaký pokrok podaril aj v Košiciach, čo vyústilo do ešte masívnejšieho zotročovania ľudu pod zámienkou, že jedného dňa bude opäť elektrina pre všetkých. V roku 2028 prenikli rebeli až do centra Starého Mesta, kde sídlila bratislavská elita. No po mesiacoch krvavých bojov bolo povstanie definitívne potlačené. Niekoľkým rebelom sa ale podarilo utiecť.

2033
Zdroj: startovac.cz

A v tomto momente sa ocitáme v seriáli. Vo svete beznádeje a strachu o zajtrajšok, kde pár mocných za pomoci klamstiev a falošnej nádeje zotročuje tú hŕstku chudákov, ktorí prežili peklo na zemi, a ani po tom všetkom nemajú nárok na nový začiatok. Svet opäť naskakuje na systém Vládne silnejší a zákernejší. Vždy sa ale nájde niekto, kto má odvahu bojovať za lásku, česť a slobodu. Kto má odvahu ukázať cestu tým, ktorí stratili nádej a chuť veci meniť. Dá sa ale bojovať za tieto hodnoty vo svete, v ktorom sú už dávno stratené?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah