Slovenský seriál Slovania prirovnávajú ku Game of Thrones! Kedy ho uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Je na tom proste niečo atraktívne. Moderných ľudí najviac zo všetkého baví sledovať príbehy o ľuďoch nemoderných. Všimnúť sa to dá v novodobej televízii, ktorej dominujú historické či fantasy seriály. Prvým príkladom, ktorý napadne každému, je, samozrejme, Game of Thrones. Žeby s ním však mal veľa spoločné nový slovenský seriál Slovania?

Natáčanie Game of Thrones
Zdroj: hbogo.sk

Slovenský seriál Slovania

Zaradiť ho môžme do skupinky seriálových príbehov ako Game of Thrones, The Witcher či Pán prsteňov. Až na jeden detail. Pochádza od slovenských tvorcov. Produkcia začala už pred pár dňami, pričom štáb JOJky a produkčnej spoločnosti Wandal Production sa presunul na Ukrajinu (západne od Kyjevu v Žytomyrskej oblasti), kde prebieha samotné nakrúcanie. Na tom sa, samozrejme, podieľajú aj viacerí ukrajinskí partneri.

Čo sa týka hereckého obsadenia, uvidíme tu mená ako Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Dušan Cinkota, Michal Režný či Andrej Hryc.

O čom bude seriál Slovania?

Historicko-dobrodružný seriál s prvkami fantasy zobrazí život Slovanov, obyvateľov Karpatskej kotliny v 7. storočí nášho letopočtu, ktorý bol plný dramatických zvratov. Vtedy chod dejín určovali pravidelné nájazdy krutých Avarov a divoké, zlomyseľné výčiny krvilačných slovanských božstiev.

V seriáli podľa všetkého nemá chýbať tajomno a mystéria typická pre raný stredovek, napätie a dejové zvraty založené na stretoch medzi charaktermi, či zásahy vonkajších síl v podobe božstiev, cudzej viery a nepriateľov Avarov. Okrem toho sa máme dočkať aj akčných boje so šermovaním a jazdami na koni, či tiež vyhranených charakterov, ktoré potvrdia, že sa ľudia ani naprieč storočiami v mnohom nezmenili.

Slovenský seriál Slovania
Zdroj: joj.sk

Temné slovanské božstvá a obety pre ne doteraz odkazujú na súčasné ľudové zvyky a ľudovú slovesnosť, ktorých často bizarný pôvod dnes už nevnímame. Seriál nám ich má priblížiť.

Ako sa vám slovenský seriál Slovania zatiaľ pozdáva? Dáte mu šancu, alebo podľa vás nebude vôbec taký veľkolepý, ako ho prezentujú? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: joj.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -