Zaklínač 4 sa pohol vpred. Pracujú na ňom stovky vývojárov, čaká nás zvrat s Geraltom

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Sľubné správy ohľadom Zaklínača

Sľubné správy pre fanúšikov herného Zaklínača. Dlho očakávaný štvrtý diel série sa podľa výročnej správy poľského vývojárskeho štúdia CD Projekt Red a momentálne už na ňom pracujú stovky zamestnancov. Vývoj hry sa tak výrazne pohol vpred, napriek tomu hra od vydania zostáva ešte roky vzdialená.

Ako informuje IGN, Zaklínač 4 aktuálne vzniká pod označením Polaris a aktuálne na ňom pracuje až 403 vývojárov štúdia. Ide o približne dve tretiny z celkovej kapacity štúdia, čo jasne naznačuje, že poľská fantasy je jednoznačnou prioritou poľských vývojárov. Hra však stále zostáva iba vo fáze predprodukcie.

witcher 3
Zdroj: Steam

V čele príbehu už nemusí byť Geralt

Naposledy sme o novinke počuli v januári tohto roka, keď spoluvýkonný riaditeľ Adam Bodowski vyhlásil, že kapacity štúdia pomaly presúvajú práve k novému Zaklínačovi. Vyhlásil tiež, že nová hra sa bude niesť v duchu úspešného predchodcu, očakávať však máme množstvo neopozeraných mechaník.

Cieľom štúdia je predstaviť hru, ktorá poteší veteránov série, no zároveň bude dokonale prístupná aj pre nováčikov. Bodowski tiež uviedol, že vôbec nie je isté, že hlavnou postavou novej hry bude Geralt z Rivie. Hlavný hrdina predchádzajúcej trilógie síce v Zaklínačovi 4 bude prítomný, nemusí hrať ale takú kľúčovú úlohu ako v minulosti.

CD Projekt Red síce väčšinu svojich zdrojov momentálne sústreďuje smerom k Zaklínač 4, štúdio má však jasnú predstavu aj o ďalších novinkách. Vo vývoji alebo aspoň na papieri je nasledujúcich 5 titulov:

  • Zaklínač 4 (predprodukcia)
  • Zaklínač kooperačná novinka(predprodukcia)
  • Zaklínač Remake (koncept)
  • Cyberpunk 2 (koncept)
  • Nová IP (koncept)

Nelení ani konkurencia, chystá dve veľké novinky

Okno premiéry vývojárske štúdio nespresnilo, hru však s istotou netreba očakávať skôr ako v roku 2026, aj to len pri optimistickom scenári. Omnoho reálnejšie sa javí vydanie niekedy počas 2027.

Zaklínač nie je jediná poľská fantasy vo vývoji. Menej známe štúdio Mighty Koi vyvíja rovno dvojicu epických RPG založených na úspešných fantasy našich susedov. Obom pripravovaným hrám sme sa venovali v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -