Fantazijný film Slumberland od Netflixu už natáča. V hlavnej úlohe sa predstaví Jason Momoa

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflix si na zoznam pripíše ďalší vysokorozpočtový originálny film, ktorého názov je Slumberland. O tejto fantazijnej novinke sme sa dozvedeli ešte v januári 2020 a dlho sa polemizovalo o tom, kedy začne natáčanie. Filmový priemysel to totižto v minulom roku nemal vôbec jednoduché, ale v súčasnosti to už vyzerá lepšie.

Produkcia filmu začala 8. februára v Toronte a predpokladá sa, že proces natáčania skončí 1. júna 2021. To znamená, že Slumberland dorazí na malé obrazovky niekedy v roku 2022 a nižšie sa dočítaš všetko, čo o filme doposiaľ vieme.

Slumberland Netflix
Zdroj: vodkaster.com

Netflix pri originálnom filme Slumberland spojí sily s režisérom Francisom Lawrencom

Francisa Lawrenca môžeme bez akýchkoľvek pochýb zaradiť do kategórie ostrieľaných a skúsených filmárov, ktorí majú na svojom konte hneď niekoľko kvalitných snímok. Lawrence debutoval v pozícii režiséra v roku 2005 pri filme Constantine. O dva roky neskôr zrežíroval ikonický horor Ja, Legenda a v roku 2011 do sveta kinematografie priniesol romantickú klasiku Voda pre Slony.

Na konte má aj filmovú trilógiu Hry o život a naposledy sa podieľal na dráme Červená volavka. Po troch rokoch odmlčania sa do režisérskeho kresla vráti, aby natočil jeho ôsmy film, tentokrát v spolupráci s Netflixom.

Herecké obsadenie

Slumberland Netflix
Zdroj: newsnationusa.com

V hlavnej úlohe sa predstaví Jason Momoa (Aquaman), ktorý naposledy pracoval s Lawrencom na seriáli See od Apple+. Na scenári sa podieľali David Guion a Michael Handelman (Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky). Momoa si zahrá postavu Flipanapoly človek, napoly zviera s huňatou srsťou a dlhými zakrivenými klami.

Na malých obrazovkách uvidíme aj mladú herečku Marlow Barkley ako Nema – dievča, ktoré cestuje do mystickej krajiny hľadať svojho nezvestného otca. Do bližšie nešpecifikovaných úloh boli obsadení aj Kyle Chandler (Argo) a Chris ODowd.

Synopsa:

Slumberland bude vychádzať z komiksovej predlohy Little Nemo z roku 1905 od Winsora McCaya. V pôvodnom príbehu je hlavnou postavou chlapec Nemo, ale adaptácia od Netflixu siahla po mladom dievčati, ktorej dali meno Nema. Výzorom sa bude líšiť aj Flip, ktorý bol v pôvodnej animovanej rozprávke vykreslený ako divný zelený chlapík s klobúkom.

Mladé dievča Nema za pomoci veľkého tvora, napoly človek / napoly netvor, cestuje vo svojich snoch do mystickej krajiny pri snahe nájsť svojho nezvestného otca. 11-ročná Nema žila v majáku so svojím otcom Petrom, ktorý ju naučil plachtiť. Peter však jedného dňa počas búrky na mori záhadne zmizne. Nema je poslaná žiť k odcudzenému strýkovi Filipovi, ktorý je nudný a nie je ako Peter. Nema neskôr vo svojich snoch objaví svet s názvom Slumberland. V ňom stretáva Flipa (Momoa), tvora, ktorý tvrdí, že bol s Petrom a vkrádali sa spoločne do snov iných. Nema sa rozhodne ísť s Flipom na nové životné dobrodružstvo, pretože len on vie, ako jej vrátiť milovaného otca.

Čo hovoríš na nový fantazijný film Slumberland, ktorý sa už budúci rok objaví na Netflixe? Názor nám nezabudni zanechať dole v komentároch.

Zdroj: discussingfilm.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -