Smart hodinky Skagen Falster 3: Okrúhle Apple Watch pre Androidy?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dánska spoločnosť predstavila nové smart hodinky Skagen Falster 3. „Pobežia“ na softvéri Wear OS od Google, čo je v skratke niečo ako odľahčená verzia Androidu. Kompatibilné však budú aj s iPhonom, ako tomu už je zvykom.

Smart hodinky Skagen Falster 3

Porovnávať akékoľvek nové smart hodinky s najnovšími Apple Watch je nevyhnutné, keďže vždy ide o najväčšiu konkurenciu. Aj keď to mnohí počuť nechcú, pri hodinkách naozaj nejde o hardvér (okrem batérie), najväčším rozdielom je teda tvar obrazovky, respektíve tela hodiniek.

Skagen Falster 3 sú rovnako ako ich predchodcovia okrúhle. Najväčšie zmeny sa odohrávajú pod kapotou, pričom bolo na čase – Falster „dvojky“ mnohí považovali za zastaralé, teda aspoň pri porovnaní s konkurenciou.

Nový model konkurenciu dobieha a vyrovnáva sa jej. Systém poháňa kompaktný procesor Snapdragon 3100, 1 GB RAM a na zábavu ostáva 8 GB úložiska. Veľkosť tela činí klasických 42 milimetrov, ktorým dominuje 1,3-palcový dotykový OLED displej.

smart hodinky skagen falster 3 watch
Zdroj: Skagen

Medzi hardvérové novinky patrí aj zabudovaný reproduktor, ktorý dovoľuje telefonovať priamo cez hodinky (ako napríklad cez Apple Watch 5). Skagen ponúkol aj ďalšie využitia reproduktoru, medzi ktoré patria: komunikácia s Google Assistantom, zvuky notifikácií, preklady cez Google Translate či prehrávanie hudby. Neviem síce, kto by si cez hodinky púšťal hudbu, no mať tú možnosť je lepšie, ako keby náhodou chýbala.

Čo sa dizajnu týka, túto sféru dopĺňa výber náramkov. Zákazníci si môžu vybrať medzi koženým, kovovým a silikónovým, z ktorých posledný je podľa výrobcu naozaj unikátny. Medzi zvyšné funkcie patrí zabudované GPS, NFC pre mobilné platby, vodotesnosť do hĺbky 30 metrov a rôzne módy batérie, ktoré vám pomôžu naplánovať si, kedy hodinky budete musieť najbližšie nabíjať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Výber smart hodiniek si môžete pozrieť na oficiálnej webstránke Skagen. Ich cena začína na 295 amerických dolároch. Z oficiálneho obchodu si ich nemožno objednať na Slovensko, takže pokiaľ sa vám pozdávajú, budete musieť čakať na domáce obchody.

Zdroj: theverge.com, skagen.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -