Nový Asus ROG Phone 3 láme rekordy. Tento smartfón v mnohom prekoná aj váš stolný počítač

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Asus ROG Phone 3 posúva hranice výkonu

Herný smartfón, ktorý stojí za to. Technické špecifikácie novej generácie ROG Phone 3 od výrobcu Asus aj v realite naplnili tie najšialenejšie očakávania. Čo sa teda ukrýva „pod kapotou“ tohto obra?

Šialenstvo začína už čipom, ktorý celý smartfón poháňa. Tým je pretaktovaný Snapdragon 865 Plus v spojení s GPU Adreno 650, ktoré predstavujú to najlepšie, čo je na trhu pre Android smartfóny.

Vedľa procesoru nájdeme neuveriteľných 16 GB RAM, čo je pravdepodobne aj 2-krát viac, ako majú mnohí v stolnom počítači. V oblasti pamäte sa k ohromnej RAM-ke pripája 512 GB rýchle UFS 3.1 úložisko, ktoré zaručí bleskové načítavanie hier (či akýchkoľvek iných súborov a aplikácií). Dostupné sú aj nižšie verzie s 8 a 12 GB RAM či a menším úložiskom.

Prednej strane mobilu dominuje obrovský 6,6-palcový 1080p OLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Na zadnej strane zasa nájdeme trojitý fotoaparát – schopný hlavný senzor má 64 MP a dokáže natáčať 8K video. To všetko si vyžaduje veľa šťavy, ktorú v tomto prípade dodáva až 6 000 mAh batéria.

V najvyššej špecifikácii bude nový ROG Phone 3 stáť 999 dolárov, čo sa u nás premení asi na 1 000 €.

Zdroj: gsmarena.com, MKBHD

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -