HTC U20 je prvým smartfónom spoločnosti s 5G podporou. Konkurovať dokáže aj špičkovým Samsungom

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Uvádzanie smartfónov značky HTC sa stalo len zriedkavým javom, no aj napriek tomu si vo svete operačného systému Android vybudovali svoje miesto. Tentokrát sa dokonca výrobca rozhodol inovovať a nadchádzajúci HTC U20 bude po novom podporovať aj 5G siete.

V dnešnej technologicky vyspelej dobe však nie je 5G žiadnou veľkou výhrou a rýchlejšie mobilné dáta nemusia ohúriť každého. No pri tomto kúsku to nikomu prekážať nemusí, pretože okrem tejto novinky si pre nás pripravili niekoľko ďalších vylepšení.

HTC U20 5G bude klenotom strednej triedy

Smartfón ponúkne až 6,8-palcový FHD+ LCD displej a poháňaný bude čipsetom Snapdragon 765G. Potešiť môže aj 8 GB RAM a 256 GB úložného priestoru so slotom na microSD. Výrobca do zariadenia vložil 5000 mAh batériu a zosynchronizovaný bude s najnovším operačným systémom Android 10.

Na zadnej strane zariadenia sa skrývajú až 4 objektívy s hlavným 48 Mpx senzorom, ktorému sekundujú 8 Mpx širokouhlý snímač, 2 Mpx zameriavací snímač a 2 Mpx makro snímač.

K dispozícii je tiež aj potešujúci 32 Mpx fotoaparát na prednej strane. Nesklamal ani dizajn smartfónu a celá predná časť je pokrytá displejom, čiže vás nebudú rozrušovať žiadne hrubé rámy ako tomu bolo v minulosti. Odomykanie pomocou odtlačkov prstov je situované na zadnej strane.

Na zoznam smartfónov sa pridá aj HTC Desire 20 Pro

HTC U20 5G Desire Pro
Zdroj: gadgets.ndtv.com

Okrem pripravovaného vlajkového modelu U20 sa spoločnosť HTC rozhodla na trh uviesť aj Desire 20 Pro, ktorý však obsahuje „iba“ 4G. No svojím výkonom taktiež nesklame a 6,5-palcový FHD+ LCD displej zdobí čipset Snapdragon 665, 6 GB RAM a 128 GB úložisko so slotom na microSD.

Batéria je rovnaká ako pri HTC U20 a to isté platí aj o operačnom systéme Android. Fotoaparát sa skladá so 4 snímačov, pričom hlavný z nich na prednej strane má 25 Mpx. Dizajn je podobný ako pri najnovšom 5G modeli.

Zlou správou pri obidvoch týchto smartfónoch je to, že zatiaľ boli uvedené na trh len na Taiwane a podrobnosti o cenách v iných regiónoch sú stále neznáme. Hovorca spoločnosti HTC však prezradil, že do konca roku 2020 sa predaj týchto dvoch ambicióznych modelov rozšíri aj do ostatných krajín sveta.

Čo hovoríte na najnovšie kúsky od spoločnosti HTC? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: xda-developers.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -