Drasticky zmení, ako používate svoj iPhone. Na Apple zariadenia dorazila revolučná aplikácia

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová AI aplikácia pre váš smartfón

Aktualizované 30. 12. 2023: Aplikácia AI asistenta Microsoft Copilot, ktorá konkuruje ChatGPT, je odteraz dostupná ešte väčšiemu počtu používateľov. Po vydaní na Android smartfóny si ju môžu stiahnuť už aj používatelia Apple zariadení na App Store. Dostupná je pre iPhone aj iPad.

Pôvodný článok

Umelá inteligencia je na každom kroku. Ak ju okamžite neintegrujete do svojich produktov, ako softvérová spoločnosť začnete zaostávať. Našťastie však existujú aj iné riešenia – aplikácie tretích strán, prostredníctvom ktorých môžete jednoducho pristupovať ku mocným možnostiam AI. Jednou z nich je aj Microsoft Copilot, ktorý je odteraz, ako informuje The Verge, v unikátnej verzii dostupný aj pre Android smartfón. Čo všetko dokáže a kde si môžete stiahnuť túto AI aplikáciu?

Názov Microsoft Copilot vám môže byť povedomý. Ide o často skloňovaný názov chystanej revolučnej novinky pre Windows 11. Do najpoužívanejších a najobľúbenejších aplikácií chce Microsoft postupne zabudovať pomocníkov využívajúcich umelú inteligenciu, pričom nedávno spoločnosť dospela k zjednoteniu týchto funkcií do jedného prostredia, ktoré sa nazýva Microsoft Copilot.

Odteraz aj vo vašom vrecku

Copilot bude dostupný ako bočný panel na vašom počítači. Táto aplikácia začlení kontext a inteligenciu webu, vaše pracovné údaje a to, čo práve robíte na svojom počítači, aby vám pomáhala pri práci. Tento AI asistent už je dostupný pre používateľov Windowsu 11 vo viacerých krajinách (Slovensko medzi nimi zatiaľ nie je). Žiaľ, podľa prvých reakcií zatiaľ nie je až tak inteligentný, no to by sa postupom času mohlo zlepšovať. Teraz však Microsoft vykonal ďalší veľký krok vpred, pretože Copilota sprístupnil používateľom Android telefónov.

Microsoft nedávno sprístupnil AI asistenta Copilot aj v online podobe na stránke copilot.microsoft.com, v prostredí pripomínajúcim ChatGPT. Môžete mu zadávať rôzne otázky, porovnávať údaje či prichádzať s ním na nové nápady. A teraz je Copilot dostupný aj na stiahnutie cez Google Play.

Samotná aplikácia je veľmi užitočná, prostredníctvom vášho Android smartfónu už viac nemusíte navštevovať online nástroj cez webový prehliadač. Cez appku získate prístup ku samotnému textovému chat botovi, no taktiež aj ku generovaniu obrázkov za pomoci DALL-E 3. Používatelia ocenia aj fakt, že prostredníctvom AI nástroja od Microsoftu získajú prístup aj ku pokročilému jazykovému modelu GPT-4.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -